Валерій Куліч: «Іду в народні депутати задля Чернігова та чернігівців»

2019-06-27 13:36

Відомий чернігівець Валерій Куліч висунув свою кандидатуру в народні депутати України по 205-му виборчому округу.

Про своє непросте, але зважене та продумане рішення він повідомив журналістам під час пресконференції, яка відбулася у пресцентрі «Чиста політика» 25 червня. Валерій Куліч вирішив іти в депутати як самовисуванець, оскільки у нього немає довіри до жодної з політичних сил. 

Валерій Куліч переконаний, що ефективною роботою у Верховній Раді принесе Чернігову більше користі, ніж будь-хто інший.

Під час спілкування з представниками ЗМІ Валерій Куліч відповів на їхні численні запитання. Відкритість і щирість кандидата в народні депутати, його гумор та позитив під час спілкування, безумовно, додали йому кілька балів у рейтингу.

Нагадаємо, що політична кар’єра Валерія Куліча почалася у 2014 році. Тоді він зробив свій перший крок у політиці і став народним депутатом України VIII скликання. У Верховній Раді займався питаннями паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та безпеки. Потім був призначений головою Чернігівської обласної державної адміністрації. Та раптом, неочікувано для багатьох, добровільно пішов із посади. Це був рішучий і сміливий вчинок. Однак, за словами Валерія Куліча, він далі не міг поступатися власною совістю, бо подальше перебування на посаді не відповідало його життєвим та моральним принципам.

Узагалі, підкреслив Валерій Куліч, посада для нього – не самоціль, він звик діяти рішуче і продуктивно.

Переконаний, що його досвід, уміння працювати, бажання бути корисним для рідної області й міста дають йому переваги перед іншими кандидатами. Він знає, що потрібно зробити і як, аби наш регіон розвивався. Валерій Куліч запевнив, що досконало знає місцеві проблеми й разом із міським головою весь час намагався їх вирішити. Завдяки дружньому та продуктивному тандему з Владиславом Атрошенком у багатьох випадках це вдавалося.

— Останні три з половиною роки ми спостерігаємо значні зміни в нашому місті. В першу чергу це заслуга міського голови Владислава Атрошенка та його команди. Ми побачили нові підходи до вирішення міських проблем, запровадження нових стандартів та новий рівень комунікацій із громадою. Відремонтовані дороги, тротуари, міждворові проїзди, нові парки та сквери, зроблено ремонти у школах і дитячих садочках, з’явилися нові тролейбуси, придбано медичне обладнання… Цей перелік можна продовжувати, ці зміни щодня бачать чернігівці. Місто стало комфортним і зручним для життя, — зазначив Валерій Куліч.

Він вважає, що дуже важливо мати у Верховній Раді людину, яка відстоюватиме інтереси місцевої громади. Ті, хто туди обирається, не розуміють або не хочуть розуміти проблем, які щодня постають перед місцевою владою. Серед списку потенційних кандидатів на чернігівських округах, на жаль, він не побачив людей, які усвідомлюють глибину проблем Чернігова. Зовні — це тільки вершина айсберга, ніхто за роки незалежності України не займався інфраструктурою міст, не вирішував транспортні питання, не опікувався бюджетом міст.

– Узяти хоча би проблему громадського транспорту. Для Чернігова дуже важливо позбутися цих жахливих маршруток, які називають консервними бляшанками. Ціна питання – понад мільярд гривень. У бюджеті таких коштів немає. Чернігів працює над залученням кредиту на 40 тролейбусів, що покращить ситуацію, але питання й досі десь «застрягло» в міністерстві, ніхто його не лобіює, ніхто не відстоює, бо воно нікому «не болить», а мені це не дає спокою. А комунікації, а дороги? А енергозбереження? Потрібно пропонувати державні програми й залучати до них інвестиції. Це питання, які потрібно порушувати і відстоювати на державному рівні. Я готовий це робити! – запевнив Валерій Куліч.

Він уже сьогодні бачить пріоритети у своїй депутатській роботі, і якщо його оберуть депутатом, він наполягатиме на закінченні процесу децентралізації, зміні бюджетної політики і справедливому розподілі державного бюджету громадам. Своїм головним завданням Валерій Куліч вважає продовження темпів розвитку Чернігова та їх посилення. А це неможливо без залучення зовнішніх ресурсів. Державні ресурси виділяються на великі міста, а Чернігів залишається поза увагою влади, хоча наше місто потребує не менше уваги та фінансування.

На запитання журналістів, у якому напрямку необхідно рухатися Чернігову у своєму розвиткові, Валерій Куліч підкреслив, що він – за всебічний розвиток економіки міста. Потрібно, на його думку, розвивати і промисловість, і туризм. Необхідно припинити відтік робочих кадрів та створювати нові робочі місця. Валерій Куліч бачить перспективу в розробленні стратегічних завдань, які необхідно виконувати. На посаді голови ОДА він зрозумів, що саме розроблення таких перспективних планів та їх виконання дає свої позитивні результати.

Він пишається, що за не дуже великий термін його керівництва областю йому разом із командою однодумців удалося зробити багато. Це завершення будівництва колектора, добудова тролейбусної лінії на Масани, придбання лінійного прискорювача для обласного онкодиспансеру, створення станції швидкої допомоги та ще багато корисних і необхідних справ. Головне ж – удалося об’єднати різні політичні сили та примусити їх працювати на користь громади.

– Я йду в парламент, аби від першого дня працювати на інтереси міста й допомагати міському голові Владиславу Атрошенку. Ми з ним довели всім, що вміємо гарно працювати разом. Ми не змагалися, хто кращий, а засукавши рукави працювали на результат. Я на практиці продемонстрував необхідні риси, що свідчить про здатність ефективно працювати, мені не потрібно часу на навчання, бо маю величезний досвід, – запевнив журналістів Валерій Куліч.

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21