Pet fashion: українські дизайнери для бездомних тварин

2020-01-10 09:20

Конкурс молодих дизайнерів New Fashion Zone увів нову номінацію «Pet Wear» за підтримки «Асоціації зоозахисних організацій України».

В Україні ринок pet fashion тільки розвивається. Є кілька фабрик, які одягають домашніх улюбленців: у Києві, Чернігові та Хмельницькому. У той час як за кордоном жодний топовий тиждень моди не обходиться без колекцій для домашніх вихованців. Наприклад, Ralph Lauren випустив «собачу версію» свого фірмового поло, а у Єлизавети II коргі хизуються в нашийниках від Louis Vuitton.

«Бажання одягнути свого чотирилапого друга має більш практичну мету – захист від переохолодження, бруду або дощу.

Відповідно, асортимент одягу представлений дощовиками чи комбінезонами», – розповідає засновниця бренду Manny Dog Clothes Вікторія Марченко.

Феномен популярності pet fashion досліджували New York Times, агентство прогнозування трендів Cassanda й багато інших. Висновок один: ринок стрімко зростає, і це тільки початок.

Керуюча партнерка New Fashion Zone Марія Терехова зазначила: «Сьогодні у наших дизайнерів є можливість не тільки розвинути свій бренд на Конкурсі, а й пошити цікавий одяг для різних вихованців, зокрема й безпородних тварин. Адже Україна в лідерах за кількістю бездомних тварин. Ми хочемо акцентувати увагу на цій проблемі. Для порівняння: в Каліфорнії в зоомагазинах можна продавати кішок, собак і кроликів тільки з притулків».

Віцепрезидентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова розповіла: «Разом із New Fashion Zone ми пропагуємо моду на безпородних тварин. Тому в ролі моделей у конкурсі виступлять і безпородні собаки. Адже відсутність породи – теж модно. Так вважають у багатьох країнах світу, люди пишаються своїми вихованцями з притулків або підібраними на вулиці. Хотілося би, щоби так було і в Україні. Безпородні тварини також дуже люблять своїх господарів та дарують їм радість. Люди, у свою чергу, балують їх іграшками й хорошим одягом. На Конкурсі для нас важливо, щоб одяг для тварин пошили зі штучних матеріалів – хутро і шкіра неприйнятні. Одяг повинен бути повітропроникним, практичним та зручним для собаки».

Наталія ТОЛУБ
Фото надано авторкою

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42