Що розглядали на засіданні робочої групи в обласній раді

2019-12-12 14:25

Цієї середи, 11 грудня, вранці в залі засідань президії Чернігівської обласної ради відбулося засідання робочої групи з питань оцінки та приватизації майна комунальної власності області.

Причиною цього засідання стало питання, що серед інших було порушене на позачерговій сесії облради минулого тижня. А саме – проєкт рішення «Про затвердження Переліків об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Чернігівської області, що підлягають приватизації». Тоді він викликав неабиякі суперечки в сесійній залі (детальніше про це та про інші питання, що розглядалися на сесії, ви можете почитати на нашому сайті і на нашій сторінці у Фейсбуці). Саме тому його розгляд депутати вирішили винести на наступну, чергову, сесію, перед тим допрацювавши. Чим і займалася вчора робоча група.

Нагадаємо, що автори проєкту включили до об’єктів, які можуть бути приватизовані, практично всі об’єкти комунальної власності обласної ради. Та, як одразу ж пояснили, це було зроблено не з метою віддати їх на приватизацію, а задля того, аби депутати Чернігівщини звернули більше уваги на такі об’єкти, розібралися, які з них справді дотаційні й у подальшому потребуватимуть іще більше коштів із бюджету області. А також провели, якщо потрібно, аудит тих підприємств, котрі викликають питання стосовно доцільності їх фінансування громадою й, за всіма ознаками, можуть забезпечувати себе самі та приносити прибуток. У цьому й намагалися розібратися члени робочої групи, аби винести відповідні пропозиції на чергову сесію Чернігівської обласної ради, що має відбутися вже наступного тижня.

Тривало засідання майже три години. Хоч питання, по суті, було винесено одне, та воно мало багато різних складових. Виступали як представники комунальних установ, про які йшла мова, так і самі депутати та інші представники робочої групи. Багато відповідей за зазначеними у проєкті об’єктами надавав директор Управління комунального майна Чернігівської обласної ради Андрій Бунін. Адже він – один із найкомпетентніших членів робочої групи з цієї теми. 

Засідання пройшло відносно спокійно, без гучних скандалів. Однак тривало довго – у голови громадської ради при Чернігівській ОДА Вадима Антошина було безліч запитань практично до кожного з доповідачів. Він усе не міг визначитися – бути на заході членом робочої групи чи журналістом, оскільки часто не дотримувався регламенту, ставлячи питання більше провокативно-риторичні, ніж уточнюючі. 

Не обійшлося й без ексцесів із журналістами. Так, Юрій Паперний іще під час засідання робочої групи виклав у соціальну мережу Фейсбук фото звідти, додавши провокативний допис: «Засідання робочої групи з питань оцінки та приватизації майна комунальної власності області – «дерібан» починається?» З приводу чого отримав запитання від присутніх депутатів і прохання пояснити свої дії. Адже, по-перше, це не «дерібан», а обговорення перед винесенням питання на розгляд облради, а по-друге, ті, хто подав проєкт, який тут детально розглядався, діяли відкрито, пропонували, якщо котрийсь із об’єктів і виставлятиметься на приватизацію, то лише через систему «Прозоро», через відкритий аукціон. Відповідно виникає питання до подібного роду «ньюзмейкерів»: чи то це невміння шукати й адекватно висвітлювати новини, чи вже профдеформація на пошуку змови та «зради»?

Загалом же робоча група принаймні провела ревізію об’єктів комунальної власності обласної ради, визначила, які з них у жодному разі не підлягають приватизації, які слід піддати аудиту, а які є точно збитковими для бюджету області. А що з ними робити – продати чи віддати в оренду – найближчим часом уже вирішуватимуть депутати Чернігівщини. Сподіваємося, що це не переросте в черговий фарс із боку деяких депутатських груп, які під виглядом захисту комунального майна лобіюють власні інтереси та намагаються заробити політичний капітал через викривлення інформації в підконтрольних їм засобах масової інформації.

Степан РУДЕНКО
Фото автора

Інші новини:


Чернігів увійшов до топ-5 рейтингу міст України

Чернігів посів четверте місце у рейтингу найкращих міст України за результатами щорічного Українського муніципального опитування Міжнародного республіканського інституту. Результати дослідження оприлюднило видання «Новое время».

2021-09-24 13:14