Гараж Пікнік для татусів

2019-12-10 08:41

Як правило, чоловіки в сім’ях виконують роль добувачів і основним своїм обов’язком вважають забезпечити дружину та дітей матеріально. У таких сім’ях зазвичай жінка займається дітьми повністю: від піклування про фізичний добробут до щирих відвертих бесід. Багато чоловіків вважають виховання винятково жіночим заняттям. Аби зруйнувати ці стереотипи, 22 листопада в Туристичному інформаційному центрі Чернігова вже вдруге відбувся Гараж Пікнік (цього разу – на тему «Тато вам не мама»), за ініціативи Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, КУ «Туристичний інформаційний центр» Чернігівської міської ради в рамках культурно-просвітницького проєкту «ChAC».

Дуже важливо, щоби батько усвідомив свою роль у вихованні дитини, збагнув, як залежить сприйняття світу малюком від татового прикладу. Вже з того віку, коли дитина агукає, лепече щось не дуже зрозуміле й тицяє пальчиком, не вміючи інакше пояснити, що їй потрібно, батько впливає на неї мимоволі. Особливо не замислюючись, не надаючи цьому значення, тато ліпить із малюка свою подобу, свою копію або відображення своїх вад. Батько – та людина, яку маля тримає за руку так само, як і маму, а значить, роль батька у вихованні дітей рівносильна вкладеному мамою «багажу».

«Тема першого Гараж Пікніку була присвячена вихованню дітей, і акценти ставили саме на сексуальне виховання. Сьогодні ми разом із учасниками, що зареєструвалися, «виростаємо» трохи з цієї теми й порушимо іншу, не менш важливу: «Мама – моя наречена або тато – мій жених». Фактично, коли діти зростають у сім’ї, дівчинка більше тягнеться до чоловіка, відповідно – до свого батька, а хлопчик – навпаки. Через це в родинах часто виникають внутрішні ревнощі, і щоб цього уникнути, ми взяли на себе певну відповідальність, аби проговорити з чоловіками про те, що все одно донька буде на їхньому боці. Адже завдяки близькості батька вона вдосконалюється як жінка, здобуває впевненість у собі, але тим не менш однаково любить і маму, й тата. Крім цього треба готувати дівчат до того, що, обираючи чоловіка, вони все одно підсвідомо в рисах характеру чи зовнішності шукатимуть своїх татусів. Тому не варто забувати про те, що батько є певною мірою ідеалом для своєї доньки, тож має велику кількість часу приділяти дитині, аби потім вона це пам’ятала. Гараж Пікнік – це можливість чоловікам-татам поспілкуватися між собою. А ще такими акціями ми хочемо говорити про повні сім’ї,  про те, щоб у кожній із них було комфортно не тільки чоловікові та дружині, а і їхнім дітям», – розповіла заступниця начальника Управління культури та туризму Чернігівської міської ради, начальниця відділу туризму та промоцій міста Катерина Литвин.

Основні питання, розглянуті під час заходу, були такими: «Яка роль і місія тата у вихованні дітей»; «Одружуся з мамою» або «Тато – мій наречений»: як правильно реагувати батькам на Едипів комплекс і комплекс Електри?»; «Тато може все що завгодно, тільки мамою не може бути» – в чому різниця батьківства й материнства» та ще багато інших тем. Модератором зустрічі виступила Тетяна Бібік – мама, психологиня, педагог раннього розвитку, авторка проєкту «Мамські посиденьки». Оскільки всім було цікаво почути думки чоловіків, татусів з великим досвідом, спікерами були запрошені Михайло Йовенко – тато, жіночий тренер-психолог, інструктор із йоги, тренер із системного консультування, а також Олександр Фіалковський – батько трьох дітей, психолог.

Аби краще познайомитися й налаштуватися на сімейну атмосферу з відкритим обговоренням, Тетяна Бібік запропонувала пограти у гру, під час якої потрібно було доповнити речення «Мені здається, в дитинстві ти був/була…», намагаючись якомога краще описати співбесідника. Відтак перейшли безпосередньо до спілкування, уявляючи, що зібралися в гаражі з найближчими друзями.

Під час обговорення порушувалися важливі питання, що стосуються ролі батька й матері у вихованні дітей різної статі й різного віку. Дилемними стали афористичні вислови на кшталт «Чоловік – голова, жінка – шия, куди шия поверне, туди голова й дивиться» та «Жінка – бурхлива вода, чоловік – її береги». Думки розійшлися, виникла дискусія, в ході якої все ж таки змогли дійти  до спільного розуміння, що жінка для чоловіка – натхненниця, мотивація та своєрідний поштовх, який допомагає йому повірити в себе й досягти нереальних результатів.

Стало зрозуміло, що своїм вихованням тато показує дитині зовнішній світ. Це його приклад вчить активності, творчості, ризику, вміння долати труднощі, сміливо йти проти течії, змінювати навколишній світ і захищати найменших. Дитина пильно придивляється до поведінки батька. Хлопчикові потрібен тато як зразок для наслідування, а в розвитку дівчинки батько відіграє іншу, але не менш важливу роль. Матері, виховуючи дівчат, навчають їх вести домашнє господарство, створювати комфорт і затишок в оселі. Татусі ж допомагають донькам сформувати емоційну незалежність, самодисципліну. Вони вчать правильно розуміти своє призначення в сім’ї. У кожного тата повинні бути позитивні взаємини з дівчинкою та спільні інтереси, тому що спільне проведення часу – одна з позитивних основ, на яких будується розвиток дітей. Дівчинка не наслідує батька, але його схвалення дає їй упевненість у собі. Тип юнаків та чоловіків, з якими вона дружитиме, ставши дівчиною, і особливо вибір того, кого вона покохає, її сімейне життя багато в чому визначатимуться стосунками, які в дитинстві були у неї з батьком. Тому тато повинен зайняти позицію захисника й еталона. Тоді в майбутньому дівчинка знатиме, кого обирати собі в супутники життя.

Учасників заходу пригощали великою кількістю смаколиків від спонсорів. Кондитерська Bakery_OK частувала всіх зефіром, майстерня корисних смаколиків «Goodsweets» – пастилою (а також розігрувала сертифікат), були й солодощі від кав’ярень «Winni» та «Caffa». На цьому приємності не закінчилися, адже магазин «Кузя» подарував знижку на зимове взуття, а організатори Гараж Пікніку провели також два конкурси в Інтернеті, переможці яких теж отримали подарунки. На учасників чекали креативна чоловіча фотозона та можливість особисто поспілкуватися з психологом. Тому Гараж Пікнік – це місце, де вас почують, зрозуміють, дадуть корисну пораду, а ще – нагородять великою кількістю подарунків та гарним настроєм. 

Наступного місяця очікуємо на захопливий захід для всієї сім’ї під назвою Family FM.

Аня ІЛЛЕНКО
Фото Карини Рейман

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42