Сновське училище лісового господарства виходить на новий рівень

2019-12-16 09:41

Регіональний навчально-практичний центр деревообробних технологій запрацював минулого тижня на базі Сновського вищого професійного училища лісового господарства. Це не перший центр у нашій області, але перший подібний у Сновську. Тут здійснюватиметься первинна професійна підготовка учнівської молоді, а також працюватимуть курси з підвищення кваліфікації та перепідготовки дорослого населення. Це важливо, щоби бути конкурентоспроможними на ринку праці. Адміністрація училища сподівається також, що робота центру підвищить престижність професії «верстатник деревообробних верстатів-столяр» і що цей навчальний заклад стане ще привабливішим для випускників шкіл.

Інформаційний хаб і бізнес-інкубатор

Навчально-практичний центр деревообробних технологій у Сновську оснащений новітнім обладнанням. Це, зокрема, 16 верстатів австрійського виробництва. У майстерні, де відбуватиметься практична частина занять, зроблено ремонт, з’явилася нова плитка на підлозі, пофарбовано стелю, стіни, встановлено додаткові батареї, аби було тепліше й комфортніше, покращено систему кондиціонування. Загальний кошторис проєкту – понад два мільйони гривень. Переважна частина коштів виділена з державного бюджету. Тож тепер практичне навчання учнів наближене до світових зразків. Ним опікуються троє майстрів: Владислав Мойсіяш, Єгор Гезь, Сергій Черних – справжні професіонали. Під час урочистого відкриття центру вони і продемонстрували, як працює нове обладнання.

Цікаво, що вже найближчим часом в училищі виготовлятимуть різноманітні вироби з деревини: двері, віконні рами, столи та стільці, кухні, шафи на замовлення від населення та організацій. Це все робитимуть під час виробничого навчання. Так заклад додатково зароблятиме кошти.

На урочистому відкритті навчального центру побували заступник міністра освіти і науки України Петро Коржевський, голова Чернігівської обласної ради Ігор Вдовенко, начальник управління освіти і науки Чернігівської ОДА Микола Конопацький, представники місцевого самоврядування, керівники підприємств – потенційні роботодавці, для яких і здійснюється підготовка кваліфікованих робітників. Вітальний лист колективові та учням училища передав голова ОДА Андрій Прокопенко. Гості перерізали символічну червону стрічку й із зацікавленням оглянули оновлену навчально-виробничу базу.

– Відкриття такого центру – це фантастика. Учням дуже пощастило навчатися в цей період часу, коли змінюється філософія ставлення до системи професійної освіти в нашій країні, – прокоментував цю подію Петро Коржевський. – Роботодавці, які мають ультрасучасне обладнання, з нетерпінням чекають, коли воно потрапить у заклади професійно-технічної освіти. Але тому, щоб уміти послуговуватися цим обладнанням, передує велика робота. Ми бачимо цей результат. Навчатися тут мають не лише студенти, а й люди, які хочуть змінити свій фах, прагнуть підвищити кваліфікацію тощо. Навіть ті діти, які опановують інші професії. Для цього мають бути створені короткотермінові програми.

Заступник міністра освіти одразу ж запропонував бізнес-ідею – зайняти вакантну нішу виробників меблів для Нової української школи. І, крім того, власними силами забезпечувати сучасними меблями всі ПТУ Чернігівщини. «Новий навчально-практичний центр та училище мають стати водночас і інформаційним хабом, і бізнес-інкубатором, – підсумовує Петро Коржевський. – Діти повинні отримати змогу обирати: працювати на когось чи створювати власну справу».

Навчання, наближене до світових стандартів

Голова обласної ради Ігор Вдовенко, котрий прийшов на цю посаду із крісла директора Сновського училища, у своєму виступі зазначив, що йому дуже приємно, адже розпочата ним робота не лише продовжується, а й набирає нових обертів, триває якісна та кваліфікована робота з підготовки робітників, наближена до рівня світових стандартів.

– Це знакова подія не тільки для Сновського вищого професійного училища лісового господарства, а й для всієї освітньої галузі області, – наголосив голова облради. – Адже сьогодні ми є свідками втілення в життя потужного інвестиційно-інноваційного проєкту у сфері професійної освіти. Фактично, з відкриттям цього сучасно обладнаного центру ми закладаємо ще одну цеглинку в розбудову професійної освіти та значно посилюємо її позиції.

