«Благодійник року 2019»

2019-12-12 10:57

У Чернігівському обласному художньому музеї ім. Григорія Галагана 6 грудня відбулася урочиста церемонія нагородження переможців обласного конкурсу «Благодійник року» імені меценатів Тарновських.

В урочистостях узяли участь заступник голови обласної державної адміністрації Наталія Романова,  перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук,  керівники профільних структурних підрозділів місцевої влади, меценати, підприємці…

Конкурс носить ім’я славетних синів Сіверщини – батька й сина Тарновських, великих патріотів Чернігівщини та знаних меценатів – і вже став традиційним. Цьогоріч церемонія нагородження проводиться вже водинадцяте, а участь у конкурсі взяли 39 благодійників, проте їх кількість набагато більша, адже багато доброчинців прагнуть залишатися невідомими. Та й виміряти людську вдячність і душевне тепло, подаровані ближньому, неможливо.

Як було зазначено на церемонії, завдяки благодійній діяльності учасників цього конкурсу в області здійснювалася фінансова підтримка розвитку освіти, медицини, культури та спорту, покращувалися благоустрій та інфраструктура сільських територій в об’єднаних територіальних громадах, ремонтувалися школи, встановлювалося нове устаткування та обладнання для навчальних закладів і закладів медицини. Надавалися гуманітарно-речова допомога людям з інвалідністю, дітям-сиротам та багатодітним родинам, благодійна й гуманітарна допомога учасникам антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил, безкоштовні юридичні консультації учасникам бойових дій і переселенцям. Спектр благодійницької діяльності широкий та мусить не залишити жодного українця байдужим, особливо в такі скрутні для нашої країни часи.

– Душа людська – бездонна, а доброта, співчуття – безмежні. Ми горді, що на Чернігівщині продовжуються традиції доброчинства, що благодійні справи стають частиною нашої суспільної свідомості. Для одних це невід’ємна складова віри, для інших – природна потреба, поклик небайдужого серця. І завжди це дружня рука допомоги тим, хто її потребує, – сказала заступник голови ОДА Наталія Романова.

Виступаючи на церемонії нагородження, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук щиро привітав цьогорічних переможців конкурсу, які з вірою, надією, любов’ю в серці й Богом у душі зробили найщедріший внесок у благодійну справу заради поліпшення життя наших людей.

Після вітальних слів під гучні оплески з гордістю було названо імена доброчинців – переможців конкурсу «Благодійник року», яким керівники області вручили почесні відзнаки та дипломи в шести номінаціях:

  • «Благодійник року — всеукраїнська бізнес-структура»;
  • «Благодійник року – регіональна бізнес-структура»;
  • «Благодійник року – представник малого бізнесу»;
  • «Благодійник року – неприбуткова організація»;
  • «Благодійник року – приватна особа»;
  • «Благодійник року – вдячність волонтеру».

Також Почесні грамоти й подяки облдержадміністрації вручено представникам волонтерського проєкту «Безкоштовні курси української мови в Чернігові».

«Благодійною діяльністю я займаюся не так давно. З початком подій, що розпочалися  2014 року і сколихнули всю країну, ми відчули необхідність допомагати людям, у першу чергу – армії та тим, хто потребує нашої підтримки. Я – юрист, працюю приватним нотаріусом, тому дуже часто консультую громадян – учасників АТО, безкоштовно засвідчую документи та сприяю оформленню цивільно-правових договорів. Загальний волонтерський рух, який відбувається в усій нашій державі, не залишив нас осторонь. Своїм прикладом хочемо показати, що творити добро й допомагати може  і має кожен, у кого є така можливість. Окрім згаданої сфери благодійництва, ми з колегами також допомагаємо, наприклад, дітям з особливими потребами ЧНРЦ № 2, яким керує Регіна Гусак. Брали участь в одноразовій акції громадської організації Чернігова «Голос батьків», яка також опікується дітьми з особливими освітніми потребами. Хочу сказати, що зупинятися на своєму шляху не збираємося і наступного року намагатимемося залучати до благодійництва більше коло наших колег, враховуючи потреби міста. Знайте: добро завжди повертається і, насправді, творити його нескладно. Віддаючи частинку себе, ти робиш світ кращим, а головне – у тебе ніби виростають крила, почуваєшся піднесено, а відтак – хочеться жити, працювати та творити. Вдячність людей багато коштує і повертається сторицею, – поділився Олександр Красногор, нагороджений у номінації «Благодійник року – приватна особа».

Своїми номерами привітали переможців солістка й капела бандуристів імені Остапа Вересая Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм. Багато теплих слів було сказано на адресу переможців, проте жодні з них не зрівняються з глибиною і щирістю справ сіверських доброчинців.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото з сайту обласної ради

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53