Компанія, де ефективність роботи вимірюють «задоволеними собаками»

2019-12-21 08:13

На перший погляд, СОLLAR Company – звичайне чернігівське підприємство. Нині тут працюють понад 500 чоловіків і жінок. Свою продукцію ця компанія експортує в 60 країн світу. Щороку запроваджує у виробництво нові технології та створює інноваційні продукти. Цим можуть похвалитися й деякі інші місцеві заводи та фабрики. Але чи багато компаній ви знаєте, де ефективність роботи колективу вимірюють кількістю задоволених домашніх улюбленців, а саме – собак?! Де почали співпрацю з NASA? Де спираються на систему управління та мотивації Кайдзен? Але унікальність компанії не лише в цьому. Давайте познайомимося з СОLLAR Company ближче.

Лідер на ринку амуніції

Журналісти завітали на це підприємство під час престуру з нагоди 24-річчя COLLAR Company (цю подію тут відзначили 14 грудня). Ми дізналися, що це найбільший в Україні виробник амуніції (повідки, намордники, нашийники тощо), іграшок, тренувального знаряддя й навіть одягу для домашніх улюбленців. У порівнянні з 2018 роком обсяги виробництва збільшилися приблизно на 20% . Нині в середньому тут випускають150 тис. одиниць продукції щомісяця (йдеться про амуніцію). 

У цеху, де триває робота над амуніцією, журналісти на власні очі побачили найбільший у світі нашийник для пса з натуральної шкіри, виготовлений саме в Чернігові! Його довжина понад 6 метрів, а вага – близько 40 кг. Цей нашийник побував на виставках у багатьох країнах світу. Про це ми дізналися від керівника виробництва амуніції WAUDOG Олександра Скорописа. Підбиваючи підсумки року, що минає, пан Олександр зазначив, що 2019-й був дуже результативним і навіть рекордним. У виробництво запроваджена найбільша кількість новинок за всю 24-річну історію компанії. Варто порадіти такому успіхові! 

Однак найбільш затребуваним у нашій країні та світі залишається тренувальний снаряд PULLER (у наборі йдуть два кільця, вони бувають різного діаметру) – розробка 2011 року. «PULLER – це не лише інноваційний тренувальний снаряд для дресирування, що допомагає розвивати концентрацію уваги собаки, її реакцію, фізичну силу та стійкість під час бігу, стрибків і перетягувань, – під час спілкування з журналістами підкреслив керівник виробництва PULLER Іван Груда. – Можна сказати, що це нове фітнес-знаряддя як для домашнього улюбленця, так і для людини». Цікаво, що вже у 2012 році на основі вправ з PULLER з’явився новий спортивний напрям. За сім років він став настільки популярним, що сьогодні чемпіонати з Дог Пуллер проходять у десятках країн світу. Цього року відбувся вже другий чемпіонат світу в Угорщині.

Серед новинок, що неабияк зацікавили журналістів, – іграшки для собак Pich Dog і Liker Cord (остання нещодавно отримала нагороду в Польщі). Вони мають оригінальну форму й виготовлені зі стійких матеріалів. Це теж інноваційні розробки СОLLAR Company. А EVOLUTOR – це найміцніший поводок із пожиттєвою гарантією. Він може витримати навантаження до 500 кг і виготовлений із інноваційного комбінованого матеріалу COLLARTEX (іще однієї власної розробки). Журналістів вразили й найлегші у світі курточки Airy Vest для домашніх улюбленців (з наповнювачем зі штучного пуху). 

Ще один дуже популярний продукт – деревинний наповнювач для туалету Super Cat. «Це наш супергерой у боротьбі із запахом, – підкреслює Юрій Синиця, співвласник COLLAR, керівник виробництва SuperCat. – Ми пишаємося тим, що наш продукт допомагає турбуватися про домашніх улюбленців тисячам клієнтів у всьому світі».

