Під ялинку

2019-12-27 10:18

У Чернігові відбулася остання цього року сесія міськради.

 «Міграція» 

На початку пленарного засідання оголосили про обрання депутатом міськради Дмитра Койдана (наступним за черговістю від міської організації Політичної партії «Самопоміч») замість Сергія Римаренка, який до-строково склав свої повноваження на минулій сесії. А ще один депутат від фракції «Самопоміч» Андрій Заїка подав заяву про дострокове припинення депутатських повноважень.

Крім того міський голова проінформував про виключення зі складу фракції політичної партії «Наш край» депутатів Наталії Хольченкової та Вікторії Овчаренко.

Нагородження

Владислав Атрошенко урочисто вручив грошові нагороди кращим чернігівським спортсменам і їхнім тренерам. Відзнаки – за досягнення високих спортивних результатів на чемпіонатах світу та Європи 2019 року.

А керівник управління у справах сім’ї, молоді та спорту Андрій Дериземля вручив Подяку від Національної федерації волейболу міському голові Владиславу Атрошенку за вагомий внесок у розвиток пляжного волейболу та спорту загалом. Міський голова подякував за таку нагороду.

Скаржники

Цього разу їх було настільки багато, що декілька депутатів навіть запропонували змінити регламент — аби всі могли виступити до початку розгляду питань порядку денного. Шкода, що таку новацію вони пропонують зробити лише наступного виборчого року. Адже у пересічних чернігівців накопичилося багато питань, які не вирішуються роками. Наведу лише один приклад цієї сесії.

До міськради звернулися жителі будинків по Проспекту Миру, 17 та 17а. Люди скаржаться на те, що ресторани, які розміщуються в цих будівлях, створюють шум, а відвідувачі закладів постійно порушують правила поведінки, влаштовують бійки та використовують пневматичну зброю заради розваги. Люди вже побоюються за свою безпеку та постійно звертаються до поліції. Також мешканці розповіли, що ресторани врізаються в комунікації та підключаються до енергоносіїв. Таким чином люди отримують завеликі рахунки. Зокрема, тепер їм доводиться платити за 9 кубів газу, а не за один, як раніше, оскільки у «сталінках» встановлені загальнобудинкові лічильники блакитного палива. Через скарги у міськраді вирішили спершу скоротити час роботи цих закладів до 22.00 (а не до 24.00, як це було раніше). Та взяти до уваги прохання людей не дозволяти робити в будинку більше одного такого закладу.

Правила благоустрою

Попередні Правила благоустрою, незважаючи на численні зміни та доповнення, внесені з моменту їх прийняття у 2006 році, вже не відповідали чинній законодавчій базі, а тому об’єктивно не могли регулювати відносини, які виникають у сфері благоустрою міста. Окрім того, відсутність чітко встановлених правил, а також чітко встановленого комплексу заходів, необхідних для забезпечення чистоти й порядку, мала своїм наслідком відсутність підстав для застосування мір адміністративного впливу до порушників та неможливість притягнення до відповідальності.

На жаль, нова редакція цих Правил не задовольняє дуже багатьох чернігівців. Зокрема й депутатів. Тому, незважаючи на обговорення в постійних депутатських комісіях і пошуках компромісу, це питання вдалося прийняти лише з другої спроби. І то тільки через те, що міський голова Чернігова пообіцяв, що ці Правила будуть нібито тимчасовими (півроку вони діятимуть у «пілотному» режимі). За цей час, швидше за все, наберуть певну кількість зауважень, скарг та пропозицій, і тоді можна рішенням сесії внести до них необхідні зміни.

У прийнятій новій редакції Правил благоустрою частково враховані зауваження і пропозиції від підприємств, установ, організацій та громадян, одержані та розглянуті у встановленому законом порядку під час проходження цим проєктом регуляторної процедури.

Нову редакцію Правил благоустрою міськрада затвердила лише 22-ма голосами (з 34-х) «за», тобто – «на грані фолу». Правила вступлять у дію з дня їх оприлюднення у друкованому засобі масової інформації.

Контроль за  дотриманням та виконанням здійснюватиме комунальне підприємство «Муніципальна варта». Воно ж визначене уповноваженим органом з питань виявлення й демонтажу незаконно розміщених об’єктів (металевих гаражів, МАФів і тому подібне). Функції робочого органу з розміщення зовнішньої реклами на території міста покладаються на міське управління житлово-комунального господарства.

Олександр ШИЛО
Фото з офіційного веб-порталу Чернігівської міської ради

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13