Олег Семінський: «Треба робити повний аудит чернігівської ТЕЦ. Пріоритет у роботі — тарифи»

2020-01-16 08:56

Олег Семінський був обраний народним депутатом по одномандатному виборчому округу №205 (м. Чернігів). До Верховної Ради Олег Семінський пройшов як представник партії «Слуга народу», і тепер саме він представляє інтереси нашого обласного центру та його жителів.

Яка робота вже була зроблена за чотири місяці в новому українському парламенті? Які з напрямків бачить народний депутат пріоритетними у своїй роботі? Які проблеми міста вирішуватиме в першу чергу та як змінилося його життя після обрання до Верховної Ради? Про все це Олег Семінський розповів у ексклюзивному інтерв’ю для газети «Деснянська правда». 

«Для мене велика відповідальність — впливати на політику держави»

— Скажу відверто, працювати у стінах парламенту мені сподобалося, — почав нашу розмову Олег Валерійович. — Ти тримаєш руку на пульсі, перебуваєш у вирі всіх подій, береш участь у обговореннях проектів законів та пропонуєш свої законопроекти, тобто маєш можливість впливати на політику держави. Це велика відповідальність для мене. Президент, уряд і ми, народні депутати, почали докорінно реформувати державу. Наша фракція «Слуга народу» підтримала закон про зняття депутатської недоторканності. Це саме те, на чому багато років поспіль наполягало суспільство. Люди також бажали заборони ігрового бізнесу. Процес у цьому напрямку розпочався. Є бачення перевести цей бізнес у легальну площину, аби сплачувалися податки. Мене дуже зворушив виступ нашої колеги-депутатки від «Батьківщини», яка зі сльозами на очах повідала історію своєї родини. Я став уважніше вивчати цю проблему. Зрозумів, що для когось це спосіб життя (приміром, заможні люди в США можуть витрачати мільйони в казино), а із іншого боку, ігроманія — це залежність. Буває, люди виносять з хати останнє, техніку, прикраси, беруть кредити. Це справді страшно. 

— А як оцінюєте тенденції в зовнішній політиці, зокрема, перемовини в нормандському форматі?

— Ми бачимо, що нормандська зустріч відбулася. Сам цей факт — це вже прогрес. Якщо суспільство переважно оцінює результати цих перемовин як 1:1, то я вважаю, що це перемога, адже відбувся обмін полоненими. Наші хлопці мали змогу святкувати Різдво і Новий рік у родинному колі. 

«Напруга в питанні газу знижується»

Як заступник голови паливно-енергетичного комітету я вважаю перемогою домовленість про транзит газу територією України. Особисто я участі у цих складних перемовинах не брав, але деякою мірою причетний до написання контрактів, адже в цій сфері я фахівець, маю освіту гірничого інженера, добре знаю нашу газотранспортну систему. Вважаю, що президент і уряд роблять усе належне для того, щоб Україна отримала 3 млрд. доларів за рішенням Стокгольмського суду, — це дуже серйозні кошти, і вони дуже потрібні нашій державі. Треба подякувати американцям, що вони трохи «підкрутили хвоста» санкціями, що вдарили по тих компаніях, які беруть участь у будівництві «північного потоку».  До чого я веду? Росіяни змушені долучати до робіт своїх підрядників, а це займе час. У результаті ми отримаємо транзит російського газу, наша труба буде з газом. Крім того 5 українських компаній – споживачів уклали прямі угоди з РФ на постачання природного газу. Тож повільно знижується напруга в цьому питанні, і це добре. 

Відверто кажучи, мені цікаво брати участь у всіх обговореннях, є можливість висловити свою думку. 

— Тобто зараз вам як депутату вдається впливати на розвиток подій?

— Так! Серед досягнень, про які варто згадати окремо: створення державного підприємства МГУ (магістральні газопроводи України), яке підпорядковується міністерству фінансів. Ми дали ЄС потужний важіль впливу у боротьбі з РФ. Наша труба буде з газом та тиском, і це головне. Як фахівець я не бачу необхідності в національній нафтогазовій компанії – ця надбудова нікому не потрібна. Буде три компанії: «Укргазвидобування», «Укртрансгаз» (підземні площі) і МГУ (магістральні газопроводи). Треба оптимізувати цю систему, щоб вона була максимально ефективною. 

