Загальноукраїнська акція «День без поліетилену»

2019-06-27 13:22

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак закликав заклади торгівлі й послуг (супермаркети, магазини, ринки) 3 липня – в Міжнародний день відмови від поліетиленових пакетів (International Plastic Bag-Free Day) – обійтися без використання поліетилену.

«Людина не може жити тільки без кисню. Без решти речей – може. Думаю, що один день без поліетиленових пакетів українці проживуть без втрат і психологічних травм. Аби мій заклик не залишився просто хорошою пропозицією, ми разом із Програмою розвитку ООН, міжфракційним об’єднанням депутатів «Зелена енергія змін» та ZeroWasteAllianceUkraine вирішили цього дня провести загальноукраїнську акцію «День без поліетилену», – написав Остап Семерак на своїй сторінці у Facebook.

Утриматися від використання поліетилену він закликає не лише відомі торговельні мережі, а й потенційних покупців.
– Цього дня ми всі разом повинні спробувати обійтися без пластикових пакетів. Їм давно є прекрасні альтернативи у вигляді екоторбинок, паперових пакетів, зроблених власноруч сіток. Насправді, альтернатив багато. Тут усе залежить від вашої фантазії. Торговельні мережі так само можуть використовувати перероблений папір. Усе одно споживач завжди платить за упаковку, – пояснив суть акції Остап Семерак.

До торговельних мереж уже надіслані офіційні листи за особистим підписом міністра екології із пропозицією підтримати ініціативу.

На думку Остапа Семерака, такі акції допомагають формувати нову екологічну поведінку, сприяють популяризації доступних екологічних рішень на заміну пластику серед споживачів торговельних мереж, супермаркетів та магазинів роздрібної торгівлі, привертають увагу до проблеми надмірного споживання одноразових пластикових виробів, які призводять до непоправного забруднення довкілля пластиковими відходами.

Деталі акції в мережі Facebook за посиланням: http://bit.ly/NoPlasticUA

Нагадаємо: за різними підрахунками, для розпаду одного пакета потрібно 100 років. При цьому в середньому людина використовує його лише 20 хвилин.

Більшість пакетів потрапляє на сміттєзвалища або розноситься вітром територією країни, оскільки рівень їх переробки становить менше відсотка. Через пакети щороку помирає близько мільйона птахів і 100 тисяч тварин. Також поліетилен становить загрозу людському здоров’ю, бо його частинки можуть потрапляти в харчі та воду. При цьому для виробництва пакетів використовують невідновлювані ресурси – 35 літрів нафти на 1000 штук. Щороку кожен українець використовує близько 500 поліетиленових пакетів, у той час як у ЄС цей показник наближається в середньому до 90 штук.

За інформацією Міністерства екології та природних ресурсів України

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13