Pet fashion: українські дизайнери для бездомних тварин

2020-01-10 09:20

Конкурс молодих дизайнерів New Fashion Zone увів нову номінацію «Pet Wear» за підтримки «Асоціації зоозахисних організацій України».

В Україні ринок pet fashion тільки розвивається. Є кілька фабрик, які одягають домашніх улюбленців: у Києві, Чернігові та Хмельницькому. У той час як за кордоном жодний топовий тиждень моди не обходиться без колекцій для домашніх вихованців. Наприклад, Ralph Lauren випустив «собачу версію» свого фірмового поло, а у Єлизавети II коргі хизуються в нашийниках від Louis Vuitton.

«Бажання одягнути свого чотирилапого друга має більш практичну мету – захист від переохолодження, бруду або дощу.

Відповідно, асортимент одягу представлений дощовиками чи комбінезонами», – розповідає засновниця бренду Manny Dog Clothes Вікторія Марченко.

Феномен популярності pet fashion досліджували New York Times, агентство прогнозування трендів Cassanda й багато інших. Висновок один: ринок стрімко зростає, і це тільки початок.

Керуюча партнерка New Fashion Zone Марія Терехова зазначила: «Сьогодні у наших дизайнерів є можливість не тільки розвинути свій бренд на Конкурсі, а й пошити цікавий одяг для різних вихованців, зокрема й безпородних тварин. Адже Україна в лідерах за кількістю бездомних тварин. Ми хочемо акцентувати увагу на цій проблемі. Для порівняння: в Каліфорнії в зоомагазинах можна продавати кішок, собак і кроликів тільки з притулків».

Віцепрезидентка Асоціації зоозахисних організацій України Марина Суркова розповіла: «Разом із New Fashion Zone ми пропагуємо моду на безпородних тварин. Тому в ролі моделей у конкурсі виступлять і безпородні собаки. Адже відсутність породи – теж модно. Так вважають у багатьох країнах світу, люди пишаються своїми вихованцями з притулків або підібраними на вулиці. Хотілося би, щоби так було і в Україні. Безпородні тварини також дуже люблять своїх господарів та дарують їм радість. Люди, у свою чергу, балують їх іграшками й хорошим одягом. На Конкурсі для нас важливо, щоб одяг для тварин пошили зі штучних матеріалів – хутро і шкіра неприйнятні. Одяг повинен бути повітропроникним, практичним та зручним для собаки».

Наталія ТОЛУБ
Фото надано авторкою

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53