Чернігівські волонтери об’єдналися

2019-12-11 08:25

Вони не шкодують власного часу, сил та емоцій для вирішення чужих проблем. Активно долучаються до різних благодійних акцій, доброчинної діяльності і згуртовують навколо себе інших. Завдяки їм у нашому місті можна побачити немало позитивних змін. І, безперечно, вони заслуговують на повагу.

Минулої неділі в ресторані «Тбілісо» чернігівські волонтери зібралися на святковий зліт. Свою зустріч вони присвятили Міжнародному дню волонтера, що відзначається 5 грудня. На захід завітали представники майже двадцяти волонтерських організацій. У неформальній дружній обстановці вони поділилися своїми історіями, мотивацією та планами на майбутнє. Згуртувала їх керівниця соціального проекту «Безкоштовний магазин «Дякую» Юлія Гребнєва.

У нашому місті багато волонтерських груп, які вирішують різні соціальні проблеми. Одні займаються озелененням міста, інші допомагають бійцям на сході, безпритульним, хворим на туберкульоз, наркозалежним, малозабезпеченим людям.

Зокрема, останнім допомагає й команда безкоштовного магазину «Дякую». Сюди чернігівці приносять уже непотрібні їм речі, а волонтери потім роздають їх. Волонтерський девіз: «Потребуєш — візьми, маєш змогу — принеси».

— Люди приносять до нас одяг, взуття, косметику, іграшки, посуд, люстри, килими, ковдри, подушки, техніку, різні побутові речі, якими вже не користуються. І ми маємо змогу подарувати всі ці речі тим, кому вони справді потрібні. До нас приходять пенсіонери, люди з особливими потребами, звертаються багатодітні та малозабезпечені сім’ї, матері-одиначки. Допомагаємо опікунам, переселенцям, дітям-сиротам, погорільцям. Найчастіше звертаються пенсіонери та багатодітні мами. Головна умова — показати відповідний документ або довідку,  — розповідає організаторка безкоштовного магазину «Дякую» Юлія Гребнєва.   

За рік існування волонтери вдягли 4820 сімей Чернігівщини. Надали допомогу 42 сільським радам. Загалом через їхні руки пройшло 63 тонни 400 кілограм одягу. Серед найбільш затребуваних речей — іграшки, теплий одяг і взуття.

А все починалося з невеличкої полички у продуктовому магазині, на якій покупці могли залишити різні продукти харчування. Далі люди почали пропонувати свій одяг, предмети вжитку. І так поступово виникла ідея цього проекту. Завдяки директорові ринку «Масани» Олегові Бондаренку згодом відкрили магазин «Дякую».

В команді Юлії Гребнєвої нині вже більше десяти жінок. Семеро з них — багатодітні матері.

— Я мама трьох дітей, працюю, але в мене є кілька годин на тиждень, які  можу присвятити добрій справі — потрудитися в магазині «Дякую». Зміни треба починати з себе, перш ніж когось засуджувати чи звинувачувати у своїх проблемах. Потрібно робити добро, і воно тобі неодмінно повернеться. Для тих, хто ще не знає. Магазин «Дякую» розташований на вулиці Красносільського, 59. Працює по вівторках, середах і четвергах  з 8.30 до 12.00, — каже волонтерка магазину «Дякую» Галина Довгорук.

Значна частина чернігівських волонтерів опікується дітьми-сиротами, позбавленими батьківської уваги та піклування, багатодітними родинами. Підтримує одиноких матерів, допомагає онкохворим дітям. Команда волонтерів «Чужих дітей не буває» вже два роки опікується немовлятами, яких залишили батьки в пологовому будинку. Благодійники підтримують діток із перших днів їхнього життя. Зізнаються, роботи їм ніколи не бракує.

— Ми допомагаємо немовлятам безпосередньо ліками. Купуємо життєво необхідні для них пігулки, ампули. Забезпечуємо їх памперсами, пелюшками, які дуже швидко зношуються, — розповідає волонтерка Катерина Косминя.

Організаторки волонтерської команди «Допомога дітям — це Ми» Ольга Цвєтаєва та Юлія Писаренко вже два роки опікуються дітьми з онкологією. Вони організовують фотопроекти і на виручені кошти купують онкохворим дітям подарунки або перераховують гроші на лікування та операції. Крім матеріальної підтримки вони прагнуть емоційно полегшити перебування хворих дітей у лікарні.

— Ми відвідуємо маленьких пацієнтів Чернігівської обласної дитячої лікарні. Організовуємо для них різні свята. Дуже важливо — подарувати дитині усмішку, радість, допомогти подолати страх і стрес. Перед Новим роком ми влаштовували яскраве свято. Запрошували фокусника, організовували шоу з мильними бульбашками. Розписували з дітками пряники. У серпні влаштували їм свято «Я — переможець». До Чернігова приїжджали діти з усієї області. Для таких маленьких пацієнтів понад усе важливі позитивні емоції, які допомагають подолати їм страшну хворобу, — розповідає Юлія Писаренко.

На зустріч волонтери принесли з собою багато іграшок. Їх подарують дітям Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №1 до Дня святого Миколая. Директорка Чернігівського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Людмила Мазур подякувала волонтерам за їхні добрі справи та вручила подяки центру.

Валентина НАУМЕНКО
Фото Катерини ЛИТВИН

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13