Олексій Лактін: «Для наших дітей нема нічого неможливого»

2019-12-06 13:23

Талановитий співак, хормейстер, керівник творчих колективів, досвідчений педагог, член журі масштабних мистецьких конкурсів, зокрема й на «Євро Юрмалі». Багатогранність і креативність Олексія Лактіна просто вражають. Лауреат Міжнародної літературно-мистецької премії імені Олени Теліги, володар премії імені Василя Еллана-Блакитного, Олексій — справжній професіонал своєї справи і надзвичайно творча людина. Він цікавиться фольклором і шиє старовинні костюми для своїх народних колективів.        

Так і має бути, якщо ти в команді креативного творчого об’єднання «Академія зірок», де Олексій три роки  керує студією естрадного вокалу «Конфетті». Найменшим його вихованцям по три з половиною роки, найстаршим — шістнадцять. Нині тут займається 30 зіркових дітей, без яких не обходяться світські заходи Чернігова. У розмові Олексій відкрив секрет своєї майстерності та розповів, як виховати з дитини зірочку, котра би запалювала серця інших. 

Для того, щоби виховати справжнього артиста, треба подавати гідний приклад. І в творчому, і в організаційному плані. У Олексія кожен день розписаний погодинно. При міському палаці культури він працює хормейстером заслуженого аматорського народного хору України «Десна». За свої здібності дякує музичному батькові — Миколі Митрофановичу Борщу. Олексій також художній керівник будинку культури в Михайло-Коцюбинському, керівник і соліст місцевого народного аматорського хору «Джерело». А у вихідні співає в церковному хорі при храмі Архістратига Михаїла. За 14 років роботи був і завучем школи-студії академічного ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди». Він цінує будь-який отриманий досвід.

— Олексію, ви багато років працюєте і з дорослими артистами, і з дітьми. В чому відмінність?

— У мене часто запитують: «А що ти робиш із дітьми, яким по три з половиною роки»? Звісно, з дорослим колективом певною мірою легше працювати. Дорослі чітко знають, чого хочуть і що треба робити.  А до дитини треба спочатку знайти підхід. Допомогти подолати страх, підтримати. Що заклали в тебе з дитинства, те й візьмеш із собою в доросле життя. Мені подобається, що в «Академії зірок» в кожній дитині бачать перш за все особистість. Як у сфері мистецтва, дитячої  політики, журналістики, кіноіндустрії, телебачення, так і реклами, шоу-бізнесу. 

—  Як ви розкриваєте дитячий потенціал?

— Я просто вірю в кожну дитину. Іноді приводять маленьких дітей, і батьки одразу хочуть знати, чи будуть вони співати? Чи стануть зірками? А діти різні. Хтось перші заняття боїться навіть слово сказати. Дитині треба адаптуватися, звикнути до педагога. Є діти, котрі сидять мовчки по кілька занять чи погано розмовляють. Але ти працюєш з ними, намагаєшся бути для них і вчителем, і другом. А тоді минає час, і вони розкриваються. Є такі, що на початку навчання не можуть з’єднати свій голос і слух. Але стараються. Ти підтримуєш їх мудрим словом. Вони починають вірити в себе і – співати. Я ж вірю в кожного свого вихованця. 

— Ваші діти особливі. Вони впевнено почуваються на сцені навіть на велелюдних світських заходах. Як ви їх готуєте до цього?

— Наші діти займаються як вокалом, так і сольфеджіо, хореографією, акторською майстерністю. Вони вчаться працювати з мікрофоном. Дехто вже був у студії звукозапису. Якщо ти співак, маєш навчитися сценічному мистецтву.

— А як підбираєте дітям репертуар? 

— Враховуємо вподобання дитини та особливості її голосу. Але, звісно ж, підбираємо красиві, модні пісні. Діти просто обожнюють співати «Время и стекло», Настю Каменських, Макса Барських, Monatikа, пісні з серіалу «Школа», Міка Джаггера. Є свої авторські пісні. У нас гарні умови для занять: фортепіано, хороша апаратура, мікрофони. Стильні костюми, креативні постановки. Наші солісти виступають у супроводі шоу-балету. Вокальна шоу-група «Конфетті», шоу-балет «Діор» підкорюють серця. 

У нас сучасна студія, бо в «Академії зірок» креативні керівники — це Марія Панкратьєва та Янітта Мушинська. До речі, Янітта створила дитячу колекцію у стилі «Victoria’s Secret». Ми були в Києві на показі. Дитяча модельна школа «Defile Models’City» отримала звання «Кращої дитячої модельної агенції України». 

— Знаю, деякі діти вже розпочали свою сольну кар’єру. Показали себе на серйозних міжнародних конкурсах. 

— У вокальній шоу-групі «Конфетті» талановиті діти. І це також завдяки колишньому педагогові Марині Євтушенко. При студії є солісти — Роман Орловський, Кирило Лаврищев, Марія Штаба, Катерина Ковтун, Валерія Іванова, Ліза Чантурія та інші. Вони — учасники й переможці, всеукраїнських і міжнародних конкурсів: «Євро Юрмала» в Латвії, «Дитячі Різдвяні зустрічі», «Академія зірок», «Мій зірковий час», «Зоряні мости», «DAS-Fest». Ці діти підкорювали глядачів на «Чернігів the best», «Fashion show «Mini Miss & Mr. Celebrity», «Міс-туризм», «Королева Чернігова». Часто їздять із виступами до Києва. До речі, Роман Орловський – володар двох Гран-прі й першої премії на «Євро Юрмала 2018», а ще «Міні Містер 2016». Кирило Лаврищев на «Fashion show «Mini Miss & Mr. Celebrity» здобув титул «Міні Містер 2019». Всі наші вихованці мають характер лідера. Ми виховуємо їх такими. Для наших дітей нема нічого неможливого.

— Над яким проектом працюєте зараз?

— Готуємося до масштабного дійства — конкурсу краси «Княгиня України 2019», що відбудеться в облмуздрамтеатрі. Приїдуть співачка Alyosha, Діма Коляденко, Ірина Шабан... Торік ми співали пісню Діми Коляденка. Нині готуємо пісню Ірини Білик.

Валентина НАУМЕНКО
Фото з архіву Олексія Лактіна

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42