У центрі уваги ЗМІ – реформа самоврядування

2019-12-18 10:40

До Дня місцевого самоврядування на Чернігівщині вдруге підбивають підсумки обласного конкурсу журналістських робіт на тему реформи місцевого самоврядування й територіальної організації влади. Загалом на розсуд журі надійшло 20 творчих робіт (половина – в номінації «Публікація у друкованих ЗМІ»). Шкода, що жодної роботи не було представлено в номінації «Радіоматеріал», хоча саме зараз об’єднані громади поступово розбудовують власний радіопростір.

На думку голови обласної ради Ігоря Вдовенка, котрий очолює конкурсну комісію, варто розширити тематичний діапазон конкурсу та коло учасників. Адже децентралізація триває, хоча й із певними труднощами та викликами, і потроху наближається до свого логічного завершення. Разом із тим постає низка інших суспільно важливих тем, які потребують широкого обговорення й висвітлення у ЗМІ.

– Ми очікували більш активної участі від журналістів та пресслужб, – зазначив керівник облради. – Кількість громад у Чернігівській області з кожним роком зростає, відповідно, збільшується перелік вдало реалізованих ініціатив і проєктів. Та й інформаційні підрозділи сьогодні є фактично в кожній місцевій раді. Крім того відповідним рішенням обласної ради ми навіть удвічі збільшили розмір премії переможцям, аби заохотити представників медіа.

Голова Чернігівської обласної організації Національної спілки журналістів України, редактор газети «Наше слово», голова громадської організації «Асоціація регіональних засобів масової інформації» Олександр Назаренко акцентував увагу на якості поданих робіт. За його словами, необхідно урізноманітнити форму подачі матеріалів, аби вони не нагадували звіти з престурів. 

Радник голови облдержадміністрації Андрій Подорван наголосив, що конкурс здійснює інформаційну підтримку реформи місцевого самоврядування на обласному рівні, тобто має висвітлювати як позитивні зрушення у громадах, так і проблемні аспекти здійснення децентралізації.

Отже, повідомляємо імена переможців та щиро вітаємо колег з успіхом!

У номінації «Онлайн-публікація»: І премія – матеріал «Екологічна реформа» Сосницької ОТГ: як у громаді рятують та рятуються», авторка Наталія Іващенко; ІІ премія – матеріал «Реформа децентралізації: головне, що ми змінюємо зараз, – це свідомість», авторка Наталія Потапчук, власкор ІА «Укрінформ»; ІІІ премія – матеріал «Сільська медицина: який її вектор руху на Чернігівщині?», авторка Ірина Синельник, кореспондентка інформаційного агентства «УНІАН» у Чернігівській області. 

У номінації «Публікація в друкованих ЗМІ»: І премія – матеріал «Як школи однієї громади відмовилися від батьківської допомоги», авторка Лариса Галета, журналістка обласної газети «Деснянка»; ІІ премія – матеріал «Як живе громада на кордоні?», авторка Марія Пучинець, кореспондентка обласної газети «Чернігівщина: новини і оголошення»; ІІІ премія – матеріал «У громаді легше жити», авторка Аліна Ковальова, кореспондентка Чернігівського обласного тижневика «Гарт».

У номінації «Відеоматеріал, телепрограма, відеосюжет»: І премія – матеріал «Програма «Містечко» – «Остерська ОТГ», авторка Олена Сидоренко; ІІ премія – матеріал «Чи добре ви знаєте повноваження очільників громади? Перевірте себе», автор Олексій Прищепа, редактор сайту Сусіди.City ТОВ «Медіа-центр «Наше слово»; ІІІ премія – матеріал «Бліцопитування», авторка Наталія Смоляк, заступник начальника відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради.

Почесною грамотою обласної ради нагороджено головного спеціаліста відділу інформаційно-технічного забезпечення виконавчого апарату Носівської міської ради Наталію Калюжну. Подяку обласної ради оголошено головному спеціалісту відділу із зв’язків з громадськістю, ЗМІ та громадськими організаціями Козелецької селищної ради Ганні Самойленко та провідному спеціалісту відділу організаційно-кадрової та інформаційної роботи виконавчого апарату Сновської міської ради Олені Батюк.

Напередодні відзначення Дня Збройних сил України Ігор Вдовенко привітав людей, котрі стоять на захисті інформаційного й державного суверенітету України, та вручив їм відзнаки. Почесною грамотою обласної ради нагороджено в. о. начальника пресслужби оперативного командування «Північ» Олену Мокренчук. Подяками відзначено заступника військового комісара Чернігівського територіального центру комплектування та соціальної підтримки Вадима Лільчицького й полковника запасу, ветерана військової служби, учасника бойових дій Григорія Мазура.

Вікторія КУДІНА
Фото авторки

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21