Олімпійці в Чернігові

2019-12-27 12:55

Минулого тижня в Чернігові побував один із найвідоміших спортсменів XX сторіччя – неодноразовий рекордсмен світу у стрибках із жердиною Сергій Бубка

Приїхав легендарний легкоатлет, який нині очолює Національний олімпійський комітет (НОК) України, для того, щоби провести у столиці Сіверщини семінар-нараду з регіональними відділеннями НОК. 

Почалася офіційна програма президента НОК у Чернігові із зустрічі з керманичем облради Ігорем Вдовенком, очільником ОДА Андрієм Прокопенком, головою Відділення НОК у Чернігівській області Валерієм Кулічем та Чернігівським міським головою Владиславом Атрошенком

– Уперше ми вирішили виділити фінансування на штатну спортивну команду з олімпійських видів спорту. 20 кращих спортсменів отримуватимуть щомісячну зарплатню, – зазначив Андрій Прокопенко. – Ми розуміємо, що спорт – не тільки гордість держави, але й здоров’я нації. 

Ігор Вдовенко попросив голову НОК допомогти збільшити фінансування на дві чернігівські команди: «Буревісник-ШВСМ» та «Університет-ШВСМ», які виступають у чоловічій і жіночій Суперлігах з волейболу.

– Що стосується спортивних досягнень, то, я вважаю, все сьогодні залежить від стану економічного розвитку України й від демографії. Сьогодні ми, можливо, з більшим ентузіазмом фінансували би будівництво чи ремонти спортивних закладів, але, враховуючи динаміку зменшення кількості молоді (вона виїжджає, а населення старішає)… завтра це треба буде утримувати. Це можливо робити лише в економічно розвиненій країні, з демографічним балансом. Країні, яка дивиться вперед. Хочу побажати, щоб так і сталося. Але наразі ситуація надзвичайно складна. Проблеми пов’язані з фінансовими можливостями, – зазначив Влади­слав Атрошенко. 

Не обійшлося й без нагородження: Подяки з рук президента НОК отримали Ігор Вдовенко, Андрій Прокопенко та Владислав Атрошенко.

А вже незабаром Сергій Бубка й Валерій Куліч перетворилися на… такого собі колективного Святого Миколая (адже на календарі якраз було 19 грудня): у Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі №2 голови національного та обласного олімпійських комітетів подивилися на виступ вихованців центру (колектив «Щастя є!»), які танцювали і співали. А по закінченні кожен із дітей отримав подарунок та олімпійський щоденник із рук легенд спорту (допомагали Сергієві Бубці та Валерієві Кулічу відомі біатлоністи Андрій Дериземля й Ніна Лемеш).

Але все ж головною причиною, з якої Сергій Бубка та члени регіональних відділень НОК приїхали до Чернігова, був семінар. 
– Думаю, якщо ми проводитимемо щорічні семінари в різних регіонах, це дасть можливість подивитися на все, перейняти найкращий досвід і познайомитися з нашою широкою країною, – відзначив у вітальному слові Валерій Куліч.

– Наша робота – не тільки розвивати масовий спорт і підтримувати наших спортсменів, тренерів, але й відповідально підходити до того, щоби спортсмен знайшов себе після закінчення спортивної кар’єри. На Чернігівщині є дуже яскравий приклад: Ніна Лемеш та Андрій Дериземля, які очолюють обласний і міський спорт, – підкреслив Сергій Бубка. 

Взагалі ж у доволі тривалому виступі голови НОК можна виділити кілька тез: необхідність покращення екології, важливість боротьби з допінгом, розвиток захисту атлетів, активніша робота з тим, що оточує спортсменів, зокрема зі ЗМІ. 

Закінчилася церемонія відкриття семінару нагородженням. Зокрема, відзнаки від НОК отримали Валерій Куліч, директорка Чернігівського НРЦ № 2 Регіна Гусак, тренери Олени Костевич Світлана та Ігор Чередінови, відповідальний секретар відділення НОК Чернігівської області Дмитро Пиріжок, голова обласної федерації веслування на байдарках та каное Олег Єкімов, керівник Ічнянського заводу сухого молока та масла Віктор Кияновський та інші…

Незважаючи на те, що спеціального преспідходу Сергія Бубки до журналістів не було, «Деснянській правді» вдалося поставити президентові НОК одне запитання.

– Цьогоріч переможцем першості світу з хокею у дивізіоні IB став чернігівець Павло Борисенко. Але зробив він це у складі збірної Румунії. Що, на ваш погляд, можна зробити, аби чернігівські й узагалі українські спортсмени не змінювали спортивне громадянство та досягали успіхів у хокеї? – запитав наш кореспондент.

– Для цього потрібно створювати умови, підтримувати спортсменів, зокрема фінансово, цінувати. Але це життя. Заборонити людині ви не зможете, й сьогодні кожен обирає, де йому краще. Дуже приємно бачити, що інфраструктура країни поліпшується. Кілька років тому НОК виступив із пропозицією зберегти кращих тренерів України, щоби вони не від’їжджали до інших країн (платити цим людям більш вагому заробітну плату). Верховна Рада підтримала таку пропозицію. Це позитивно впливає. Тому лише підтримка – фінансова та психологічна – може тут допомогти. Адже успіхи спортсменів – важливий приклад для молоді. Але ми розуміємо, що не все так просто: коли економіка зростатиме, буде й більше фінансової підтримки спорту, – зазначив Сергій Бубка. 

Як згадав президент НОК, востаннє олімпійський комітет приїжджав до Чернігова у 2008 році, напередодні літніх ігор у Пекіні, які стали одними з найуспішніших в історії України (краще українці виступали лише 1996 року в Атланті), а тому тепер країна може чекати успішного виступу від олімпійців і в Токіо у 2020 році, адже «чернігівським повітрям» представники НОК «зарядилися»…

Сергій КАРАСЬ
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55