«Буревісник» яскраво почав спортивний рік

2020-01-23 14:06

На минулому тижні у спортзалі НУ «Чернігівського колегіуму» місцевий «Буревісник-ШВСМ» у рамках чоловічої  волейбольної  суперліги  приймав 17-кратних чемпіонів України – команду «Локомотив Збірна Харківської області-1».

«Нещодавно «Буревісник» вийшов у наступний етап Кубку України , тому  поїздка на третій етап  була  для  нас дуже  важливою, адже давно не було  перемог.А в Бахмуті ми переграли «Політехник-Одесу» та «Юридичну академію» (Харків ) і  здобули дві перемоги, – зазначив  граючий головний тренер «Буревісника-ШВСМ» Володимир  Борисенко.

Це вам – це нам

На початку  матчу глядачі були свідками доволі рівної гри. Причому діяли колективи, в першу чергу, не за рахунок яскравих лідерів, а завдяки командній взаємодії. Шальки терезів почали схилятися у бік чернігівців після двох поспіль ейсів у виконанні Дмитра Шаповала: 12-10. Збільшив розрив у рахунку Олександр Лук’янець, який також відзначився потужною подачею.

У підсумку «Буревісник» завоював право на 7 поспіль сетболів. Й хоча «Локомотив» відіграв 3 з них, нав’язати боротьбу харків’яни не змогли. 25-20 та 1-0 у матчі.

На початку другого сету Олег Іванов – головний суддя матчу двічі покарав чернігівців за неякісні передачі у виконанні Олега Ларко та Андрія Чмірьова, що допомогло гостям зрівняти рахунок: 4-4. Ближче до середини партії проблеми з прийомом виникли у ліберо «Буревісника-ШВСМ» Володимира Леоненка.

Хоча «Локомотив» вигравав 8-14,але  ближче до кінця сету після двох ейсів Чмірьова (рахунок став 17-19 на користь гостей), «Буревісник» спіймав свою гру. Та  все ж харків’янин Олександр Титаренко допоміг своїй команді додати, і сет закінчився з рахунком 18-25 на користь гостей. 1-1 в матчі.

На початку наступних двох сетів «Буревісник» вигравав 5-1. Проте склалися партії по-різному.

У третьому сеті «Буревісник» дозволив супернику наблизитися у рахунку , але «потрійна атака зв’язуючих»: Володимир Борисенко (граючий головний тренер та зв’язуючий команди) прийняв м’яч, Олександр Лук’янець (який хоч й виступав цього разу на позиції догравальника, має досвід «зв’язки») віддав пас, а основний зв’язуючий Денис Копич виграв очко для своєї команди: 16-13 після цього епізоду. Рахунок  25-18 на користь представників Сіверщини за підсумками сету.

Але  в четвертому сеті чернігівці дозволили супернику вийти  вперед, і «Локомотив» скористався наданим шансом, довівши справу до перемоги: 18-25 та 2-2 у матчі. На команди чекав тай-брейк.

У двох очках від перемоги

На старті вирішальної  партії «Локомотив» доволі легко пройшов лінію потужних подаючих «Буревісника»: Лук’янець  і Шаповал, подачі яких до цього ускладнювали життя суперникам та додавали очки у скарбничку чернігівців, цього разу відправили м’ячі в аут.

Це передумовило невеличку перевагу гостей, проте Олексій Білик зрівняв рахунок: 8-8.

Тренери «Буревісника» намагалися додати якості грі замінами: на майданчику з’явилися Володимир Борисенко та Павло Камінський. Проте й вони не допомогли. Білик тягнув команду за собою (він набере 26 очок й стане найбільш результативним гравцем зустрічі). Проте у вирішальний момент надійнішим буде «Локомотив»: 13-15 у сеті та 2-3 на користь гостей у матчі.
Перемогти вдалося за рахунок того, що налагодили прийом. У перших двох партіях ми не поступалися у жодному елементі, але прийом випадав: за перший сет пропустили 9 чи 10 чистих ейсів. За рахунок  прийому та  помилки суперника на подачі вдалося перемогти,  – зазначив головний тренер харків’ян Сергій Кисіль.

У четвертому сеті були моменти, коли треба було просто подати та добити м’яч. На жаль, хлопці цього не зробили.

«Локомотив» спіймав кураж і його було складно зупинити. Трохи не вистачає досвіду: ті ж Шаповал та Лук’янець дуже добре подавали протягом усієї гри, але у п’ятій партії… Треба було просто подавати, однак вони вирішили ризикнути… Грали дуже добре, – підведе підсумки матчу головний тренер «Буревісника» Володимир Борисенко.

А ось у другому  матчі господарі паркету перемогли у трьох партіях та завоювали важливі 3 очки: 3-0 (25-20, 25-21, 27-25).Після 18 матчів в активі «Буревісника» 4 перемоги й вони займають передостаннє 7 місце. «Локомотив», який розташувався на сходинку вище, має 6 перемог.