Про інновації та співпрацю з NASA

А як усе починалося 24 роки тому, Юрій Синиця розповів представникам ЗМІ під час невимушеного спілкування за чашкою чаю. Коли в 90-х потужні підприємства Чернігова масово скорочували виробництво чи взагалі закривалися, інженер Юрій Синиця опинився перед складним вибором: чим займатися далі? як прогодувати родину? Ідея торгувати кормом для домашніх улюбленців виникла майже випадково: в родині Юрія Петровича постійно жили коти, собаки, рибки, голуби. З харчами для них на той час було сутужно.

Та й такого поняття, як зообізнес, у нашому місті тоді навіть не існувало. Тому багато хто зі знайомих та друзів поставився до цієї справи скептично: мовляв, людям їсти нічого, а ви займаєтеся кормом для собак і котів. Але справа потихеньку розвивалася. Найпершими помічниками Юрія Петровича стали його рідні. Маленький торговий лоток на ринку вже давно перетворився на потужну COLLAR Company. Майже з нуля збудовані адміністративні та виробничі приміщення, створена мережа зоомагазинів, діє власне конструкторське бюро-лабораторія.

– Щороку ми розробляємо, тестуємо і випускаємо десятки нових продуктів, які часто не мають аналогів у світі, – розповідає керівниця відділу розвитку компанії, який розробляє новинки, Анастасія Кузьменко. – Ідеї для новинок нам підказують самі власники тварин. Одна з останніх розробок – поводок у формі кільця, який можна вдягнути на руку, а долоню сховати в кишені. За рахунок зменшення розміру функціонального механізму та ваги його зручніше тримати в долоні, і рука майже не втомлюється. Сподіваємося, він стане дуже популярним. 

Що стосується співпраці з NASA, то саме цього року COLLAR Company отримала письмовий дозвіл використовувати логотип цієї організації на своїй продукції. Таким чином, чернігівське підприємство й Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору США мають змогу популяризувати й «рекламувати» здобутки одне одного. 

Про соціальну відповідальність бізнесу

Ще одним зворушливим моментом стало знайомство з чотирилапим терапевтом Лілу. Цей собака власника компанії Юрія Синиці вже кілька років «працює» в обласному центрі комплексної реабілітації дітей з інвалідністю «Відродження». Він допомагає діткам зі складними діагнозами краще соціалізуватися в цьому світі. Лілу одразу ж знаходить з ними спільну мову, вони йому довіряють, не бояться, усміхаються, обіймають. І в результаті починають краще говорити, рухатися, ділитися емоціями! 

– Місія COLLAR Company полягає в тому, щоби робити щасливими людей та їхніх домашніх улюбленців, – підсумовує керівник відділу зв’язків з громадськістю Ігор Андрійченко. – Ми реалізуємо свою місію завдяки випуску інноваційної продукції, організації подій світового рівня, зокрема таких, як чемпіонат світу з Дог Пуллер, а також соціальні проєкти на зразок каністерапії. Крім того наше підприємство сприяє розвиткові спорту: з ініціативи власника компанії Юрія Синиці в Чернігові збудований та вже два роки працює надсучасний спортивний комплекс «Чернігів-Арена». Це наша інвестиція у здорове майбутнє, внесок у популяризацію спорту й активного здорового способу життя. 

На завершення престуру журналісти завітали на «Чернігів-Арену» та поспілкувалися з віцепрезидентом ФСК «Чернігів» Миколою Синицею. Нині тут відбуваються різного роду змагання, зокрема чемпіонати з дворового футболу, баскетболу тощо. З моменту появи такої ідеї до моменту відкриття стадіону минуло чимало часу – майже 6 років. Доволі складним був процес узгодження документів, отримання дозволів. Але всі труднощі вдалося подолати й результат засвідчує, що зусилля витрачені недаремно. На цій базі відкрилася спортивна школа, яку відвідують 160 дітей віком від 4 до 16 років. І хтозна, може, серед них є майбутні чемпіони, що примножать спортивну славу нашого обласного центру та прославлятимуть Чернігів у світі?!

Вікторія СИДОРОВА
Фото Інеси Фтомової

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13