Вони створюють новорічну казку для нас

2020-01-24 09:48

Під час зимових свят історичний центр Чернігова виглядав просто фантастично! Олені з санями та дерев’яні будиночки з гірляндами на Красній площі, елегантна арка на 100-метрівці, що веде до пр. Перемоги, об’ємні букви 2020 та зимові фонтани на Алеї Героїв, світлові фонтани та гірлянди на деревах у сквері Б.Хмельницького, дзвіночки під ліхтарями на Алеї Героїв і на Валу і, нарешті, святкове оформлення міського туристично-інформаційного центру ззовні та «Резиденція Дідуся» всередині. Майже всі елементи придумало та створило творче чернігівське подружжя — Андрій БОКАЧ і Валентина МИСНИК

Краще, ніж у Європі

Багато хто з чернігівців і численні гості, що завітали до нашого обласного центру під час новорічних свят, відзначали, що святкова ілюмінація на Красній площі Чернігова не гірша, а в чомусь і краща, ніж у деяких українських містах-мільйонниках і навіть європейських столицях. Чути такі відгуки героям нашого матеріалу, звісно, дуже приємно. Тож давайте ближче познайомимося з тими, хто створює усю цю красу! Андрій Бокач за фахом – інженер, Валентина Мисник – власниця студії дизайну «ЗимаЛіто», флорист-дизайнер-декоратор. Ця креативна пара – багатодітні батьки, підприємці, закохані в своє рідне місто.

Насамперед, хочу зазначити, що ми повністю підтримуємо те, що робить у Чернігові нинішній мер Владислав Атрошенко, – починає розмову Андрій Бокач. – Зізнаюся, коли відбулося наше знайомство, а сталося це кілька років тому під час підготовки до якогось свята, ми з дружиною були у захваті від того, яким він бачить майбутнє нашого обласного центру. Ми в нього повірили та підтримуємо все, що робиться заради подальшого розвитку Чернігова. Місто змінюється, умови життя покращуються, і ми прагнемо зробити свій внесок.

Варто згадати також, що наш перший досвід співпраці з міською владою – підсвітка Зеленої сцени на Алеї Героїв, – продовжує розповідь Валентина Мисник. – Це було кілька років тому. Нам запропонували спробувати. В результаті вийшло дуже вдало. А потім щороку на Красній площі додавалися нові й нові елементи. Якщо порівнювати з іншими містами, то святкова ілюмінація в центрі Чернігова виглядає цілісно, всі елементи гармонійно поєднуються. Може, десь воно більш «дорого-багато», адже на це витрачають значні кошти. Але в Чернігові все на своєму місті, створена цілісна композиція, і ми цим пишаємося.  

Готуй сани взимку!

— Пані Валентино, Андрію, а звідки ці всі ідеї, матеріали? Цікаво також, коли починається та скільки триває підготовка до новорічних свят?

А.Б.: — Ми слідкуємо за новинками, трендами. Минулого року я декілька разів побував у Китаї, Гонконзі, відвідував заводи-виробники, прискіпливо вибирав матеріали – гірлянди, світлові елементи. Коли з’являється певна ідея, робимо конструкцію від початку до кінця. Залучаємо фахівців, яким довіряємо, з якими співпрацюємо не один рік: майстрів, інженерів, електриків, дизайнерів. За кілька днів їдемо на спеціалізовану виставку до Німеччини, потім – знову в Китай. Навесні я маю відвідати чотири масштабних заходи. А вже в травні ми починаємо продумувати тематику наступного нового року, в червні замовляємо каркаси для елементів, в липні починаємо створювати нові елементи. «Готуй сани влітку!» – це абсолютно точно характеризує нашу роботу. Можливо, дехто думає, що це не так і складно: вкрутив лампочку – й готово. Насправді бувало не раз: зробили каркас, повісили гірлянди, включили – нема бажаного ефекту. Розмотуємо й переробляємо до того часу, поки не переконаємося, що все працює так, як треба.

