Кращий студент Чернігівщини

2019-12-24 13:46

У міському палаці культури в Чернігові відбувся конкурс «Кращий студент Чернігівщини».

Битва університетів

Уже на вході на журналістів очікував натовп: глядачів було багатенько, й більшість із них прийшла сюди не просто так.

– Щороку, з першого курсу, я ходжу на «Кращого студента Чернігівщини». Мені подобається цей захід. Уболіватиму за Ліхуту: я з ним спілкувався кілька разів – дуже гарний хлопець, – розповідає студент НУ «Чернігівська політехніка» Едуард. 

– Уболіватиму за Діану Свириденко. Очікую змагання не тільки учасників, але й навчальних закладів. Усе буде максимально яскраво, – каже студентка НУ «Чернігівський колегіум» Юлія.

Головною частиною шоу була битва за звання кращого студента в комплексній характеристиці, за яку змагалися Діана Свириденко (4-й курс НУ ЧК), курсантка 4-го курсу Академії ДПтС Марія Руденко, Олександр Ліхута (3-й курс НУ ЧП) та першокурсник НДУ ім. М. Гоголя Михайло Прусс. Цим хлопцям та дівчатам потрібно було провести марафон із кількох конкурсів, за підсумками яких і визначався переможець, що має представити Чернігівську область на загальнонаціональному змаганні «Кращий студент».

Перший конкурс мав «нескромну» назву «Я – кращий». І учасники підійшли до нього по-різному. Марія Руденко, яка відкривала змагання, спочатку продемонструвала ролик про себе, а потім з’явилася на сцені особисто та продовжила розповідь.

– Курсантське життя цікаве, незважаючи на службу та наряди, – зазначила у своєму виступі Марія.

Олександр Ліхута підійшов до своєї презентації більш креативно. Тут був і «незапланований» танок від «раптової» дівчини, й поява самого героя разом із дівчиною та немовлям, яким був… сам маленький Сашко.

– У дитинстві мама хотіла віддати мене на бокс. Але бокс?.. Серйозно? Ну якому хлопцеві може знадобитися бокс? Тому я як сильна та впевнена у собі людина обрав танці, – розповів Олександр. Власне, він продемонстрував танок під пісню Майкла Джексона й інше своє вміння – прийом волейбольної подачі.

Діана Свириденко розповіла, що про неї почали писати ЗМІ (і, як бачите, досі продовжують) із самого народження, адже вона була першою дитиною, яка народилася в Чернігові у 1998 році. Діану підтримали її улюблені «Фіксики», а історію ілюстрували люди, які на другому плані грали те, про що розповідала героїня. Закінчився ж виступ танком з повітряними кульками. 
Михайло Прусс, який вийшов на сцену ходою фотомоделі, виступав у жанрі стендап і розповів, що читає реп, вишиває бісером та готується перемогти в конкурсі «Містер НДУ».

«Турецький прийом»

Другим змаганням став конкурс «Мій талант кращий». І тут на сцені з’явилися… мажоретки. А слідом за ними – дві дівчини у формі та з… шаблями. В одній із них угадувалася Марія Руденко. Дівчата продемонстрували навички почесного караулу та володіння холодною зброєю. Олександр Ліхута дивував танком. Діана Свириденко також танцювала – разом із дітьми. 
Михайло Прусс з’явився у футболці з принтом Миколи Гоголя, під композицію «Cвіт чекає» гурту LETAY, яку більшість знає за реаліті-шоу «Топ-модель по-українськи». Студент НДУ й цього разу виступав у жанрі стендапу.

– Що би я не приготував – виходять лише макарони з гурком, – розповів про складнощі студентського життя Михайло. 
Тут варто згадати про атмосферу. Як обіцяла Юлія, все було максимально яскраво. І дуже «гаряче», адже університети підготувалися та палко підтримували своїх представників. Найбільшою була група НУ ЧП, яка принесла великі літери Ч Н Т У (так іще нещодавно називався цей ВНЗ), декілька розтяжок і багато плакатів. Трохи меншою та не такою голосною (хоча, оскільки ця група сиділа вище за суперників, це відчуття відносне) була підтримка НУ ЧК, чиєю «фішкою» стали великі кульки. Меншою була підтримка Академії ДПтС. Загалом же те, що відбувалося в залі, нагадувало студентську анархію й одночасно – підтримку своєї команди в чемпіонаті Туреччини з волейболу (загальновідомо, що суперникам своєї команди там можуть улаштувати справжнє «пекло»). Виступи переривалися гучним скандуванням назв вишів та імен своїх улюбленців. Хлопці з НУ ЧК гамселили по барабанах, якийсь студент НУ ЧП барабанними паличками вибивав ритм із… системного блоку від ПК, а Едуард (той самий, який давав коментар на початку цього тексту) бігав залою з вувузелою (південно-африканська дудка), пофарбованою чомусь у кольори німецького прапора.

