Справжній «Зоошанс»!

2019-06-27 13:10

Голова ГО «Зоошанс» у Чернігові Марина Постол продала квартиру, дачу і гараж та купила приватний будинок із просторою територією в центрі міста, аби дати шанс на життя тваринам. Нині вона сама опікується сорока собаками та понад двадцятьма кицьками. До ГО Марина прийшла 2011 року. Через рік стала її керівницею.

До «Зоошансу» ми приїхали разом із зооволонтеркою, директоркою і власницею підприємства «ПК «Техресурс» Вікторією Калмиковою, співорганізаторкою проєкту «ДП».

«Оцю собаку в парку біля фонтанів викинули з бусика й навмисне переїхали задніми колесами, – розповідає Марина. – Дівчина, котра це бачила, привезла її до ветеринарної клініки. Лікар не давав тварині жодних шансів. Я ж наполягла, щоби їй відрізати лапи. Тепер культі заживають. Собачка житиме, це називається «якість життя». Тваринка навчилася ходити! Її звуть Хурма. Не тому, що руденька, а тому, що любить хурму…»

І таких історій – у кожної тварини окрема. Тут багато собак-інвалідів і стареньких, котрі доживають віку. Таких просто викидають на вулицю або присипляють. Одній – 15 років. Інша перенесла три хіміотерапії і її таки вилікували від онкології. А ось тримісячне щеня з дач, де його залишили. Тепер тут стерилізуватимуть і віддаватимуть у гарні руки. Віддати Марина може загалом четверо цуценят-підлітків. І гарного великого пса Вольдемара, його можна брати у вольєр. Також маму та щенят. Інші – то постійні мешканці «Зоошансу». Ось зовсім лежачий песик. У нього артрит. Але по команді ходить у туалет. А ось собачка після чумки. На п’ятий рік навчилася ходити. А тут жвава кольору «кава з молоком» Міша, котра звідусіль утікала… Сліпа руда красуня Лама. Френсі – потрапила до притулку з чотирма зламаними лапами, одну довелося відрізати… Рідко хто візьме такий «контингент» –інвалідів та глибоких старичків. Але ж не помирати їм від голоду чи холоду? Так вважає Марина. І це її гуманний вибір.

У керівниці ГО наразі море роботи. Ремонтує будинок, дахи, сараї, будує вольєри, ставить туди, врахуйте, старі дивани та крісла. Провела до будинку воду. Думає з усім упоратися до зими. Раніше тут мешкали лише квартиранти. Можна зрозуміти, як вони дбали про житло. Коли продавала квартиру, гараж і дачу, де скрізь жили тварини, розуміла, що інакше вже не може, адже тепер усі – в одному місці. Коли жінка нагодує всіх, прибере й сідає нарешті відпочити, щаслива звірина оточує Марину колом і посилає їй безмежну любов… Це дорогого варте. Бо така місія під силу далеко не всім.

Удома Марина порається сама. Подружки Тетяна й Олена приходять у вихідні. Але матеріальна допомога потрібна завжди. Собачий та котячий корм – необов’язково. Продукти краще – крупи, м’ясо різного сорту й таке інше. Звісно, медичні препарати. Нещодавно Марина обробила всіх собачок краплями від бліх. Їх купили для організації постійні спонсорки з Make Sense, де можна відвідати лекції та тренінги з маркетингу й PR.

Але найголовніше – потреба в коштах. Тільки за лікування, операції та, зокрема, стерилізацію «Зоошанс» заборгував 14 тисяч гривень… А ще ж скільки треба вкласти в так звану інфраструктуру!

Тому всі, хто захоче дізнатися більше про «Зоошанс», може це зробити на сторінці Марини Постол у Фейсбуці. Там вона дякує всім за підтримку.

Наразі – карта Приватбанку № 5169 3324 0553 5322, оформлена на голову«Зоошансу» Постол Марину Миколаївну – оплата клініки. Інша – Приват 4731 2191 1139 3934 – допомога в утриманні.

Принагідно Марина щиро дякує Rechi.ua – e-commerce компанії – ФОП Денис Євгенович Дьомін та Інесі Бачуриній за допомогу.

Людмила ПАРХОМЕНКО

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13