Діти з особливими потребами залюбки фітнесують

2019-06-27 12:52

У середині червня стартував спортивний проєкт «Комплексний реабілітаційний фітнес» для дітей з особливими потребами з Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2. Завдяки волонтерській ініціативі інспектора і старшого лейтенанта Чернігівського районного відділення поліції ЧВП ГУНП Альони Заворотної та підтримці Муніципальної варти й педагогів Центру розпочато хорошу та корисну справу. Адже спортивні фітнес-вправи мають велике значення для розвитку та здоров’я вихованців.

Під час першої зустрічі з дітками Центру, коли тільки йшли перемовини про започаткування занять, Альона Заворотна не стримала своїх емоцій. «Коли до мене підійшов хлопчик, – згадує вона, – який дивився так щиро та довірливо, а потім іще й простягнув до мене ручку, ніби гостинно запрошуючи, мене переповнили позитивні емоції. Я зрозуміла саме в той момент – хочу працювати з цими дітками. Тому і запропонувала у вільний від моєї основної роботи час вести фітнес-заняття».

Тож 13 червня було проведено, так би мовити, стартове тренування. Начальник КП «Муніципальна варта» Віталій Хрустицький, який одразу підтримав ідею, із задоволенням надав спортивну залу для занять, яку колись облаштували за власні кошти. Він вважає, що дітям з особливими потребами варто приділяти багато уваги та піклуватися про них, аби ці діти могли розвиватися як фізично, так і духовно.

На першому фітнес-занятті займалося 20 діток разом зі своїми батьками й педагогами. Спільні тренування особливо важливі, оскільки сильно згуртовують і налаштовують на плідну працю. Адже дорослі згодом можуть самостійно робити з дітками вправи вдома та в Центрі. Під час пробного заняття тренерка ретельно добирала вправи, аби зрозуміти фізичний розвиток вихованців. Як з’ясувалося, діти мають належну фізичну підготовку. Наприкінці заняття на всіх учасників чекали приємні сюрпризи – чудовий виступ представників тайського боксу, корисна екскурсія територією Муніципальної варти й солодкий стіл.

А вже 22 червня тренувальним майданчиком було обрано Золотий берег, де на всіх учасників, крім фітнес-заняття, чекало ще безліч корисних та цікавих розваг. Альона Заворотна, тренерка-волонтерка, підготувала нестандартну фітнес-програму, що називається «Табата». Це метод високоінтенсивного інтервального тренування, який дозволяє за короткий проміжок часу отримати максимальну користь: 25 секунд виконувати різні вправи з усіх сил, а потім 10 – відпочивати.

За словами директорки Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2 Регіни Гусак, подібні вправи знімають м’язове навантаження, сприяють психологічному розвантаженню та фізичному розвиткові дитини, а також згуртовують усіх: дітей, батьків і викладачів.

Фітнес-тренуванням учасники залишилися задоволені, адже розуміють: спортивні заняття приносять лише користь. У процесі фізичної реабілітації відбувається низка позитивних змін, які попереджують у подальшому розвиток патологічного процесу, нормалізують діяльність життєво важливих органів, активують адаптаційні можливості дітей та покращують роботу м’язів і суглобів.

Після реабілітаційного фітнесу на дітвору чекали ще й захопливі розваги: читання книг і коміксів, утілення мрій у малюнках та катання на електрокарі. Такі позитивні емоції можна й надалі отримувати під час відвідування безкоштовних фітнес-занять, які поки що розраховані на дітей та батьків із Центру. Згодом, можливо, розширять коло охочих.

Заплановано в літній час проводити тренування щосуботи, а з початком навчального року – двічі. Вже готується й маленький сюрприз – виступ на 1 вересня зі старшими дітками. Тож великі перемоги маленьких спортсменів не за горами!

Любов СИЛА

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21