До речі, про волейбол: подумалося, що якби студенти НУ ЧК постійно так підтримували свою команду «Університет-ШВСМ», то чернігівські дівчата вдома точно не знали би гіркоти поразок. Однак на матчі жіночої Суперліги, який тривав у спортзалі НУ ЧК паралельно з «Кращим студентом Чернігівщини», ті, хто підтримував Діану, не могли бути присутніми суто фізично. Й «Університет» програв іншій «студентській» команді – «Орбіті-ЗНУ-ЗОДЮСШ» із Запоріжжя – 0:3 (15:25, 20:25, 22:25)…

Єдиним, хто цього вечора був без персональної групи підтримки, виявився Михайло Прусс, адже з Ніжина до Чернігова дісталося небагато його вболівальників. І незважаючи на те, що Михайла намагався підтримувати ведучий, та й зала до нього ставилася приязно, з підтримкою «своїх» це було не порівняти. Можливо, тому виступ Михайла був не надто яскравим. Складалося враження, що з трохи більш харизматичною «подачею» багато його жартів «зайшли» би куди краще… 

У третьому конкурсі учасники відповідали на запитання журі. Й тут група підтримки НУ ЧК спустилася ближче до сцени (щоби, вочевидь, краще чути свою представницю). Один зі студентів кілька разів вибігав на сцену з плакатами на підтримку Діани. Але найскладніше було Олександру Ліхуті – майже кожне його слово зала зустрічала голосною тривалою овацією та гулом схвалення, отож юнакові доводилося іноді прикладати палець до вуст і заспокоювати колег.

Четвертим же було змагання відеопрезентацій.

У підсумку кращою журі визнало Діану Свириденко – саме вона представлятиме наш регіон на загальноукраїнському рівні. І, сподіваємося, привезе перемогу.

У перервах між конкурсами нагороджували переможців в інших номінаціях. Так, кращим студентом-спортсменом визнали боксера Данила Жасана з НУ ЧК, а кращим студентом-науковцем став Владислав Пророченко (юридичний факультет НУ ЧП). 
Анастасія Корицька (НУ ЧП) стала кращою студенткою-аналітиком, Василь Семенченко (НДУ) – кращим студентом-медійником, кращою студенткою-профспілковою активісткою визнана Анжела Мекшун (НУ ЧК), кращою студенткою-громадською діячкою – Вероніка Приходько (НУ ЧП), кращим студентом-дизайнером – Андрій Макаренко (НУ ЧП), а кращим студентом-програмістом – Ігор Меліхов (НУ ЧП).

– Я програмую на всьому, на чому тільки можна, з 7-го класу. Наразі пишу переважно на «Java», іноді на «C Sharp». Узагалі – на чому доведеться. Я брав участь у різноманітних конкурсах, відвідував конференції – й ось результат, – поділився емоціями другокурсник НУ «Чернігівська політехніка» та кращий програміст Ігор Меліхов. – Я пропрацював 9 місяців у IT-компанії але пішов, адже мені було нецікаво писати сайти для когось. Думаю, в майбутньому розвиватиму якийсь свій продукт, причому не веб-напряму, а швидше – комп’ютерний додаток або програму. Можливо, навіть щось пов’язане з музикою…

А на студентів уже незабаром чекає сесія.

– Зичу максимальної халяви, «плюшок» та несподіванок від викладачів, – побажав колегам Ігор Меліхов.

Повертаючись же до волейболу (бо сказавши «а», треба казати й «б»): наступного дня, коли група підтримки змогла повернутися до НУ ЧК, «Університет-ШВСМ» був близьким до перемоги, однак знову поступився «Орбіті» – 2:3 (16:25, 25:20, 25:23, 20:25, 12:15)…

Сергій КАРАСЬ
Фото з сайту Чернігівської міської ради

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21