«Балада про Крути»: вітаємо лауреатів премії імені Богдана Хмельницького!

2020-01-17 12:14

Щорічно, починаючи з 2009 року до Дня Збройних сил України присуджується премія імені Богдана Хмельницького за найкраще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва, публіцистики й журналістики.

Цьогоріч у конкурсі, який проводився в Міністерстві оборони України водинадцяте, взяло участь 11 претендентів у п’яти номінаціях: література, кіно, образотворче, музичне та театральне мистецтво. Уперше представники Чернігівщини – письменник і режисер – стали лауреатами премії Міністерства оборони України.

За рішенням Комітету з присудження премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва лауреатами премії стали:

- В’ячеслав Савченко – за роман «Морський вузол» у номінації «Літературні твори військової тематики»;

- поети Вадим Крищенко та Віктор Вознюк, композитор Олександр Коляда, вокаліст Олександр Василенко – за марш «Богунці» в номінації «Музичні твори військової тематики»;

- драматург Анатолій Покришень (автор сценарію), режисер-постановник Андрій Бакіров (автор інсценізації) Чернігівського обласного академічного українського музично-драматичного театру імені Т. Г. Шевченка – за виставу «Балада про Крути» в номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики».

Відповідно до урядового рішення представлення мистецького проєкту «Балада про Крути» відбулося 29 січня 2018 року на сцені Національного академічного драматичного театру імені І. Франка під час урочистого заходу з ушанування пам’яті Героїв Крут за участю керівників центральних та регіональних органів влади.

Враховуючи викладене, керівництво Чернігівського облмуздрамтеатру у 2018 році висунуло творчий колектив театру на здобуття Чернігівської обласної премії імені Михайла Коцюбинського в номінації «Театральне та музичне мистецтво», а у 2019-му порушило клопотання про присудження премії імені Богдана Хмельницького в номінації «Твори театрального мистецтва військової тематики» авторам мистецького проєкту «Балада про Крути» – режисерові-постановнику, заслуженому артистові України Андрію Бакірову і драматургові Анатолію Покришню.

5 грудня 2019 року в Києві на урочистостях з нагоди Дня Збройних сил України відбулося вручення дипломів лауреатам премії імені Богдана Хмельницького за краще висвітлення військової тематики у творах літератури та мистецтва. Пишаємося, що серед відзначених на державному рівні митців були два представники Чернігівського краю – режисер, заслужений артист України Андрій Бакіров і літератор Анатолій Покришень.

Раїса МІНЕНКО
Фото з Інтернету

Інші новини:


Голова Чернігівської ОДА і керівник Нацполіції перевірили посилений захист кордону з Білоруссю

Голова Національної поліції України Ігор Клименко 23 листопада перебував із робочою поїздкою на Чернігівщині — у пункті пропуску «Нові Яриловичі» через державний кордон України з Республікою Білорусь.

2021-11-26 15:30