Допоможи створити диво, адже диво – це ти!

2019-12-09 09:15

У Чернігові 4 грудня в приміщенні Чернігівського навчально-реабілітаційного центру №2 відбулася презентація нового соціального проєкту «Диво – це я» від Бюро проєктів «Пароварка PR», який покликаний показати, що дива живуть у нас і створюються нашими руками за підтримки Чернігівського НРЦ №2.

Новорічні свята – це можливість повірити в казку, поринути в святкову атмосферу див та отримати різдвяні подарунки. Вищезгаданий проєкт втілювали в реальність декілька місяців, а сьогодні він стартував уперше і триватиме упродовж грудня, тож кожен може допомогти створити для дітей диво власними силами, адже вони чекають його з нетерпінням.

Як зазначила одна з організаторок проєкту Ольга Рись: «У новорічно-різдвяні свята діти завжди отримують багато подарунків та уваги, і ми б хотіли показати наочно, що дива можна створити власними руками під час теплих зустрічей, обмінюючись у сімейному колі подарунками і спільно проводячи час між родинами з нормотиповими дітьми та сім’ями з дітьми з особливими потребами». Мета проєкту полягає також у загальній соціалізації, подоланні бар’єру в комунікації між зазначеними родинами та зміщення акценту з умовного споживацького ставлення до див.

«Участь у проєкті візьмуть 145 родин Чернігівського НРЦ №2, які зголосилися в свою чергу також для когось створити невеличке диво. Це родини, у яких виховуються діти з особливими потребами, це ті батьки, перед якими я завжди схиляю голову, адже вони обрали нашу сімейну форму виховання на відміну від інтернатної. Наші учні теж будуть готувати своєрідні сувенірні подаруночки для тих родин, які вітатимуть їх із різдвяними святами. Я вважаю, що це буде не просто отримання подарунку, а – дружнє довге спілкування, яке триватиме не один день. Як кажуть, чужих дітей не буває, а перед новорічними святами ми ще більше в цьому переконуємося. Наші діти, так як і решта, хочуть бути комусь друзями, любити, реалізувати себе в цьому житті. І тому таке родинне спілкування – найкраща можливість допомогти подальшій соціалізації учнів нашого закладу», – повідомила директорка центру Регіна Гусак.

Кожна чернігівська родина або окрема людина мають можливість зробити когось поруч трішечки щасливішим, узявши участь у цьому проєкті. Створити диво для когось можна, просто залишивши заявку з наміром участі на онлайн-платформі, створеній спеціально для реалізації проєкту – http://duvo.cn.ua/, як повідомила одна з організаторок проєкту Тетяна Романова.

На сайті є детальна інструкція, як правильного взяти участь у заході. Це максимально зручно і доступно для кожної людини. Бажаючим варто заповнити просту форму, де потрібно вказати ім’я, номер телефону та електронну пошту, на яку буде надіслано підтвердження про участь. Протягом доби заявнику автоматично надсилається лист із вихідними даними про родину з особливою дитиною, яку він має привітати зі святами.  Доречно зазначити, що лист містить інформацію про особливості дитини, її вподобання, мрії та захоплення, що значно полегшує пошуки вибору святкового подарунку, необхідного саме цій дитині. Також зазначено контакти, аби родини змогли домовитися про зустріч у зручні для них час та місце. Є можливість зустрітися в кафе «Цапа», яке є партнером проєкту і чекає на всіх учасників на своїй території, де пригощатиме їх різноманітними смаколиками. Під час зустрічі родини будуть спілкуватися, обмінюватися подарунками та створять позитивний настрій казки з вірою в диво.

Паралельно з проєктом буде запущено флешмоб у соціальних мережах, де учасники зможуть залишити свої відгуки та матимуть можливість поділитися враженнями від участі.

На презентації були присутні батьки, які долучилися до проєкту, і серед них Наталія Черняк – мама учня 10 класу Сергія. Вона розповіла, що головною метою участі було бажання знайти нових друзів для сина, щоби він краще соціалізувався в суспільстві та не боявся «вийти в люди». Проте, щоби це було спілкування не тільки в колі дітей, котрі також мають діагноз ДЦП.

Незважаючи на свою особливість, хлопець має спортивні вподобання та займається пауерліфтингом, любить водити авто, малювати, конструювати і тому як ніхто інший заслуговує на диво.

Запрошуємо всіх до участі. Кожна дитина варта отримати диво. І саме на тебе воно чекає на теплій святковій зустрічі. Не будь байдужим, долучись до проєкту вже сьогодні!

Аня Ілленко
Фото авторки

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14