Талановиті, креативні та активні!

2019-12-10 09:45

У Чернігівському навчально-реабілітаційному центрі №2 обирали Містера та Міс осінь-2019. Конкурс присвятили Всесвітньому дню людей з інвалідністю, який відзначається 3 грудня. У конкурсно-розважальній програмі взяли участь п’ять юнаків і п’ять дівчат. Підтримали учасників їхні рідні, депутати міської ради та представники бізнесу. Гості були не тільки глядачами, а й виконали роль членів журі.

Такі святкові заходи для вихованців центру проводяться, щоби звернути увагу оточуючих на дітей як особистостей, а не на фізичні чи інтелектуальні особливості. І за останні кілька років у Чернігові склалася традиція гарних шефських взаємин між закладами, де навчаються діти з особливими потребами, та підприємствами й структурними підрозділами міської ради. 

Директорка навчально-реабілітаційного центру №2 Регіна Гусак зазначила, що Всесвітній день осіб з інвалідністю їхній навчальний заклад відзначає у різний спосіб, але головне –  дати людям зрозуміти, що особливі діти красиві, творчі, щирі й мають право на соціальну адаптацію у звичайний життєвий простір.

— Ми хочемо звернути увагу на те, що наші діти надзвичайно талановиті,  надзвичайно креативні та активні. Мені як керівникові закладу дуже приємно, що всі наші друзі, котрі завжди допомагають, пам’ятають про цей день і з задоволенням приходять, щоби привітати наших дітей, — сказала вона.

Крім творчих здібностей учасники продемонстрували своє кулінарне вміння. І по завершенню конкурсу всі отримали нагороди. Номінацій було стільки ж, скільки й конкурсантів. Кожен із учасників –уже переможець для себе та своїх рідних. За словами Регіни Гусак, важливий не сам конкурс, а підготовка до нього, обмін враженнями та інформацією між учасниками. Для дітей цей захід і його гості дають можливість розвиватися та інтегруватися в суспільство.

Начальниця фінансового управління міської ради Олена Лисенко розповіла, що в Чернігові активно проводиться робота зі створення та розвитку інклюзивного навчального середовища. Зокрема, працює комунальна установа «Інклюзивно-ресурсний центр №1» та навчально-реабілітаційні центри №1 і №2, які фінансуються коштами міського бюджету.

— В міру можливостей місто завжди підтримує дітей з особливими потребами. Зокрема, на наступний рік у бюджеті Чернігова передбачено створення навпроти ТЦ «Мегацентр» майданчика для дітей з особливими потребами. Це був проект бюджету участі, який чернігівці чомусь не підтримали достатньою кількістю голосів. Але, зважаючи на його важливість, депутати міської ради, затверджуючи бюджет міста, підтримали виділення коштів на цей проект, — каже Олена Лисенко.

У Чернігові щорічно збільшується кількість освітніх закладів, які відкривають класи та групи з інклюзивним навчанням. У поточному навчальному році інклюзивну освіту надають 11 закладів загальної середньої освіти, в яких функціонує 59 класів з інклюзивною формою навчання та здобувають освіту 100 дітей з особливими освітніми потребами. У 20 закладах дошкільної освіти працює 26 інклюзивних груп, в яких виховується 42 дитини з особливими освітніми потребами. У закладах загальної середньої освіти облаштовано 5 медіатек, у п’яти закладах функціонують ресурсні кімнати.

За рахунок використання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання державної підтримки особам з особливими освітніми потребами придбано спеціальні меблі, реабілітаційне обладнання, комп’ютерну техніку та спортивний інвентар, а також навчальні матеріали та дидактично-розвивальні посібники, які успішно використовуються при проведенні як навчальної, так і корекційної діяльності.

Крім того в Чернігові створюються занижені спуски для особливих людей, на пішохідних переходах викладається тактильна плитка. У тролейбусах є звукове оголошення зупинок. Для людей із вадами зору на світлофорах ввімкнено звуковий сигнал, який дозволяє рух пішоходів. Для підземного переходу на перехресті біля готелю «Україна» придбали спеціальний підйомник, який забезпечує більш зручне користування переходом для людей з обмеженими можливостями.

Підготувала Валентина Науменко за інформацією телеканалу «Дитинець» та прес-служби Чернігівської міської ради
Фото «ДП»

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21