Владислав Атрошенко планує створити партію «Рідний дім»

2019-12-12 10:15

Про своє рішення Чернігівський міський голова повідомив під час річного звіту в Міському палаці культури 4 грудня. «Це дасть нам можливість більш якісно і фахово відстоювати інтереси нашого міста на всіх рівнях», – наголосив він. Отож на вибори Владислав Атрошенко, ймовірно, піде з новою партією.   

Міський голова Чернігова також згадав, як 4 роки тому складав присягу всупереч повідомленню про замінування сесійної зали міської ради. «Під свист, тупіт, телефонні повідомлення про замінування я склав присягу перед чернігівською громадою. Ці чотири роки не були легкими. І приємно, що досягнуті нами результати помічають у владних кабінетах. Зокрема, в Адміністрації президента бачать позитивні зрушення та позитивну динаміку в нашому місті. Чим відрізняється наша команда від інших? Тим, що ми менше говоримо про патріотизм, а більш якісно робимо справу», – зазначив Владислав Атрошенко

На початку заходу чернігівці переглянули відеозвіт і пригадали, як змінювалося місто. Нові дороги, транспортні розв’язки, тролейбуси, сучасні зупинки з табло, які показують прибуття автобусів і тролейбусів. Оновлені підземні комунікації, сквери, парки, спортивні й дитячі майданчики. Відремонтовані медичні установи, оновлені навчальні заклади з профільними класами та сучасним обладнанням. Новий сучасний дитсадок на Масанах. Зроблено великий крок для соціалізації дітей з особливими потребами. Діють сучасні заклади, що надають послуги комплексної діагностики й реабілітації дітям з особливими освітніми потребами – інклюзивно-ресурсний центр №1, навчально-реабілітаційний центр № 2. «Я робив і роблю все таким чином, щоб із цього шляху ніхто наступний уже не звернув», – наголосив міський голова. Після цього він відповів на запитання чернігівців.

– Як пенсіонера і громадського діяча  мене турбують два основні питання – моє здоров’я та екологія міста. Нещодавно був на обстеженні в лікарні №2. Вся діагностика – на благодійних внесках. Із цим треба щось робити. Далі. Я подивився план соціально-економічного розвитку на 2020 рік. Є програми допомоги матерям, дітям, молоді, учасникам АТО і жодної – допомоги пенсіонерам. Чи можете нам чимось допомогти? Про екологію. Серед пріоритетів плану соціально-економічного розвитку екологія міста на останньому місці. Треба якось вирішувати проблему Ялівщини та Кордівки.  

– Стосовно допомоги пенсіонерам. У нас 82 тисячі пенсіонерів. Якщо ми перестанемо будь-що робити: утримувати місто, прибирати, купувати мийні засоби у школи та поліклініки – всі пенсіонери отримають на руки по 333 гривні. Ці гроші вирішать щось суттєве в їхньому житті? Вони піднімуть якість їхнього життя? Ні. Але це повністю зупинить місто. Ми втратимо завтрашній день Чернігова. Вчителям не буде кого вчити, лікарям не буде кого лікувати. І це постійне питання: пошук компромісу – найскладніше завдання для будь-якого керівника. Про Ялівщину: я чекаю, доки всі активісти попросять саме місто навести там лад. Сьогодні ситуація юридично складна. Це територія міста, але це, по суті, ландшафтний парк обласного підпорядкування. Сподіваюся, що незабаром прийде час і все, що треба зробити з природоохоронної точки зору, практичної науки, лісогосподарської, ми зробимо. 

– Владиславе Анатолійовичу, я тренер із плавання з 50-річним стажем. Мене цікавить, чи ремонтуватимуться шкільні басейни? Як у цьому можуть допомогти чернігівці? І чи можна віддати басейн військової частини в оренду дитячій спортивній школі, бо дітям нема де займатися?   

– Ми поступово відновлюємо шкільні басейни. Загалом у місті планується зробити їх близько 10. З приводу басейну військової частини. Є питання, які ми можемо вирішувати, а є такі, що не можемо. Військовий басейн належить Міністерству оборони України, – відповів очільник міста.

Начальник управління освіти міської ради Василь Білогура доповнив, що у школі №19 відбувається капітальний ремонт басейну. Проєкт розрахований на два роки. І наступного року він завершиться. Нині працює басейн у ліцеї №15. Там відбуваються заняття з плавання для учнів ліцею №15 та школи №33. Якщо буде можливість, проводитимуться заняття і для учнів інших шкіл. У школах №12 і №33 басейни в аварійному стані, вони закриті. І жоден директор школи не дозволить там проводити заняття. Крім того у шкільних басейнах можуть займатися тільки школярі. 

– Останнім часом місто захаращується оголошеннями всіляких ФОПів, банків, кредитних спілок про надання їхніх послуг. Об’яви розклеєні на деревах, стовпах, парканах. Яким чином можна припинити дії цих організацій? 

– На мій погляд, можна штрафувати ці організації. Тим паче, що в оголошеннях вказані їхні адреси.      

– Ми – мешканці напівзруйнованого гуртожитку (вулиця Попудренка, 16). Прийшли дізнатися, скільки ще нам (а це – 185 осіб) ходити по чужих квартирах? Коли вирішиться питання з нашим будинком? Через тиждень буде три роки…

На це запитання відповів начальник юридичного відділу міської ради Роман Миколаєнко. «Вже було рішення суду першої інстанції, але прокуратурою було подано апеляційну скаргу, і поки що вирок не набрав законної сили й арешту не знято. Наразі відбувається слухання в суді апеляційної інстанції. Наступне засідання – 29 січня. Нині вже є рішення антимонопольного комітету, який погодив виділення коштів за цією програмою. Наступного року буде розроблено порядок, і після того як зніметься арешт гуртожитку, можна буде проводити конкурс та визначати інвестора, який візьме участь у цій програмі», – пояснив він. 

– Владиславе Анатолійовичу, нас цікавить, хто займається технічними поверхами в багатоповерхівках? У наших будинках там живуть зграї голубів. Продукти їхньої життєдіяльності мають неприємний запах. Страждають люди з алергією. І в дощову погоду все це тече нам на голови. Це будинок на проспекті Миру, 271. Друге запитання: коли у спальних районах міста будуть такі ж самі гарні тротуари, як у центрі? 

– З першого питання – дам доручення перевірити технічні поверхи вашого будинку й вирішити цю проблему. Зробити так, аби вони провітрювалися, але птахи не мали туди доступу. З другого питання. Коли у нас щось зроблено якісно, то виходить іще більший дисонанс від того, що поруч не зроблено. Питання – лише в коштах, – пояснив Владислав Атрошенко. 
Підсумовуючи зустріч міського голови з чернігівцями , зазначимо, що мешканці ставили гострі запитання про наболіле. Дехто не стримував своїх емоцій від проблемних ситуацій. Але більшість присутніх була вдячна міському голові за позитивні зміни в нашому місті.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Віктора КОШМАЛА

Інші новини:


Цікава новація

У селищі Макошиному планують створити новий осередок правоохоронного захисту — поліцейську станцію.

2020-09-30 08:56