Лікар Василь Романюк: «До нас звертаються, тому що довіряють»

2020-01-20 17:20

Час очікування малюка – прекрасний період у житті майбутньої мами, час надій і сподівань, але частенько він супроводжується деякими психологічними сумнівами, турботами про здоров’я. На цьому шляху жінку мають супроводжувати не лише близькі люди, а й компетентний психолог, досвідчений лікар. 

– Лікарем акушером-гінекологом я працюю вже понад 15 років, консультую жінок з приводу гінекологічних захворювань, проблем безпліддя, супроводжую вагітність, – розповідає лікар Василь Романюк. – Вагітність інколи ускладнюється ектрагенітальною патологією. Крім того під час вагітності можуть виникати інші ускладнення. Супроводжую пацієнток до пологів. Рекомендую нашим вагітним жінкам з міста чи з області народжувати тільки в умовах стаціонару, під наглядом лікарів. Усе для таких пологів є в КНП «Пологовий будинок» Чернігівської міської ради, де я також працюю в ІІ пологовому відділенні.

– Чи відрізняються послуги, які пацієнтка отримує в медичному центрі «СімМед», від тих, які надають у жіночій консультації?

– Можу запевнити, що ми надаємо такі ж самі послуги, спостерігаємо за вагітністю відповідно до наказу №417, за потреби направляємо на дообстеження, а коли вагітна йде в декретну відпустку, видаємо лікарняний лист. Усе це здійснюється на законних підставах. Вагітні жінки укладають  угоду з нашим медичним центром, стають на облік. Більшість вагітних, котрі до нас звертаються, займаються підприємницькою діяльністю, вони цінують свій час і не хочуть витрачати його на очікування в чергах. Вагітна жінка приходить на плановий огляд раз на місяць. Інформація про вартість послуг є на нашому сайті.

Чому звертаються саме до вас?

– В основному це ті жінки, які консультувалися, обстежувалися та лікувалися у лікарів медичного центру «СімМед» ще до вагітності. Дехто спостерігається вже з другою чи третьою вагітністю. Думаю, вони довіряють репутації клініки та кваліфікації лікарів, які тут працюють. Це приблизно 80% наших пацієнток. А ще 20% або живуть поруч, або прийшли за рекомендацією.
Особисто мене, напевно, знають по пологовому будинку. Зі своєї практики зазначу, що є вагітні високої та надзвичайно високої групи ризику. Таким я рекомендую спостерігатися в пологовому будинку, бо така вагітність потребує стаціонарного спостереження та лікування.

А якщо жінка лише тільки планує вагітність, їй варто звертатися?

– Так! Безумовно, повинна звертатися. Тому що краще обстежуватися й лікуватися до вагітності, ніж коли жінка вже очікує дитину. Йдеться про інфекції, що передаються статевим шляхом, у тому числі ТОRCH інфекція. Вагітність краще планувати, щоби забезпечити здорове виношування й аби було менше ускладнень. Не скажу, що таких пацієнток багато. Але маємо приклади, коли звертаються, здають аналізи, проліковуються і – вагітніють. А далі стають на облік по вагітності.

Частіше виникає ситуація: хочуть завагітніти, але не виходить. Тому мусять звертатися до лікарів медичного центру. Вдаємося до обстеження сімейної пари, лікування, стимуляції овуляції, використовуємо лапароскопічні технології, а якщо не допомагає – відправляємо пару на штучне запліднення (ЕКЗ). Відправляємо зазвичай у столичні клініки, тому що в нашому місті поки що такої можливості немає. До речі, жінки після ЕКЗ також у нас під наглядом. 

Ви згадали про безпліддя. Знаю, що в наш час це доволі поширена проблема. Які її причини?

– Коли говорити про жінку, то в основному це запальні захворювання, перенесені в минулому, захворювання гормонального характеру. Це відсутність овуляції, порушення функції ендокринних залоз, що призводить до гормонального дисбалансу, непрохідність маткових труб. Під час діагностичної лапароскопії, буває, часто виявляємо рідину в маткових трубах, коли, на жаль, завагітніти самостійно неможливо. Також поширена проблема – ендометріоз, полікістоз яєчників. До факторів вторинного безпліддя належать перенесені гінекологічні операції, ускладнення після аборту. А в чоловіків даються взнаки перенесені інфекції, що передаються статевим шляхом. Серед факторів, які впливають на репродуктивне здоров’я і чоловіків, і жінок: часта зміна статевих партнерів, ранній початок статевого життя, неправильний (малорухливий) спосіб життя, нездорове харчування. Важаю, в навчальних закладах мають відбуватися зустрічі просвітницього характеру, аби підлітки розуміли наслідки та ризики такої небезпечної поведінки. Доцільно було би залучати лікарів, акушерів-гінекологів. Безпліддя – насправді, дуже поширене явище. І, на жаль, не завжди лікарі можуть встановити й усунути його причину. Підсумовуючи, скажу, що про репродуктивне здоров’я варто дбати якомога раніше. 

Вікторія СИДОРОВА
 

Валерія Ганжа – одна з перших пацієнток доктора Романюка в клініці «СімМед». Він вів цю вагітність буквально з перших місяців. Зараз доньці Валерії та Андрія Ганжі рік і 5 місяців. Молода жінка каже, що знову звернулася б саме до Василя Миколайовича, адже повністю йому довіряє та задоволена рівнем сервісу, який вона отримувала в клініці впродовж вагітності.

– Ми чоловіком очікували цю дитину, вона була бажаною, - розповідає Валерія Ганжа. – Коли тест на вагітність дав позитивний результат, я буквально наступного дня пішла на прийом до свого дільничного лікаря-гінеколога. Мене направили на УЗД, а прийом вів саме Василь Романюк. Він мене привітав і дав деякі рекомендації, так ми й познайомилися.

Згодом з’ясувалося, цей доктор працює в клініці «СімМед» і веде вагітних. За словами пані Валерії, вона цьому зраділа. По-перше, лікар викликав довіру. По-друге, клініка розташована поруч з будинком, де вони жили з чоловіком, і прийом там ведеться без черг. «Після того, як мене взяли на облік, я бувала на прийомі в лікаря десь раз на місяць, – ділиться враженнями молода матуся. – Це було дуже зручно, тому що мене записували на конкретний час, а прийом вів саме Василь Миколайович. Для мене він - найкращий лікар і чудова людина. На прийом я йшла без страху. Все, що він мені рекомендував, виконувала. А ще він завжди був на зв’язку, можна було зателефонувати чи поставити питання по вайберу. Наша родина йому дуже вдячна!»

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21