Туристичний «Оскар»

2019-12-24 10:51

Обласний конкурс «Чернігівщина туристична: вибір року – 2019» у нашій області відбувся вже вдруге. Організатор заходу – Департамент культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської обласної державної адміністрації – в такий спосіб прагне підтримати ініціативи, що сприяють розвиткові й популяризації туризму, залученню гостей.

На першому етапі конкурсу свої заявки на участь могли подати всі бажаючі. Загалом номінацій було 6, і лідери в кожній визначалися за допомогою онлайн-голосування на сайті «Чернігівщина туристична». На другому етапі до конкурсу підключилася експертна рада та шляхом голосування обрала переможця. До складу експертної ради увійшло 9 фахівців туристичної галузі регіону. І, нарешті, третій етап – урочиста церемонія нагородження призерів та переможців, яка відбулася 12 грудня в Чернігові.

Цього року на конкурс було подано 49 заявок. Боротьба велася за перемогу в таких номінаціях: «туристична подія», «гостинна садиба», «заклад розміщення», «фахівець туристичного супроводу», «музейний заклад»  (було вирішено, що заповідники та великі обласні музеї – це буде одна категорія, а маленькі місцеві музеї – інша) й «парк природи».

Рішенням експертної ради переможцями обласного конкурсу «Чернігівщина туристична: вибір року – 2019» у цих номінаціях визнані каверфест на Голубих озерах (с. Олешня, Ріпкинський р-н); садиба «Конюшня Стара Пристань» (с. Кладьківка, Куликівський р-н); готель «Рейкарц» (м. Чернігів); Національний історико-культурний заповідник «Качанівка» (с. Качанівка, Ічнянський р-н); Юрій Король (м. Чернігів); Менський зоопарк (м. Мена).

Варто зазначити, що цього року оргкомітет запропонував і деякі спецномінації. Зокрема, «за волю до перемоги» відзнаку отримав Віталій Крутий із Мени. Аби загітувати односельців і не тільки віддати голос, він об’їжджав найближчі населені пункти та розклеював оголошення з проханням голосувати не за нього особисто, а за музейний заклад і заходи, які проводяться в районі.

Ще одну відзнаку «за волю до перемоги» одержали організатори Прилуцького Воздвиженського ярмарку, адже цей захід у ході онлайн-голосування набрав однакову кількість голосів з «Мonster trophy кубок українського бездоріжжя UKRAINEN OFFROAD CUP» та практично вийшов на 3-тє місце. За динамічний розвиток туристичної інфраструктури Чернігівщини, інноваційні ідеї та реалізацію цікавих проєктів був відзначений також парк природи «Беремицьке» (Козелецький район). Окрема нагорода чекала на переможців конкурсу селфі на тлі історичних і культурних пам’яток Чернігова.

Вікторія СИДОРОВА
Фото надано департаментом культури і туризму, національностей та релігій Чернігівської ОДА

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14