«Ударили» асфальтом по бездоріжжю на Ніжинщині та Корюківщині

2019-06-27 13:17

Від Ніжина до Перебудови Ніжинського району дорога – як нова. В Охрамієвичах Корюківського району капітально покладено тверде покриття по вулицях Шевченка й Перемоги. У темпі тривав ремонт в Охрамієвичах, а потім перейшли до автошляху Охрамієвичі – Перелюб. За словами будівельників-ремонтників , за умови успішного фінансування ямковий ремонт здійснять за три тижні на восьмикілометровому відрізку.

Який гарний автошлях!

Роками були скарги на дорогу до села Перебудови Ніжинського району . Надходили вони і в обласні інстанції. Тому цьогоріч обласна влада вирішила надати підтримку фінансово, оскільки в тому напрямку – ще кілька сіл, яким допомагатиме асфальтова дорога. «Тож майже з середини травня Чернігівський «Північдорбуд» як виконавець займався ремонтом майже восьмикілометрового автошляху, – говорить виконроб вищеназваного товариства Олег Гримченко. – Ямковості вистачало, але дорога була не в найгіршому стані. Тут у нас працювала бригада до десяти осіб. Трудилися «не підводячи голови». Протягом дня в середньому при ремонті використовували півтора-два «КамАЗи» асфальтобетону. За два з гаком тижні ямковий ремонт завершили. Це було наприкінці травня. До нас приїздили з Перебудови, сусідніх сіл, для яких цей автошлях життєво важливий, і дуже дякували, що населені пункти в цьому напрямку не забуті. «Автошлях як новенький зробили, – раділи селяни. – Тепер більше автобусів їздитиме в цьому напрямку».

А в Охрамієвичах – мала Європа

Дещо інакше говорили самі охрамієвичани, які називали своє село малою Європою, бо давно не бачили, щоб у них на очах відбудовували дорогу з твердим покриттям. І це – від радощів, адже зміни приходять... В Охрамієвичах робили не якийсь сумнівний ямковий ремонт за технологією «тяп-ляп», а всерйоз підладнали головну дорогу, яка перетинає село, пролягаючи вулицями Шевченка й Перемоги, та виходить на проблемний автошлях Охрамієвичі – Перелюб. У селі поклали суцільні 257 метрів твердого якісного покриття. Прокладали асфальтівку дорожні будівельники з Менського ШРБУ-82 . А до цього тут був незугарний, поруйнований шлях. Ямковим ремонтом ніяк не можна було обійтися, а тільки класти надійне тверде покриття. Тож у селі й чулися позитивні відгуки. «Я оце їду велосипедом – і хочеться їхати, бо рівненько, красиво зроблена асфальтівка», –говорить Тетяна Черниш. А її односельчанка Олена Черниш також висловила думку: мовляв, нашим жителям хотілося би, щоби на всіх наших вулицях поклали таке гарне європейське тверде покриття. Щоб ми жили як у малій Європі…

І на маківці Сіверщини буде «дорожнє свято»?

Автошлях Охрамієвичі – Перелюб років зо п’ятнадцять належав до числа найбільш зруйнованих доріг в області. Тепер його ремонтує Чернігівський «Північдорбуд». І робиться це швидко – за кілька днів ямковий ремонт здійснили на двох кілометрах. Дорога посвіжішала, стала привабливою. «У деяких місцях суцільні відрізки асфальту поклали, в кілька десятків метрів, що радує», – говорить житель Семенівки, водій «Жигулів» Анатолій Єременко.

Про розпочату відбудову автошляху схвально відгукнулося ще з десяток власників автомобілів, які тримали курс на Перелюб, Шишківку, Білошицьку Слободу, Погорільці, Семенівку... А виконроб «Північдорбуду» Олег Гримченко сказав, що в їхніх планах – зробити ямковий ремонт на восьми кілометрах поруйнованої дороги. На це потрібно 300-350 тонн асфальту. Його по два «КамАЗи» кладуть щодня. Посередині восьмикілометрівки будуть два відрізки – по кілометру суцільного твердого асфальтового покриття. Тобто в цих місцях будуватиметься майже нова дорога, оскільки стара дуже зруйнована. До Перелюба повинні дійти, каже Олег Олександрович. Ремонт здійснюється за державні кошти. При ямковому ремонті використовуються повітродувки, бітумізатор. Ямки підґрунтовуються бітумною емульсією. Ущільнюється асфальтобетон котком німецького виробництва марки НАММ. Вісім кілометрів дороги планують підладнати за три тижні. От-же, першої декади липня з ремонтом можуть завершити. Така подія справді стане знаковою, оскільки жителі десятків сіл Корюківського й сусіднього Семенівського районів довго цього чекали. З пуском відрізка автошляху Охрамієвичі – Перелюб на північ району повинні прийти нові чернігівські перевізники, які обіцяють перевозити пасажирів із ряду сіл Корюківщини й Семенівщини.

Віктор БОЖОК

Інші новини:


Наші за кордоном

Чернігівці, які пережили часи перебудови, пам’ятають, коли наші земляки без знання мови, але з гарною освітою та досвідом роботи тут, масово виїжджали до Італії, Іспанії, Португалії на заробітки заради майбутнього благополучного життя для себе та своїх дітей. Жінки – доглядати старих і дітей, мити, прибирати, готувати, шити тощо. Чоловіки, як правило, влаштовувалися на виробництво або працювали вантажниками, збирачами меблів, будівельниками. У сезон, і тоді, і зараз, наші займаються збором ягід та фруктів, овочів та зелені.

2022-01-26 08:57