Візит заступника міністра до Академії ДПтС: що чекає на пенітенціарну систему?

2019-12-21 08:55

17 грудня в Чернігові з робочим візитом побував заступник міністра юстиції Віталій Василик. Він завітав до Академії Державної пенітенціарної служби України, оглянув її корпуси, поспілкувався з викладачами й курсантами навчального закладу. Відвідав також Чернігівську виправну колонію №44 та СІЗО.

За словами Віталія Василика, на часі повноцінна пенітенціарна реформа, адже серед ключових цілей уряду якісні зміни пенітенціарної системи стоять на п’ятому місці. І слід розуміти, наскільки це висока позиція, з огляду на те, що в країні триває війна та є й інші глобальні проблеми. І, за переконанням заступника міністра юстиції, щоби проводити реформу та в усій системі приймати кадрові чи будь-які інші управлінські рішення, потрібно побачити все на власні очі. Саме тому нині і проводиться аудит. 

– Такої уваги з боку уряду, особисто прем’єр-міністра, ніколи не було до цієї сфери. Загальна позиція – що весь цей час, із моменту набуття незалежності, це була держава в державі. Ніхто її не чіпав. Бо приблизно 55 тисяч засуджених – нібито й не дуже велика цифра для такої держави, як ми, – поділився думкою Віталій Василик та зазначив: – Це безпека суспільства. І ми отримали повний карт-бланш на радикальні дії. Та я вважаю, що реформа неможлива без певної методології і теоретичного обґрунтування. У нас справді є лекала західні. У нас є західні партнери, які нам дуже допомагають матеріально,  технічно й методично. Проте я вважаю, що ми як країна пострадянського простору маємо свою унікальну специфічну ситуацію в тюремній системі. Де без освітянських порад викладачів та їхнього бачення ми не зможемо прийняти правильних управлінських і політичних рішень.

Саме тому заступник міністра попросив професорсько-викладацький склад академії допомогти підготувати методологію і теоретичне обґрунтування майбутньої реформи. Крім цього він зазначив, що поїздка в академію обумовлена також тим, що є глибока проблемна ситуація, в якій перебуває пенітенціарна система, – це кадровий голод.

– Кадри – це освіта, логічно. Нам дістався певний спадок, який полягає в нерозумінні міністерством необхідності посилення цієї освіти. Під час свого візиту я переконався, що це чудовий навчальний заклад, тут порядок і дисципліна, непогане матеріальне забезпечення. І зі свого боку хочу запевнити керівництво взагалі всієї пенітенціарної системи, керівництво академії, керівництво міста та області, що міністерство зробить усе необхідне задля посилення відомчого навчального заходу. Сприятиме, підтримуватиме будь-які ініціативи, – поділився думками урядовець.

Також він відзначив значні зусилля, яких за короткий час було докладено керівництвом і колективом академії задля розбудови цього вишу. Й наголосив, що навчальний заклад лишається в Чернігові.

По коментар стосовно подальшої долі Академії ДПтС, стосовно її розвитку журналісти звернулися до ректора – Олексія Тогочинського.

– Академія лишається в Чернігові, тому що є порозуміння з міністром, із заступником міністра, з місцевими органами державної влади. Також академія розширюється – це допоможе у виконанні завдань, поставлених перед навчальним закладом. Думаю, що найближчим часом до нас приєднають іще три училища, розташовані в Білій Церкві, Хмельницькому та Кам’янському (колишній Дніпродзержинськ – Авт.). Ці три навчальні заклади ввійдуть структурними підрозділами до Академії Державної пенітенціарної служби України. Вони випускатимуть молодших бакалаврів за спеціальностями правоохоронна діяльність, право, психологія, економіка… Тобто ми готуватимемо вже для себе молодих фахівців, які в подальшому цілеспрямовано вступатимуть до академії для здобуття рівня бакалавра чи магістра, – зазначив ректор.

На запитання журналістів, чого можна чекати від нового керівництва міністерства юстиції, Олексій Тогочинський висловив думку, що в найближчому майбутньому буде відпрацьовано єдиний підхід до формування відомчої освіти. А це у свою чергу лише покращить структуру, рівень та якість знань. У подальшому – вже безпосередньо розподіл молодих офіцерів, фахівців за структурними підрозділами державно-кримінальної виконавчої служби.

Підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото надані сектором зв’язків із ЗМІ та громадськістю Академії ДПтС

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21