З нагоди відкриття Регіонального навчально-практичного центру дерево­обробних технологій і за вагомий особистий внесок у соціально-економічний та культурно-освітній розвиток Чернігівщини, багаторічну сумлінну працю, високий професіоналізм Почесною грамотою Верховної Ради України й Подякою Міністерства освіти і науки України відзначена директорка державного професійно-технічного навчального закладу «Сновське вище професійне училище лісового господарства» Лариса Дубина.

Спільним розпорядженням обласної ради та обласної державної адміністрації за сумлінну працю, високий професіоналізм, значний особистий внесок у розвиток професійної освіти Чернігівщини Почесною грамотою нагороджено старшого майстра Сновського вищого професійного училища лісового господарства Сергія Мойсіяша. За бездоганну сумлінну працю і професійні якості, вагомий особистий внесок у розвиток професійно-технічної освіти Чернігівщини Ігор Вдовенко вручив Почесні грамоти обласної ради головному бухгалтеру Наталії Корчаці, майстрам виробничого навчання Аллі Руднік та Сергію Черних

Спілкуючись з колегами під час цього візиту, заступник міністра освіти розповів, що розвиток професійно-технічної освіти в країні нині серед пріоритетів державної політики. Тому подібні навчально-практичні центри створюватимуться й на базі деяких інших професійно-технічних закладів Чернігівщини. Мета одна – зробити професійно-технічну освіту в Україні насправді привабливою. Тому загалом для реалізації цієї мети наступного року заплановано виділити понад 200 млн гривень.

Вікторія СИДОРОВА
Фото авторки

Довідково:

Державний професійно-технічний навчальний заклад «Сновське вище професійне училище лісового господарства» здійснює підготовку робітників високого рівня кваліфікації, як правило, з числа випускників загальноосвітніх шкіл. ВПУ може здійснювати перепідготовку та підвищення кваліфікації працюючих робітників і незайнятого населення, допрофесійну підготовку учнів загальноосвітніх навчальних закладів. Про це свідчать і проєкти, які реалізовує цей навчальний заклад.18 червня 2016 року ДПТНЗ «Сновське вище професійне училище лісового господарства» пройшло акредитацію зі спеціальності 5.09010301 «Лісове господарство», що надає право навчати молодших спеціалістів за спеціальністю 5.09010301 «Лісове господарство», кваліфікація 3212 «Технік лісового господарства». 30 червня 2016-го відбувся перший випуск молодших спеціалістів, кваліфікації «Технік лісового господарства». У рамках обміну досвідом, організації стажування учнів та педагогічних працівників училища налагоджене міжнародне співробітництво між Сновським вищим професійним училищем лісового господарства й Огрським державним навчальним закладом ( Латвія). За підтримки латвійських колег учні мали можливість узяти участь у міжнародному конкурсі «European Students Championship in ForestrynSkills» за професією «лісоруб», який відбувся у травні 2017 року у швейцарському місті Майенфельді, а також узяти участь у міжнародних змаганнях із професії «лісоруб», які тривали у квітні 2018 року у виставковому центрі «Ramava» в Ризі (Латвія). Продовжується співпраця з німецькими навчальними закладами. Навчальні майстерні постійно забезпечуються всіма необхідними матеріалами та обладнанням, сировиною для проведення виробничого навчання. Розширюється й поповнюється новими природними зразками науково-дослідне лісове господарство, щороку оновлюється і закладається розсадник хвойних та рідкісних порід кущів і дерев, є теплиця.

Інші новини:


Красивий бізнес, який не здався, першим відкрився після активної фази бойових дій, навчає своїх та надихає жінок Чернігова

П’ять років тому відкрився відомий чернігівський магазин жіночого одягу, взуття та аксесуарів "KriStal" (проспект Перемоги, 119А). За цей час його вподобало багато чернігівок (і не тільки!). І ось воно, свято першого ювілею. На ньому побували давні й нові друзі, прихильниці магазину, бізнес-пані й панянки, котрі постійно приходять сюди за стильними речами, привітним та професійним обслуговуванням, консультаціями й обов’язково – за гарним настроєм.

2022-08-16 08:55