«Десна» переграє медаліста

2019-12-06 12:09

Першого дня зими стадіон імені Гагаріна був заповнений трохи менше ніж на половину – 2081 любитель футболу прийшов сюди, щоби подивитися на матч претендентів на медалі чемпіонату України: «Десна» приймала діючого «бронзового» призера Прем’єр-Ліги –  «Олександрію».

Морозні нулі

Олександр Рябоконь здивував стартовим складом: на поле з перших хвилин вийшов центральний захисник Єрмаков (він зайняв місце дискваліфікованого Гітченка), праворуч  у півзахисті розташувався номінальний захисник Юхим Конопля, а Дмитро Хльобас склав дует форвардів з Олександром Філіпповим. Але найбільше питань викликала позиція воротаря, яку зайняв Ігор Литовка – досвідчений голкіпер у цьому сезоні провів лише один  матч в основному складі, зігравши в Кубку проти першолігового «Миколаєва». Але, як з’ясується після матчу, ця заміна була вимушена: за кілька годин до зустрічі травму отримав основний воротар чернігівців Євген Паст.

Й олександрійці вже на 3-й хвилині вирішили перевірити незвичного чернігівського воротаря: Лучкевич вдарив із-за меж штрафного, м’яч полетів під поперечину, де й зустрівся з Литовкою – голкіпер на місці!

«Десна» могла створити небезпеку на 5-й хвилині: Картушов прорвався по флангу, віддав пас на Хльобаса, але Дмитро занадто зблизився із захисниками та не зміг завдати акцентованого удару.

На 25-й хвилині Мірошніченко пробив метрів з 25-ти, але й цього разу Литовка потягнув м’ячі з кута.

У цілому «Олександрія» більше володіла ініціативою та грала першим номером, але, по суті, це була улюблена диспозиція для «Десни», адже команда Олександра Рябоконя найбільш небезпечна якраз, коли їй дають розганяти швидкі атаки.

На 39-й хвилині Картушов небезпечно пробив зі штрафного, який призначили за збитого з ніг Дениса Фаворова. Але цього разу врятував уже воротар «Олександрії» та збірної України Паньків. 0-0 до перерви.

Ду(пл)ет форвардів

Розпочався тайм багатообіцяюче: Картушов покотив м’яч із лівого флангу у центр, звідки Хльобас переправив снаряд у ворота. 1-0!

У відповідь метрів із чотирьох бив Денис Безбородько – Литовка зреагував.

На 51-й хвилині при прийомі помилився Шендрік, який дозволив Філіппову себе обікрасти: чернігівський форвард прорвався по правому флангу, й, хоча напрошувалася передача на вільного партнера, вирішив закінчувати епізод самостійно, однак удар після дриблінгу не вийшов потужним…

Здавалося, не надто вдалий матч проводив Юхим Конопля, який, схоже, не завжди розумів партнерів та своє місце на полі (адже зазвичай футболіст грає ближче до своїх воріт). Однак враження від виступів Юхима змінила 60-та хвилина: після кутового м’яч відскочив до Коноплі, який боровся за снаряд відразу з кількома суперниками… продовжив цю боротьбу Артем Фаворов. У підсумку м’яч відскочив на вільного Філіппова й Олександр відправив снаряд у ворота. 2-0!

На 73-й хвилині чернігівець Денис Безбородько, який у цьому матчі явно хотів забити клубу з рідного міста, отримав м’яч у штрафному в небезпечний позиції. Удар! Лише кутовий.

Олександр Рябоконь не поспішав із замінами: у зону розминки перші футболісти «Десни» відправилися лише на 75-й хвилині. Чернігівці ж у той же час перейшли на відверту гру другим номером та майже повністю віддали ініціативу суперникові. Здавалося, «Олександрія» може за це покарати…

Перші ж зміни у  складі «Десни» в цьому матчі відбулися лише на 85-й хвилині: опорник Домбровський замінив Хльобаса (другий нападник до того часу був уже непотрібний, головне – зберегти перемогу).

Й чернігівцям вдалося втримати рахунок: 2-0! Деснянці набирають 30 очок та на 3 бали відриваються від «Олександрії».

– Гра була на зустрічних курсах. До того ж, на відміну від попереднього матчу, надійно зіграли в обороні. Литовка сьогодні відзначився: не підвів, рятував, хоча до цього в нього було мало ігрової практики. Надійно зіграли центральні захисники, й перш за все Імереков, який минулу гру провів не на своєму рівні, – скаже на післяматчевій пресконференції головний тренер чернігівців.

Утім, розслаблятися ще не час: до зимової перерви на «Десну» чекають гостьове протистояння із львівськими «Карпатами» та домашня битва з київським «Динамо».