«Диво — це я»

2020-01-27 14:21

У Чернігові днями завершився соціальний проєкт «Диво – це я», започаткований навчально-реабілітаційним центром №2. В ньому взяли участь майже 150 сімей із нормотиповими дітьми, які зустрілися з родинами, що виховують дітей з особливими потребами. Вони разом проводили час на ігрових майданчиках, відвідували містечко атракціонів на Красній площі, спілкувалися за чашкою чаю в кафе, обмінювалися подарунками та влаштовували фотосесії.

На прохання організаторів подарувати диво особливим дітям відгукнулися сім’ї з різних міст України. Долучилися до проєкту народний артист України, гуморист і телеведучий Валерій Чигляєв та його дружина кінорежисер Зарина Арчакова.

Директорка навчально-реабілітаційного центру № 2 Регіна Гусак розповіла, що особливі сонячні діти потребують нашого спілкування, дружби, творчої самореалізації. Діти раділи новим знайомствам, цікавим зустрічам. І залюбки робили подарунки своїми ручками для своїх нових друзів. Родини зустрічалися в кафе «Цапа», навчально-реабілітаційному центрі № 2, приходили додому до особливих діток. У проєкті взяли участь люди з усієї України. Дехто приїздив із Житомира, Києва спеціально для того, щоб зустрітися з нашими дітками і порадувати їх.

— Нашим дітям надсилали подарунки з усієї України. І навіть із Кіпру. Відгукнувся й Валерій Чигляєв із дружиною. Мені особливо приємно, бо він мій кумир. Я виросла на його мультфільмах, анекдотах. Валерій неодноразово відгукувався на наші пропозиції, але в нашому навчальному закладі він уперше. Валерій із Зариною самі займаються благодійністю.  Я слідкую за цим. І, на мою думку, в сучасному світі не можливо жити без того, щоб не допомагати комусь. Такі зустрічі дуже важливі. По-перше, це соціалізація для наших дітей, по-друге, ми демонструємо суспільству, що діти з особливими освітніми потребами повноправні та повноцінні члени нашого суспільства. І треба їх сприймати такими, які вони є, — переконана пані Регіна.   

Валерій Чигляєв та Зарина Арчакова кажуть, що вони не роблять нічого надзвичайного. Це звичний для них спосіб життя. Вони дбають про озеленення, саджають дерева, допомагають дітям із серцево-судинними, онкологічними захворюваннями. 

— У нас є коло друзів, так звана група «Острів скарбів». І ми всі разом робимо дітям добро. Насправді багато людей роблять добрі  справи без користі. Сьогодні ми даруємо особливим дітям планшети й іграшки. Ведемо їх на шоу роботів. Телебачення обманює, коли показує лише погані новини. Якби зло було сильніше добра, воно давно б перемогло, — каже Валерій.   

— Благодійність — це культура самих людей, а не зібрані ними гроші. Головне розуміти душею, що тобі це потрібно. І не важливо, багатий ти чи бідний. Можна допомагати й без грошей. Своєю професією. Як це робили ми. Валерій актор, я режисер. Ми проводили для дітей творчі вечори. Юристи можуть надавати безкоштовну консультацію, вчителі — займатися безкоштовним репетиторством. Важлива культура всередині нас. Коли ми бачимо щасливі обличчя дітей, це окрилює нас, наших друзів і самих дітей, — продовжила Зарина. 

Враженнями від участі у проєкті поділилися й мами сонячних діток.  

Олеся Зеленська, мама 11-річної Анастасії: 

— Ми з донькою вдячні проєкту за те, що познайомив нас із такими чудовими жінками як Антоніна і Тетяна. Спершу я боялася реакції людей на мою дитину. Боялася за Настуню, як вона себе поводитиме. У Насті мікроцефалія. Вона не розмовляє, може заплакати. Але зустрічі минули просто чудово. Я дуже задоволена проєктом. Щиро дякую фотографу Тетяні за подаровану нам фотосесію. Настя ніколи в житті не усміхається. А тут я дізналася зі світлин, що моя дитина вміє усміхатися! Це був справжній новорічний подарунок для мене. Ви не уявляєте, яка я щаслива. Дуже вдячні Антоніні за подарунок. Вона, по суті, не знаючи моєї доньки, подарувала Насті дитячу косметику, яка їй сподобалася. Проєкт «Диво — це я» додав мені упевненості в собі і своїй дитині. Ми продовжуємо спілкуватися з Антоніною і Тетяною.  

Тамара Кузьменко, мама 16-річного Даниїла. 

— Приємно, що про нас пам’ятають, що ми не забуті. Хочеться, щоб у подальшому такі зустрічі відбувалися частіше. Ми й надалі хотіли б спілкуватися з нашими новими друзями. Ми стараємося не сидіти вдома, хочемо бути ближчими до суспільства. Любимо, коли хтось грає з нами у м’яча, в рухливі ігри. Ми з радістю погодилися на запрошення Тетяни піти в «Дитячу Планету» в Голлівуді. Хотілося б, щоб у нас було ще більше друзів. Щоб ми з сином жили повноцінним життям. Дуже багато добрих сердець, які роблять для нас стільки добра. Але, на мою думку, однолітки наших дітей поки що не готові приймати нас. 
Організаторка проєкту «Диво — це я» Ольга Рись результатом задоволена. Каже, проєкт вдався і цьогоріч його планують повторити. 

— Ми отримали багато гарних відгуків від учасників, сімей з особливими дітками. Головний акцент був зроблений не тільки на те, щоб подарувати дитині подарунок, а й на те, щоб подарувати їй свій час. Сподіва-юся, в усіх учасників після проєкту залишилися гарні враження, — говорить Ольга. 

Організатори проєкту подякували своїм партнерам. Кафе «Цапа» гостинно приймала у себе учасників, пригощало своєю кухнею.  ІТ-компанія «SendPulse» розробила сайт, завдяки якому можна було надсилати листи-запрошення для участі. Магазин «Нафаня» надав великі знижки на придбання учасникам подарунків для особливих дітей. Підтримали нас і допомогли «МудрАнгелики», «Librarium». Власник містечка атракціонів на Красній площі зголосився безкоштовно катати учнів центру протягом усіх канікул на своїх атракціонах. У майбутньому організатори проєкту «Диво — це я» планують зробити фотовиставку, на якій розповіли б про звичайні потреби особливих дітей, про їхню потребу у дружбі, спілкуванні та соціалізації. 

— Важливо розуміти, що успіх людини аж ніяк не пов’язаний із чимось матеріальним. Це внутрішній стан гармонії. І бути «дивом» для когось — це має бути потребою для кожної людини, — переконана Регіна Гусак.   

Проєкт «Диво — це я» мав успіх. Тож організатори планують продовжувати його протягом  2020-го, року.  І залучити до нього ще більше сімей.

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13