Чернігів за тиждень

2020-01-24 09:07

В місті вперше пересадять великі ялини

Виконавчий комітет Чернігівської міської ради дав дозвіл на пересадження чотирьох великих ялин, які знаходяться на земельній ділянці, виділеній для будівництва за адресою пр. Перемоги, 64. Аби дерева не знищувати, їх спробують пересадити за допомогою спеціальної техніки.

Такої спецтехніки у Чернігові немає, але вона є в Україні і може бути залучена. Пересадкою займатиметься за свої кошти підприємство-забудовник.

Відповідно до рішення виконкому, ялини мають пересадити на Київський в’їзд до Чернігова (перехрестя проспекту Миру та вулиці Підвальної).

Як пояснив на засіданні виконкому керівник КП «Зеленбуд» Роман Старіков, якщо ялини пересадити зараз, шансів прижитися в них буде значно більше.

У той же час, на вимогу чернігівського міського голови Владислава Атрошенка вжито гарантійний фінансовий захід на випадок невдачі з пересадкою. А саме, забудовник на рік задепонував на КП «Чернігівбудінвест» 120 тис. грн – і в разі, якщо пересаджені ялини не приймуться, ці кошти підуть на закупівлю і висадження дерев не молодше 5 років. 

У січні допомогу отримають 140 чернігівських сімей з немовлятами

Одноразову матеріальну допомогу на загальну суму 1,175 млн грн у січні отримають 140 сімей з немовлятами. Відповідне рішення прийняте на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради.

Як відомо, у Чернігові сім’ї при народженні дитини отримують матеріальну допомогу від міста, що здійснюється в рамках Програми підтримки народжуваності. Вона розроблена за ініціативи Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка та затверджена Чернігівською міською радою у вересні 2017 року. За весь період дії цієї міської Програми матеріальну допомогу отримали понад 4 тисячі сімей на загальну суму майже 35,2 млн грн. Зокрема, у 2019 році – 1906 сімей на загальну суму 16,51 млн грн.

Цього разу матеріальну допомогу отримають:

71 сім’я - по 5 тис.грн на першу дитину – на загальну суму 355 тис.грн;
58 сімей - по 10 тис.грн на другу дитину – на загальну суму 580 тис.грн;
8 сімей - по 20 тис.грн на третю дитину – на загальну суму 160 тис.грн;
1 сім’я – 20 тис.грн на четверту дитину;
2 сім’ї при народженні двійні - на загальну суму 60 тис.грн.

Автобусний маршрут №41 отримав перевізника 

В Чернігівській міській раді відбувся конкурс на право здійснення перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування №№ 2, 14, 22, 22-с, 36-с, 41.

Результатом конкурсу стало визначення перевізника для маршруту №41 (Готель «Україна» –  Хімволокно). У найближчі 5 років його обслуговуватиме комунальне підприємство «Чернігівське тролейбусне управління».

КП «ЧТУ» було єдиним перевізником, що подав заявку на конкурс. На обслуговування решти маршрутів претендентів не знайшлося. Проблема ця не нова: бажаючі здійснювати перевезення на цих маршрутах відсутні вже тривалий час. Тільки протягом минулого року конкурс на їх обслуговування безрезультатно проводився 4 рази.

Поки перевізник не визначений, два з цих маршрутів - №№ 22-с (ЗАЗ – Дачі (Рівнопілля)) і 36-с (КСК – Дачі (Жавинка)) – тимчасово і в межах своїх можливостей обслуговуватиме КП «ЧТУ».

Маршрути ж №14 (Залізничний вокзал – Яцево), №22 (Вул. Захисників України – Дачі (Рівнопілля)),та №2 (Дитячий світ – Дачі (Рівнопілля)) поки що не обслуговуватимуться.

Усі маршрути, які лишилися без перевізників, будуть виставлені на конкурс знову. 

Обласну філармонію реставрують

Тривають реставраційні роботи в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм. Повідомляють на сайті установи.

Проєкт фінансується за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку. Передбачена загальна вартість – 15,4 мільйона гривень (кошти ДФРР – 13,88 мільйона, співфінансування з обласного бюджету – понад1,5 мільйона). Завдяки  проведенню тендерних процедур витрати мають бути значно меншими – близько 11,4 мільйона.

Під час першого етапу – у грудні минулого року – замінено вікна та двері будівлі на сучасні енергозберігаючі. За розрахунками експертів, це дозволить заощадити витрати на опалення установи до 20%.

Друга черга робіт розпочнеться у квітні. Реставруватимуть фасад філармонії, замінять покриття тротуару біля будівлі, відремонтують систему водостоку.

До речі, востаннє ремонтували фасад будівлі близько 20 років тому, внутрішні роботи не проводилися більше 35-ти. Тож реставраційні роботи потрібно проводити невідкладно, щоб зберегти пам’ятку історії місцевого значення, а також створити гарні умови як для роботи колективу, так і для її відвідувачів.

Чернігів увійшов у ТОП-10 міст, які динамічно розвивають туризм

Zruchno.Travel представляє топ-десятку українських міст, які мають найкращі перспективи для розвитку туризму 2020 року. Київ, Львів, Одеса – безперечні лідери внутрішнього туризму в Україні. Але є і менш розкручені міста, які останнім часом докладають чимало зусиль для того, щоб здійснити прорив у вищу туристичну лігу. 

Напередодні нового 2020 року Zruchno.Travel за допомогою експертів визначив десять міст, які протягом минулого року заклали основу для найбільш динамічного розвитку місцевого туризму. Це Вінниця, Дніпро, Дрогобич, Запоріжжя, Кам’янець-Подільський, Луцьк, Тернопіль, Хмельницький, Чортків та Чернігів. У прадавньому Чернігові за останній рік оновили історичні вали Дитинця, провели реконструкцію Красної площі та презентували мобільний путівник. А тутешній Туристичний інформаційний центр отримав міжнародний сертифікат та перетворився на осередок міського дозвілля. 

Підготувала Ольга КУЖЕЛЬ за матеріалами Інтернет-сайтів
 

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21