Пляжний настрій у середині зими

2020-01-16 10:58

Пляжний волейбол взимку, але без пляжу, піску, й навіть без снігу… Такі змагання майже щороку приймає Чернігів. На минулому тижні у ліцеї № 32 пройшов Перший тур чемпіонату України з пляжного волейболу  серед юнаків до 15 років.

В змаганнях взяли участь 22 пари з Чернігова, Самбіра, Ужгорода, Сваляви, Рівного, Херсона, Кропивницького та Києва.

Одними з наймолодших учасників турніру була чернігівська пара Владислав Попсуй – Артем Кульбако (обидва гравці 2008 року народження). Тим не менш, юні представники Чернігівської області вийшли у другий змагальний день, перегравши дві ужгородські пари: Куруца та Юричку: 2-0 (21-18, 21-7) й Стефанишина-Маринця: 2-0 (21-7, 21-8), але поступившись Михалюку та Романишину з Рівного 0-2 (9-21, 14-21).

А тому, щоб продовжити свій шлях до перемоги, у першому матчі другого дня змагань сіверянам належало здолати шостих сіяних цього турніру – Євгенія Барабанова та Дмитра Безсонова з Кропивницького.

Битва Давида та Голіафа

Ось тільки Барабанов та Безсонов    були   на дві голови вище за Попсуя та Кульбаку, адже кропивничани мали граничний для цієї категорії вік – обидва вони народилися у 2006 році.

Враховуючи те, що зріст у волейболі грає якщо не вирішальну, то дуже важливу роль, здавалося, що переможців матчу можна назвати ще до його початку.

Проте Владислав Попсуй зробив ейс та означив настрій чернігівських хлопців. Й хоча партія у цілому проходила з перевагою Барабанова та Безсонова, Попсуй-Кульбако намагалися не відставати: 4-5 на користь гостей.

Хоча глядачів на турнірі було не так багато, за рахунку 10-12 у першій партії, з’явилася група уболівальників, яка почала гаряче підтримувати чернігівську пару. Ось тільки у Кульбаки виникли проблеми з прийомом: 10-15 на користь кропивничан й тайм-аут господарів паркету.

За рахунку 11-17 Кульбако знявся незвичайним (для атакуючого прийому) ударом знизу під далеку лінію. Взагалі ж, варто зазначити, що обидві команди грали без блоку – Попсуй й Кульбако просто не дострибували до сітки так, щоб заблокувати удар, а Барабанову й Безсонову не було що блокувати… Проте якщо гості мали в арсеналі атакуючий силовий удар, то чернігівці били або низом, або «накатом».

Зросту не вистачає, – зізнається після матчу Владислав Попсуй.

Як підсумок: 14-21 у перший партії на користь гостей та 0-1 у матчі.

Другий сет й зовсім почався для чернігівських уболівальників бентежно: 0-4 на користь Барабанова-Безсонова. Й хоча чернігівці відзначалися непоганими подачами, серйозної боротьби не виходило: 5-12. Проте Попсуй-Кульбако знайшли у собі сили, щоб наблизитися у рахунку й завершити тривалий розіграш на свою користь: Попсуй вдарив, а Безсонов не впорався з прийомом й 9-13 на користь гостей – тайм-аут команди з Кропивницького.

Треба знятися, треба! – «заряджав» своїх підлеглих тренер Барабанова та Безсонова Дмитро Сокуренко. Втім   чернігівці самі допомогли опонентам: Попсуй потрапив у сітку.

А незабаром гості завоювали право на 4 матчболи: 16-20 на їхню користь. Можна розходитися?..

Проте спочатку Попсуй відіграв один сетбол, потім Кульбако відзначився ейсом, а слідом Барабанов відправив м’яч в аут: 19-20!

Й все ж вирішальне очко чернігівці подарували суперникам самостійно: подача в аут й 19-21 в партії та 0-2 в матчі на користь гостей.  Це значило, що Попсуй та Кульбако завершили свій шлях на турнірі…

Перемога вийшла не надто легкою. Хлопці знайшли свою гру, але побачили що суперники невеличкого зросту й почали розслаблятися. Проте радий, що ми довели гру до перемоги. У Чернігові хочемо спробувати свої сили та подивитися суперників, – зазначив тренер пари Барабанов-Безсонов Дмитро Сокуренко. – Грати у пляжний волейбол у залі складніше, навіть для суддів, адже на піску залишається відбиток та простіше зрозуміти був м’яч у полі, або в ауті. До того ж на пісок м’якіше падати. Однак, це гарна підготовка до літнього чемпіонату України.

Ми вперше граємо на чемпіонаті України, та й з Артемом в одній команді у пляжний волейбол теж граємо вперше. Дуже складно було протистояти суперникам, які старші за нас, – підвів підсумки зустрічі Владислав Попсуй. – Вважаю, з цим досвідом у літньому чемпіонаті з пляжного волейболу нам буде легше.

За  підсумками  перемогу у чернігівському турі чемпіонату одержав херсонсько-чернігівський дует Євгеній Вакуленко-Богдан Парамонов, які у фіналі переграли киян Козія-Озтіре: 2-0 (21-19, 21-15). А ось у матчі за «бронзу» Антон Тасенко та Євгеній Циган з Чернігова поступилися Павлійчуку-Палійчуку з Самбіра: 1-2 (13-21, 21-13, 10-15).

Попсуй і Кульбако зайняли 13 місце та набрали 52 бали, Барабанов-Безсонов з 56 балами закінчили турнір на 9 сходинці.

Другий тур чемпіонату пройде 6-9 лютого у Херсоні. А щодо класичного волейболу, то чернігівські команди можуть занести собі минулий тиждень в актив: чоловічій «Буревісник-ШВСМ» у матчах 3 етапу Кубку України переграв «Політехнік-Одеса» (3-0) та харківську «Юридичну Академію» (3-2) й з рахунком 0-3 поступився команді Вищій ліги «Бахмут-ШВСМ», що не завадило команді Володимира Борисенка пройти у наступний раунд змагань.

У жіночий  суперлізі у Винниці чернігівський  «Університет-ШВСМ» двічі переграв місцевий «Білозгар-Медуніверситет»: 3-2 (25-18, 18-25, 23-25, 25-20, 15-13) та 3-1 (25-15, 25-23, 21-25, 25-23). Втім, від четвертого місця колектив Володимира Жули відділяють вже 6 перемог, й потрапити у число команд, які розіграють між собою медалі, чернігівкам буде дуже нелегко…

Щодо футболу, то у товариському матчі на «Чернігів-Арені» ФК «Чернігів» переграв «Локомотив» (Єреван): 2-0.