Про Чернігівську ТЕЦ та долю районних рад Чернігівська ТЕЦ може збанкрутувати?

2019-06-27 13:30

Питання «Про недодержання умов продовження терміну дії договору оренди цілісного майнового комплексу КЕП «Чернігівська ТЕЦ» було внесено на початку сесії як додаткове. Результат: строк оренди цілісного майнового комплексу Чернігівської ТЕЦ зменшили до 2023 року. За відповідне рішення проголосували 22 депутати міськради. Воно передбачає відміну продовження терміну оренди ТЕЦ до 2033 року й повернення до строку за першим договором (до 2023 року).

Нагадаю: продовження строку оренди міськрадою ухвалювалося для одержання підприємством кредиту Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Кредит наразі не отриманий. А це була головна умова для продовження цього договору до 2033 року.

Тому й рішення пролонгації оренди комплексу нині не має юридичних підстав. І діє договір оренди до 2023 року. Депутатам же запропонували проєкт рішення, котрий має привести все у відповідність до фактичних обставин справи. Здавалося б, суто технічне питання – а викликало бурхливе обговорення в залі ще на етапі включення його до порядку денного.

Депутати пропонували вивчити питання додатково, створити комісію, зняти рішення, заслухати керівника ТЕЦ та інше. Міський голова наголосив, що муніципалітет усіляко сприяв тому, щоб орендар отримав кредит, адже мережі обслуговують містян. Тепловтрати прямо б’ють по їхніх кишенях. Тож і заміна могла би зменшити це. Але їх виключили зі списку, тому рішення про продовження оренди не має підстав.

На сесії заслухали доповідь керівника ТЕЦ. Міський голова вчергове запитав, що зробив орендар за 19 років, аби підвищити ККД котлів, зменшити тепловтрати та зробити інші необхідні поліпшення на орендованому майні громади, котра через їх неефективність може платити більше за тепло. І наголосив, що саме це має неупереджено вивчити створена за його дорученням комісія.

Колишній мер Олександр Соколов був серед тих депутатів, котрі хотіли відтермінувати рішення. Він, зокрема, зосередив увагу на майбутньому переформатуванні ринку електроенергії. І тому – треба почекати висновків.

Депутати прислухалися до Владислава Атрошенка. І спочатку включили це питання до порядку денного, а згодом підтримали більшістю голосів.

Спеціальна група у складі депутатів, професійних аудиторів та інших вивчать стан справ на Чернігівській ТЕЦ – які поліпшення зробив винаймач майна громади за 19 років оренди. Відповідне доручення озвучив міський голова під час сесії 25 червня.

Долю районних рад вирішуватимуть у серпні

Перед цим на сайті муніципалітету проводилося опитування містян, але його результати малозрозумілі. 
Мер висловив свою думку з цього питання. За його словами, «даю доручення провести громадське обговорення, з максимальним долученням саме громадськості. І звертаюся до чернігівців із проханням максимально підтримати мене при обговоренні питання про доцільність існування райрад – з їхніми чиновниками, які споживають ваші, чернігівці, гроші. У будь-який період часу буде приблизно однакове віддзеркалення, партійне, що в міській раді, що в районних. І коли до вас, шановні депутати, на комісії приходять ваші партійні колеги, то за що ж ви можете проголосувати? Але дбати треба не про партійні інтереси, а в першу чергу – про громаду».

Нагадаю: всі соціальні функції та відповідні підрозділи по роботі з населенням зберігаються, мова йде про скорочення апарату чиновників. При цьому кращим із них можуть запропонувати роботу в міськраді. За інформацією фінансового управління, в разі ліквідації райрад прогнозується вивільнення 61,5 штатних посад, що сумарно дасть економію бюджетних коштів на рівні 13,7 млн гривень. Площі вивільнених приміщень можна буде здавати в оренду на конкурсних умовах, що забезпечить додаткові надходження до міського бюджету.

Зрозуміло – поки що більш-менш єдиної думки депутатів немає. Судячи з усього, опонентів «ліквідації» райрад достатньо. Як на мене, до дня проведення громадських слухань потрібно конкретніше роз’яснити й депутатам, і чиновникам, і громаді – який зиск (позитив) матиме з цього наше місто. І провести нарешті ці громадські слухання на такому рівні, щоб остаточно поставити всі крапки над «і». 

Тому питання про подальшу долю райрад міста було зняте й перенесене на розгляд у серпні. За зняття проголосували 36 депутатів. Як висловився міський голова Владислав Атрошенко, «таке рішення прийнято з метою ширшого громадського обговорення, а також – аби зняти напругу, щоб не було надзвичайно високої температури в залі».

І наостанок. Під час сесії депутати міськради ухвалили питання про створення комунального закладу «Заклад дошкільної освіти №3 «Дитяча академія». Йдеться про новозбудований дитячий садочок у мікрорайоні «Масани», що по вулиці Незалежності, 54А.

Крім того під час засідання сесії громадськість звернулася до депутатів із вимогою визначити офіційні межі міста Чернігова. Начальник управління земельних ресурсів зазначив: що у зв’язку з тим, що 2011 року його межі розширювалися, наразі немає офіційно визначених кордонів. Тому в рамках відповідної програми інвентаризацію меж проведуть уже до кінця цього року.

Олександр ШИЛО

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42