«Помилка на папері – реальні проблеми в житті», — розповідають юрисконсульти Владислав і Наталія Красногори

2020-01-22 10:09

Владислав і Наталія – молоді юристи, магістри права, котрі вже не перший рік працюють консультантами у нотаріальній конторі Олександра Красногора в Чернігові. Це його син і невістка. Молоді фахівці безпосередньо залучені до всіх послуг, які надають у цій конторі, ведуть консультації, готують документи для здійснення таких нотаріальних дій, як реєстрація речових прав, реєстрація юридичних осіб і фізичних осіб-підприємців тощо. Про те, з чого починали перші кроки на цьому шляху, про підсумки року та плани на майбутнє ми з ними й поговоримо. 

Владиславе, ваш батько – відомий у нашому місті юрист, нотаріус, голова Асоціації правознавців Чернігова. Напевно, через це й особливого вибору подальшого шляху у вас не було тільки юриспруденція? 

Гадаю, що вибір був, але ця сфера завжди мене цікавила. З дитинства я бачив, як батько старанно працює, як відповідально ставиться до своєї справи. До речі, мама раніше теж працювала разом з ним, допомагала з бухгалтерію. Розмови вдома теж велися в основному на цю тематику. Коли я став студентом, навчався в Чернігівському національному технологічному університеті, з ІІ курсу почав приходити до батькової контори й поступово вникати у тонкощі цієї професії. На ІІІ курсі перейшов на вільне відвідування, допомагав з підготовкою паперів. А з IV курсу вже щодня приходив до офісу, працював під керівництвом батька.

Тож ким ви себе бачите у майбутньому? Чи не думали про те, аби стати адвокатом чи суддею? 

Ніколи цього не прагнув. Хотілося б стати саме нотаріусом. Для цього треба мати вищу юридичну освіту, три роки пропрацювати спочатку юрисконсультом, а потім ще три – помічником нотаріуса. Лише після цього можна подавати заявку на складання іспиту. Він проходить раз на рік у Міністерстві юстиції. Екзамен доволі складний, спочатку – теорія, потім – практика. Складати його приїздять фахівці з усіх регіонів України. З наступного року я вже зможу працювати помічником нотаріуса. 

Владислав, Наталія, чим запам’ятався вам рік, що минає? 

Владислав: – Цей рік промайнув дуже швидко. Роботи нам не бракувало. Та й вчитися треба постійно, адже наше законодавство змінюється, треба бути дуже уважним під час підготовки документів, оскільки помилка на папері означає реальні проблеми в житті людини. Варто зазначити, що нотаріат України поступово розвивається, повноваження нотаріусів розширюються. Наприклад, з 2013 року ми почали реєструвати речові права та вносити зміни до державного реєстру речових прав. Це та функція, яку раніше виконувало БТІ, а зараз ми здійснюємо одночасно з посвідченням договорів відчуження нерухомого майна. В 2016-му році держава надала нотаріусам ще й такі повноваження, як реєстрація юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців.

Наталія: – Так що ми надаємо й таку послугу, як реєстрація фізичної особи – підприємця. Раніше цим займалася реєстраційна служба. До речі, і закрити ФОП можна з нашою допомогою. Нотаріус, напевно, зробить це трохи швидше, ніж фахівці ЦНАПу – можливо, навіть у день звернення громадянина. 

Владислав: – Буквально місяць-два тому ухвалений Антирейдерський закон. Уряд запровадив обов’язкове нотаріальне засвідчення підписів з використанням нотаріальних бланків на документах, зокрема, таких, як протоколи, рішення юридичних осіб. Нотаріус несе за це відповідальність. За кожен бланк ми щодня звітуємо. Так що шахраям, які хочуть захопити бізнес, складніше це зробити. 

Останнім часом у нашій конторі побільшало людей, які звертаються за посвідченням договору про поділ нерухомого майна. Це потрібно, зокрема, аби укласти угоду про постачання газу, якщо в одному будинку є декілька власників. Навіть з інших районів до нас зараз звертаються. 

А чого чекати вашим клієнтам у наступному році? 

Наталія: – Міністерство юстиції анонсує, що вже найближчим часом нотаріуси зможуть реєструвати шлюби та розлучення. Так, можна буде звертатися в органи РАЦС, але і до нотаріуса також. На думку суддів, це правильно, це допоможе розвантажити суд. Приміром, якщо у подружжя нема спору про майно, про дитину, то такі рішення може ухвалювати і нотаріус. Тож ми очікуємо, що повноваження нотаріусів знову розширяться. 

Владислав: – Ми чекаємо також, як зреагує Верховна Рада щодо земельного питання. Крім того тривають розмови про електронний нотаріат – для цього має бути ухвалена відповідна законодавча база. На часі і затвердження електронних підписів. Це вже анонсовано. Міністерство юстиції зараз активно працює в цьому напрямку з урядом України. 

А загалом кінець року для нас – це завжди звітність за рік, маємо все зробити вчасно та якісно. До речі, триває реорганізація управлінь юстиції у всій Україні, і з 24 територіальних управлінь юстиції мають бути створені 8. Вже з 1 січня 2020-го Чернігівщина буде підпорядковуватися Сумському міжрегіональному управлінню юстиції. Навряд чи це вплине на нашу повсякденну роботу. Як працювали, так і працюватимемо для людей! 

Вікторія СИДОРОВА

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42