Ігор Вдовенко: «Традиційні щирі зустрічі тих, кого поріднює свята Чернігівська земля, та прагнення служити  її інтересам додають впевненості, духовної сили, творчої наснаги на цілий рік».

2020-01-16 12:31

Велелюдно було 11 січня у Міжнародному виставковому центрі на Броварському проспекті  в Києві, де на свої 24-ті урочисті збори зібрались вихідці з Чернігівщини.

Рада «Товариства «Чернігівське земляцтво» вітала великим святковим банером своїх спілчан та гостей заходу ще при вході до павільйону. Тут земляків та гостей із районів та міст області зустрічали і супроводжували до реєстраційних столів керівники районних відділень. Кожен учасник зібрання отримав перший у новому році випуск земляцької газети «Отчий поріг».

До участі у традиційних зборах долучилися голова обласної ради Ігор Вдовенко та заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко, депутати обласної ради, народні депутати України, видатні громадські, політичні діячі, представники творчої інтелігенції, духовенства та усі ті, хто всім серцем і душею лине до Чернігово-Сіверського краю.

У холі розгорнулась потужна виставка із фотостендами про діяльність земляцтва за 24 роки, зворушлива експозиція громадської організації «Єдина родина Чернігівщини» під назвою «Сіверщина – блок-пост пам’яті» та Прилуцького краєзнавчого музею ім. В.І. Маслова «Берегині пам’яті героїв АТО», презентації творів народних майстрів Чернігівщини.
На інших локаціях виставкового павільйону звучалиі пісні  ансамблів народної творчості з Чернігівщини.

Розпочались збори Гімном України у виконанні академічного народного хору Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.

Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували світлу пам’ять синів Чернігівщини, полеглих у ході бойових дій на сході України.

Першим слово мав голова Ради Товариства «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко, який подякував землякам за любов до рідного краю, небайдужість до проблем Сіверщини та добрі справи, які уродженці Придесення вершили на своїй рідній землі впродовж багатьох років.

Очільник обласної ради Ігор Вдовенко відзначив, що уже майже чверть століття збори Чернігівського земляцтва є незмінним місцем теплих і щирих зустрічей усіх, хто народився та зростав на стародавній Сіверській землі.

— Ми справді пишаємося своїм столичним земляцтвом, осередки якого не словом, а ділом підтримують рідний край, спрямовують свої зусилля на розвиток культури, адже це той фундамент, який зміцнює і об’єднує наше суспільство,  втілюють різноманітні патріотичні та гуманітарні проєкти, — сказав Ігор Вдовенко.

Керівник щиро подякував землякам за подвижницьку працю, небайдужість до спільної історії, збереження традицій рідного краю та побажав нових амбітних планів, цікавих творчих ініціатив, що презентуватимуть багатий соціально-економічний потенціал та розмаїття культури рідного краю, сприятимуть успішному розвитку Чернігівщини на теренах України.

— Думаю, багато хто зі мною погодиться, що ці традиційні щирі й незабутні зустрічі тих, кого поріднює свята чернігівська земля та прагнення служити її інтересам, додають впевненості, духовної сили, творчої наснаги на цілий рік, — зауважив Ігор Вдовенко та висловив упевненнысть, що справа Чернігівського земляцького руху буде розвиватись, продовжуватись в майбутніх поколіннях.

З вітальним словом до земляків звернувся і голова обласної державної адміністрації Андрій Прокопенко.

За традицією керівники області на згадку про зустріч вручили раді земляцтва чернігівські сувеніри.                                    .

Хвилюючою була урочиста мить підписання Меморандуму про співпрацю Чернігівської обласної ради, Чернігівської обласної державної адміністрації та Ради ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» на 2020 рік.

Своїми підписами цей важливий документ скріпили Ігор Вдовенко, Андрій Прокопенко та Віктор Ткаченко.

Понад годину тривало чудове мистецьке дійство – вітальні художні номери присутнім на зборах дарували артисти Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм: солісти колективу концертних виконавців, театр танцю «Екватор» під керівництвом Віктора Войнікова,  академічний народний хор (художній керівник та головний диригент заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур).

Завершилась офіційна частина зібрання спільним виконанням гімну  «Товариства «Чернігівське земляцтво».

Далі щире спілкування продовжилось дружніми зустрічами із земляками «по куренях».

Відділ інформаційного забезпечення  та зв’язків з громадськістю виконавчого апарату обласної ради
фото – Чернігівської обласної ради, Віктора КОШМАЛА та Наталії СМОЛЯК

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42