В.М.: — Можна сказати, що ми цим живемо. Любимо свою роботу, своє місто. І коли наші діти з гордістю промовляють: «Це мій татко зробив!» – звісно, настрій покращується і самооцінка зростає. Я пишаюся чоловіком, а він – мною. І у нас чимало планів, ідей, пропозицій на майбутнє. Зараз новорічна ілюмінація сконцентрована в центрі, а нам би хотілося розширити святкову зону в напрямку Мегацентру, зробити таку красу і в окремих мікрорайонах. Вже можна подумати, як підсвітити частину Валу, що вже відремонтована.

А.Б.: — Наш мер говорив нещодавно на нараді, що хочеться чогось більш  сучасного. В світі є така технологія, коли лампа змінює колір під музику, наприклад, і це можна запрограмувати. Але такі елементи ми пропонуємо додавати не в центрі, аби не вносити дисонанс в композицію, що вже створена, а в інших мікрорайонах.

В.М: — Є пропозиції щодо підсвітки залізничного вокзалу, адміністративних будівель, готелів, а на зимові свята – ще й скверу в районі Круга, мікрорайону 5 кутів. Гадаємо, на часі подбати про святкову ілюмінацію на Масанах, аби наше місто стало ще більш казковим під час новорічних свят, щоб жителі радувалися, адже не кожен поїде на центральну площу. Все в наших руках! Придумали й зробили. Причому від ідеї до реалізації – термін невеликий, а витрати – мінімальні. Насправді у нас це набагато дешевше коштує, ніж за кордоном, а за світовими мірками – взагалі копійки. Ми знаємо тих, хто робить ілюмінацію на Красній площі в Москві, хто в Прибалтиці створює найкрасивіші ялини, знаємо, скільки це коштує. Але не все в цьому світі вимірюється грошима.

Красу варто берегти

А.Б.: — До речі, я не хочу, аби у ваших читачів склалося враження, що на замовленнях від міської ради ми заробляємо мільйони. Це не так. Наш основний заробіток – приватні замовлення від власників будинків, ресторанів, готелів. Звертаються кияни, жителі Славутича. Так, в основному це новорічна ілюмінація. Це комплексний сервіс: пропонуємо ідею, ескіз, затверджуємо у замовника, готуємо елементи, розвішуємо чи встановлюємо, обслуговуємо. Потім ми ж самі і знімаємо, за потреби – ремонтуємо. Так, це задоволення не з дешевих. Але наша головна фішка в тому, що ціна відповідає якості. Наша ілюмінація працює роками. Взагалі виробник дає гарантію на рік, однак на прикладі скверу Б.Хмельницького ми бачимо, що гірлянди вже три роки вмикаються і працюють кожен вечір. Для нас це показник. За ті ж гроші, що пропонують інші, ми робимо максимально якісно.

— А чи вміють чернігівці берегти цю красу?

А.Б.: — Це дуже слушне зауваження.Про вандалізм варто згадати окремо. З центрального фонтану на Алеї Героїв я особисто знімав пару в стані алкогольного сп’яніння. В результаті були зламані деякі частини, довелося їх замінювати. Цього року чернігівці чи гості міста порвали арку, в санях біля великого оленя зробили дірку, зіпсували гірлянди на олені. Напевно, хтось намагався на нього залізти.  

В.М.: — Треба посилити відповідальність і суворо штрафувати за такі речі.

А.Б.: — Коли я був у Гонконзі, звернув увагу, що штраф за куріння в неналежному місці там аж 5 тисяч доларів. Категорично заборонено палити в парках, годувати птахів, тому що це поширює антисанітарію. Вандалізм – це прояв внутрішнього світу людини. Але якщо вам дуже хочеться, приготуйтеся викласти чималеньку суму як компенсацію. Гадаю, тільки так ми привчимо жителів до дисциплінованості та відповідальності. 

Вікторія СИДОРОВА 
фото Віктора КОШМАЛА та з сімейного архіву Валентини МИСНИК

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13