«Тарифи – пріоритетний напрямок»

Зниження вартості електроенергії в середньому на 25% для підприємств — це теж досягнення. Дехто зауважує, що ця електроенергія йде з РФ, і це недобре. Але такий стан речей у нас ще з 2017 року, тому що енергосистема спільна. До мене підходили виборці – підприємці, які займаються сушкою, виготовляють борошно тощо, і дякували за зниження вартості, показували свої платіжки. Для населення тариф на електроенергію має знизитися трохи пізніше. Що стосується тарифу на тепло, то кожна громада, де є своя ТЕЦ, затверджує тариф самостійно. Тому треба розібратися, в чиїх руках зараз реально Чернігівська ТЕЦ (хто є бенефіціарами «Тех-Нова»). Я глибоко переконаний, що треба ініціювати процес повного аудиту нашої ТЕЦ – в якому вона стані, як експлуатується, наскільки зношені основні фонди. Це в найближчих планах. 

— Олеже Валерійовичу, а про що ще просять виборці? На що скаржаться?

— До мене звернулися виборці з мікрорайону Бобровиця, яким треба будувати каналізацію. Поруч – річка Десна, і зараз люди скидають відходи у ливневу систему, а це категорично заборонено. Планую з депутатського фонду виділити певні гроші на розробку проекту. Ось нещодавно спілкувався з очільником «Чернігівводоканалу». Вдячний йому за те, що реально змалював ситуацію. На жаль, наше місто входить у 10 українських міст, де не на належному рівні працюють каналізаційні мережі, стоки. Будемо цьому приділяти увагу.

Зверталися також жителі багатоповерхівок, що розташовані навпроти «Епіцентру». Там пішли зсуви в ярах, треба укріплювати схили. Варто також у Березовому гаю трошки розділити дитячу зону та зону барбекю. Але найголовніше для мене, моя мрія та мета – зниження тарифів для підприємств і населення. Вважаю, що на цей момент у державі все робиться правильно. Монополісти у цій сфері вже не отримують надприбутків, а нормальні прибутки, тому що є альтернатива, є вільний ринок енергії. Треба нарощувати потенціал наших атомних станцій, тому що це найдешевша електроенергія. До речі, ми вже побудувати немало сонячних електростанцій, і цього року зелений тариф буде знижений. 

«На часі – нові ініціативи»

Основна для депутата все ж таки – законотворча діяльність. Напевно, вже маєте напрацювання?

Я автор проекту закону про біопаливо. Мова йде про біоетанол українського виробництва. З квітня 2021 року вступить у дію обов’язкова норма, що в бензин треба додавати 5% біоетанолу, в 2022 – 7%, в 2023 – 10 %. Це технічний спирт, а Україна його достатньо виробляє. Це знижує нашу залежність від світлого продукту, який виробляє лише один завод у Кременчуці. І зменшує нашу залежність від поставок бензину з-за кордону. Наприклад, у Бразилії 85% транспорту їздять на біоетанолі. У нас аграрна країна, тому є можливості, сировина. Також я автор закону про регенерацію, тобто про заборону спалювання відпрацьованих автомобільних мастил. Це просто катастрофа для екології. 

— А що з ними варто робити, як утилізувати?

—  Перероблювати, як відбувається в Польщі. І це можливо запровадити на наших заводах, де відпрацьовані масла фільтрують, очищають, і вони можуть слугувати базою для випуску нових видів мастил. Вважаю, цей закон на часі. І також працюватимемо над програмою 2025 про зростання видобутку природного газу. Сьогодні Україна видобуває близько 22 млрд. Якби Крим був наш, ми б мали ще плюс 5 млрд, тобто 27 млрд м3 газу свого власного видобутку. А баланс споживання в Україні становить близько 35 млрд. Решту ми могли би отримувати як оплату за транзит чи купувати. Це дало би змогу, знову ж таки, знизити тариф. 

— Олеже Валерійовичу, про робочі моменти ми, відчуваю, можемо говорити ще не одну годину. Гадаю, нашим читачам цікаво почути, як змінилося ваше особисте життя після того, як ви стали депутатом?

— Ведверто, то рідні трохи ображаються. Вони майже не бачать мене вдома. Зазвичай повертаюся я пізно, а виходжу десь опів на восьму. Але вихідні намагаюся проводити з родиною. Ми надаємо перевагу активному відпочинку, маємо велосипеди, вибираємося на прогулянки. Старшій доньці 16-й рік, сину – 11-й. Донька вже думає про вступ. Це точно буде український ВНЗ, а який саме, ми ще не визначилися. Зимові свята провели в Карпатах. Набираємося сил на плідну роботу в новому році. Не можу сказати, що мені важко, бо звик багато й напружено працювати.

Вікторія Сидорова
Фото з особистого архіву Олега Семінського

 

Інші новини:


Напередодні Дня матері в обласній раді вшанували жінок-матерів

6 травня в Чернігівській обласній раді на святковому заході, ініційованому керівництвом представницької влади краю та членами міжфракційної депутатської групи в обласній раді «За рівні можливості», привітали близько  20-ти представниць багатотисячної жіночої спільноти Чернігівщини.

2021-05-07 12:13