Грип наближається? Захищаймося!

2020-01-30 11:04

Щорічно з настанням зими підвищується ризик підхопити простудні та вірусні захворювання, одним із яких є грип.

Грип загрожує можливістю тяжких ускладнень та ризиком смерті. Він має симптоми, схожі з іншими гострими респіраторними вірусними інфекціями (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тож при перших симптомах ГРВІ для вчасного виявлення та лікування грипу необхідно звернутися до лікаря. Адже у хворих на грип часто відбуваються ускладнення, одним із яких може бути пневмонія, що вимагає вчасного і професійного лікування, адже це захворювання може призвести до летального результату. Грип легко передається від людини до людини повітряно-крапельним шляхом — коли  хтось кашляє, чхає чи просто розмовляє з вами. Але існують прості правила, які дозволяють не захворіти на грип. По можливості необхідно уникати скупчень людей і обов’язково користуватись індивідуальними масками, які прикривають рот та ніс. Регулярно провітрювати приміщення і робити вологе прибирання, мити руки, якісно харчуватися та обов’язково робити щеплення проти грипу.  Але якщо ви все ж таки захворіли, маєте відразу звернутись до лікаря та пройти курс лікування, під час якого потрібно перебувати вдома або в лікарні, чітко виконувати всі розпорядження лікаря та дотримуватись карантину.

У січні на Чернігівщині кількість захворювань на грип та ГРВІ збільшилась, проте лікарі переконані, що про епідемію наразі не йдеться. В МОЗ України прогнозують пік захворюваності на грип в останній тиждень місяця.

А чи готові підприємства, які продають лікарські засоби на теренах області, забезпечити населення необхідними ліками? Про це ми запитали у директора ТОВ «Ліки України», найбільшої аптечної мережі в Чернігівській області, – Ігоря Назаренка.

– Так, ми готові забезпечити населення всім необхідним для лікування. Адже, прогнозуючи пік захворювання на грип та ГРВІ в січні-лютому, ми ще в червні 2019-го уклали договори з компаніями, які виробляють необхідні ліки, та проінвестували, згідно з цими угодами, понад 2 мільйони гривень. У вересні – повідомили заклади охорони здоров’я області про те, що у нас в наявності всі необхідні ліки та  вакцини проти грипу й ми готові забезпечити ними жителів області, – повідомив Ігор Назаренко.– Окрім того на нашому підприємстві для попередження захворювання на грип була проведена безкоштовна вакцинація працівників. Я сподіваюсь, що керівники інших підприємств також долучаться до цієї справи і, турбуючись про здоров’я коле-ктивів, проведуть вакцинацію своїм працівникам. А якщо таке буде зроблено скрізь на Чернігівщині – це значно посилить імунітет вакцинованих та дозволить людям уникнути захворювання і значних витрат на лікування. Все необхідне для вакцинації є в мережі наших аптек, які розташовані практично у всій області.

– Торік ціни на відомий антивірусний препарат «Таміфлю» сягали в деяких регіонах  900-1000 гривень за упаковку. А які ціни на нього в «Ліках України»?

– Хочеться зауважити, що ціни на весь асортимент ліків у мережі аптек ТОВ «Ліки України» досить демократичні. Станом на сьогодні, як і в минулі роки, коли був високий ажіотаж на такі препарати, як «Таміфлю», ціни в нашій мережі залишались і залишаються одними з найнижчих в області. Ми постійно утримуємо ринкові ціни. Нині «Таміфлю» у нас коштує 510 гривень за упаковку.  Ми принципово не підтримуємо спекулятивні тенденції, які створюються на дефіциті ліків. Так само в мережі «Ліків України» багато доступних, якісних вакцин та ліків,  за якими немає черг, адже все є в достатній кількості.

Окремо я хочу подякувати редакції  газети «Деснянська правда» за турботу про здоров’я жителів Чернігова та області. Бо останнім часом багато видань женуться за різноманітними сен-саціями або виконують певні політичні та приватні замовлення – і публікують статті, що несуть негатив. Так само – взагалі не цікавляться, яким чином і скільки зроблено підприємствами для того, щоби не було черг, ажіотажу в аптеках, а відповідно, й не зростали захворювання. Тому ми завжди готові співпрацювати з тими, хто висвітлює важливу проблематику і розповідає про дійсний перебіг речей, – підкреслив Ігор Назаренко.

Підготувала Людмила ПАРХОМЕНКО

САМОЛІКУВАННЯ МОЖЕ БУТИ ШКІДЛИВИМ ДЛЯ ВАШОГО ЗДОРОВ'Я

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42