Особливі діти розмалювали екосумки для чернігівців

2019-12-18 10:23

Діти з особливими потребами Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 розмалювали екосумки. У такий спосіб вони долучилися до екопроєкту «Екологічний Чернігів особливими ручками». Проєкт розроблений членами Чернігівської молодіжної ради Тетяною Ясочко та Михайлом Брижком, аби привернути увагу чернігівців до екологічної проблеми міста.

Зокрема – зменшити використання легких та надлегких пластикових пакетів і замінити їх на сумки з екологічно чистого матеріалу. А ще проєкт сприятиме створенню в Чернігові інклюзивного спортивно-ігрового парку. Всі кошти, виручені з продажу екосумок, підуть на його будівництво.   

Авторка проєкту Тетяна Ясочко переконана: екологічно культурними громадянами бути легко та круто.

– Верховна Рада прийняла в першому читанні законопроєкт про обмеження обігу пластикових пакетів на території України. І ми вирішили підтримати цю екологічну тенденцію. Цим проєктом прагнемо закликати чернігівців бути екологічно свідомими та екологічно культурними. Ми хочемо, аби чернігівці якомога менше використовували пластикові пакети. Сьогодні ми розмальовуємо екосумки разом із нашими особливими дітками. Як бачите, вони теж не байдужі до екологічної проблеми. Таким чином ми розвиваємо цих дітей і вчимо берегти наше місто. Ми хочемо виховати свідоме ставлення дітей та дорослих до збереження чистоти довкілля і зменшення споживання пластику загалом, – розповідає Тетяна Ясочко.

До екопроєкту «Екологічний Чернігів особливими ручками» долучилося й комунальне підприємство «АТП-2528», яке займається вивезенням сміття в Чернігові. Воно закупило для проєкту 1000 екосумок, які треба розмалювати. Начальник підприємства Руслан Волок каже, що пластик – це велика проблема Чернігова. Щороку його стає все більше й більше.

– У нас на полігоні є ціла карта. Більше ніж три гектари землі засипано цим пластиком. Це тисячі тонн. Тому ми беремо участь у різних екологічних акціях, щоби привернути увагу чернігівців до цієї проблеми. Проводили для дітей конкурс малюнків «За чисте місто». Тепер долучилися до проєкту «Екологічний Чернігів особливими ручками», – говорить Руслан Волок.  

Директорка навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак переконана: екологічна свідомість починається не десь у Верховній Раді чи на рівні президента, а у нас удома, з нас самих.

– Є такі екологічні проблеми, які ми самі для себе створюємо. Наприклад, використання поліетиленових пакетів. Люди купують їх задля того, щоби донести в них продукти додому. І не замислюються над тим, як це шкодить екології. Вони забувають про екологічно чисті матеріали. Про екосумки, які можна використовувати багаторазово. Тож напередодні Нового року ми вирішили зробити невеличкі подарунки мешканцям Чернігова – яскраві екосумки. Які замінять їм поліетиленові пакети. І у нас буде менше сміття, — каже Регіна Гусак. – Екосумки можна буде придбати за благодійні внески в екоготелях «ШишкіNN», «Бреч» та в торгово-розважальному центрі «Hollywood». Мінімальна вартість сумки – 150 гривень, але за бажання можна покласти до скриньки й більше. Всі зібрані гроші підуть на створення інклюзивного спортивно-ігрового парку.

Вже виділено кошти з міського бюджету на будівництво цього парку. І ми теж не можемо стояти осторонь, бо він нам дуже потрібен. В ідеалі на парк потрібно 4 мільйони гривень. Це зі співочою зоною, різними локаціями. Нині у нас є близько 1 600 000 гривень. Півтора мільйона виділено з міського бюджету. 80 тисяч 300 гривень ми зібрали на благодійному аукціоні. Не вистачає приблизно 2 400 000. Сподіваємося, з цього проєкту теж щось додасться. Хоча насправді неважливо, скільки грошей ми зберемо за реалізацію екосумок. Важливо привернути увагу чернігівців до збереження екології нашого міста й будівництва інклюзивного спортивно-­ігрового парку.

Наразі вже розмальовано близько 50-ти сумок. Перші з них подарували благодійникам і журналістам.

Валентина НАУМЕНКО
Фото авторки

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13