Битва Європи та Азії

2019-12-06 11:17

Минулого тижня в чернігівському  спорткомплексі «Хімік» відбулися матчі другого туру жіночої Суперліги України з настільного тенісу. На першому матчі турніру побував кореспондент «Деснянської правди».

У нас гарна зала, одна з найкращих в Україні, де проводиться багато змагань. Хоча у жіночий Суперлізі й немає ані чернігівських команд, ані гравчинь із Чернігівщині у колективах… – розповіла про те, чому турнір проводиться саме у Чернігові, головна суддя змагань Інна Білащенко.

Лідер проти аутсайдера

Невідомо, чи відсутність представниць Чернігівщини, чи ранній час початку турніру (стартували змагання о 10:00 у будні) позначилися на відвідуваності, але стартували змагання фактично без уболівальників – глядачами виступали переважно самі представники клубів Суперліги.

– Низька відвідуваність для жіночої Суперліги, на жаль, стандартна ситуація, адже рівень з кожним роком падає. Тому коли грають чоловіки, громадськість іще приходить подивитися, а у жінок із цим уже складніше… Тим більше у Чернігові навіть немає жіночої команди: сенс уболівальникам приходити? – пояснює гравчиня клубу «Evolution-1» Ганна Фарладанська.

У першому турі одеський «Evolution-1», який був лідером чемпіонату за підсумками першого туру, зустрічався з останньою командою турніру й, одночасно, єдиною… не українською командою української Супе-рліги – клубом «Хван Ман Гим» з Узбекистану.

– В Узбекистані є чемпіонат країни серед жінок. В Україні ж ми граємо, щоби набратися досвіду, адже у вашій країні сильніший рівень чемпіонату, – розповіла про те, чому команда з Ташкенту приїхала до Чернігова, гравчиня «Хван Ман Гим» Айнур Абдурахімова.

Першими до столу вийшли Ганна Фарладанська з «Evolution-1» та Сагдіана Ібодуллаева з «Хван Ман Гим» (що цікаво, гравчині з Ташкенту виступали у спідницях, а одеситки – у шортах).

Спочатку суперниці обмінялися двома очками на подачі одна одної, однак першою не витримала та програла своє очко Ібодуллаева: 5-3 на користь українки.

Проте вирішальним у партії став тривалий розіграш за рахунку 7-6 на користь Ганни: саме українка виявилася надійнішою й  не втратила перемогу: 11-7 на користь одеситки у партії та 1-0 у матчі.

Це був найбільш напружений сет у цьому поєдинку, далі Фарладанська впевнено виграла ще дві партії: 11-1 та 11-2 – й довела справу до своєї перемоги: 3-0.

Швидкість проти хитрощів

Другими до столу підійшли українка Іоланта Євтодій та узбечка Айнур Абдурахімова. Айнур з ходу виграла одне «брейкове» очко у Іоланти, втім українка зуміла зрівняти рахунок: 5-5.

У цьому сеті були й помилки на подачі, й хитрі розіграші, й усе ж перший сетбол завоювала Євтодій: 10-9, однак довести справу до перемоги у Іоланти не вийшло: вона потрапила в сітку. Втім, і Айнур зірвала атакуючий удар, подарувавши українці ще один шанс на перемогу, який вона цього разу не випустила: 12-10 на користь Євтодій.

На старті другого сету Іоланта вийшла вперед: 3-0. Утім, Абдурахімова швидко не тільки зрівняла рахунок, але й повернула собі перевагу: 3-5. Впадало у вічі: якщо українка намагається атакувати швидко та потужно, то узбечка почувається краще на повільних, укорочених м’ячах.

– Мені складніше пересуватися, тому в мене гра повільніша за рахунок кручених ударів, - зазначить після матчу Абдурахімова.
І все ж у кінцівці трохи надійніше зіграла українка: 11-9 у сеті та 2-0 у матчі.

Подібна картина повторилася  й у третьому сеті. Хіба що цього разу на початку партії з рахунком 3-0 вела вже Абдурахімова. Однак Євтодій наздогнала суперницю та довела справу до перемоги: 11-7 у се-ті та 3-0 у матчі. Це значило, що наступна гра, у разі перемоги  «Evolution-1», стала б останньою у поєдинку.

А до столу вийшли Наталія Алєксєєнко з Одеси та Асель Еркебаева з Ташкенту. Цікаво, що за віком гравчинь можна було назвати «мамою та донькою», адже українка народилася у 1988 році, а узбечка у 2009…

Й цього разу напруженої боротьби не вийшло: у першому сеті Алєксєєнко виграла 11-3, у другому – 11-2. Причому, що цікаво, незважаючи на те, що у гравчинь «Хван Ман Гиму» далеко не все виходило, за всі три матчі проти «Evolution-1» вони так і не взяли жодного тайм-ауту… У третьому сеті Еркебаева поступилася 11-1. А це значило, що у матчі Алєксєєнко-Еркебаева перемогла українка: 3-0. І з тим же рахун-ком 3-0 на користь українок закінчилося й протистояння «Evolution-1» та «Хван Ман Гим».

Гра була не складною: все ж ми перші, вони – останні, а тому наша команда сильніша. Але для досвіду та для розминки – це корисно. У чемпіонаті ж ми ставимо мету зайняти 1 місце, - зазначила після ма-тчу Ганна Фарладанська.

У підсумку на Чернігівщині «Evolution-1» програла лише один матч – «СумДУ-Грації» з Сум: 1-3 – й зайняла 2 місце у турі. У чемпіонаті, перед заключним третім туром двовладдя: «СумДУ–Грація» та «Evolution-1» набрали по 35 очок та ділять перші місця.

А ось «Хман Ман Гим» у двох турах зуміла виграти лише один матч: у Чернігові команда з Узбекистану переграла столичний клуб зі складною назвою «ДЮСШ-1- м. Львів Naftogaz м. Київ»: 3-2. А тому з 19 балами узбечки замикають таблицю Суперліги.
Чоловіки матчі другого туру зіграли в Запоріжжі. Й тут чернігівська «ПАСС-АВТО» зазнала лише 3 поразок у 11 матчах (від столичної «Фортуни», полтавської «ТТ ТЕАМ» та сумської «Тенісної академії») і зайняла 4 місце, яке дозволило чернігівцям потрапити до півфіналу Суперліги. На цій стадії суперником сіверян стане переможець регулярного чемпіонату – «Фортуна».