Без лиж та снігу, але з біатлонною гвинтівкою

2019-12-27 12:23

Президент Національного олімпійського комітету України Сергій Бубка також побував в обласній дитячо-юнацькій спортивній школі.

На лижній базі відбулися змагання зі стрільби з біатлонної гвинтівки для представників регіональних відділень НОК України. Спортсмени з різних видів спорту спробували себе в ролі біатлоністів. Попередній інструктаж користування гвинтівкою провели для учасників без бойових патронів. А вже навчання було з патронами. Далі – естафети між представниками різних регіональних відділень. Стріляли разом із ними і президент НОК України Сергій Бубка, й голова Відділення НОК України в Чернігівській області Валерій Куліч.

Інструктаж Сергію Назаровичу провів призер чемпіонату світу з біатлону, начальник Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Чернігівської міської ради Андрій Дериземля. Після чого видатний легкоатлет влучив у мішень із першого пострілу.  
– Ми не вперше проводимо семінар-нараду в Чернігові. І щоразу тут усе організовується на високому рівні. За ці два дні у нас була насичена програма. Ми обговорили важливі питання з керівниками міста, області. Привітали з днем Святого Миколая дітей з особливими потребами в навчально-реабілітаційному центрі, відкрили на площі головну ялинку міста. А сьогодні стріляємо з біатлонної гвинтівки. Для мене це не пріоритетний вид спорту, але я спробував себе в ролі біатлоніста і влучив із першого пострілу. Не очікував від себе такого результату. Та у мене був дуже гарний тренер – Андрій Дериземля. Наша українська біатлонна зірка. Він провів інструктаж на високому рівні, – ділиться враженнями Сергій Бубка.

Перша заступниця голови Відділення НОК України в Чернігівській області, директорка Департаменту сім’ї, молоді та спорту Чернігівської облдержадміністрації Ніна Лемеш розповіла, що з 1978 року наше місто є одним із провідних центрів підготовки біатлоністів в Україні. На базі спеціалізованої дитячо-юнацької школи олімпійського резерву нині працюють 23 тренери-викладачі. Із них 11 – заслужені тренери України. 7 – заслужені працівники фізичної культури і спорту України. У школі займаються більше 250 вихованців. До складу збірних команд України з біатлону та лижних гонок включено 29 спортсменів. На базі школи олімпійського резерву постійно проводять навчально-тренувальні заняття члени збірних команд України з біатлону та члени паралімпійської збірної команди України.

– Для нас велика честь приймати на Чернігівщині семінар такого рівня. Ми обговорювали на ньому різні питання. Зокрема, 2020 рік у нас буде олімпійським. Відбудуться тридцять другі Літні Олімпійські ігри в Токіо. Також – ІІІ Зимові юнацькі Олімпійські ігри, в яких від Чернігівщини братимуть участь чотири спортсмени. Ми обговорили проблеми підготовки наших спортсменів до участі, різну проблематику регіональних відділень НОК України. Наразі ми перебуваємо на базі олімпійської підготовки з зимових видів спорту. Тут було багато проблемних питань. Але ми їх вирішили в судовому порядку. І на сьогоднішній день нам удалося відстояти цю базу за державою. Тепер можемо вкладати кошти в її розвиток. Нині сама база перебуває в державній власності, а територія – в комунальній власності дитячо-юнацької спортивної школи. Думаю, протягом наступних років сюди вкладатимуться кошти з місцевого бюджету для розвитку цієї бази. Адже вона – одна з найкращих в Україні. У нас прекрасні умови підготовки спортсменів до зимових видів спорту, бо ми – північ, – розповідає голова Відділення НОК України в Чернігівській області Валерій Куліч.

Учасникам змагань сподобався такий спортивний захід. Кажуть, головне – не перемога, а участь і спроба такого виду спорту, як біатлон. Далі відбулося нагородження переможців, призерів та учасників змагань.

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42