Угода про співпрацю – задля підвищення соціальних стандартів

2019-12-05 09:18

28 листопада відбулося чергове засідання президії Федерації профспілкових організацій Чернігівської області. На запрошення голови федерації – Ігоря Москаленка, на засідання завітав народний депутат України Валерій Зуб. Метою візиту стало підписання угоди про співпрацю між ФПО нашої області та народним обранцем.

Така співпраця, за словами Ігоря Москаленка, покликана допомогти профспілкам ефективніше протистояти проявам посягань на права людини праці й сприятиме більш плідній спільній роботі над підготовкою якісних законопроєктів, що захищатимуть інтереси спілчан.

– Це важлива угода про співпрацю, про те, що Валерій Зуб, народний депутат від Чернігівщини, допомагатиме захищати права та  інтереси найманих працівників нашої області. А тільки до профспілок входить 113 тисяч людей праці, – зазначив Ігор Москаленко. – Хочемо, щоби депутати, яких ми залучаємо, відстоювали підвищення соціальних стандартів для людей. А це – мінімальна зарплата, прожитковий мінімум і мінімальна пенсія.

У свою чергу Валерій Зуб наголосив, що докладе всіх зусиль задля плідної та ефективної співпраці захисту прав та інтересів членів профспілок і громади Чернігівщини.

А які ще виклики можуть постати в найближчому майбутньому перед членами профспілок та депутатами, що захищають їх інтереси? У ході бесіди з журналістами очільник Федерації профспілкових організацій Чернігівської області поділився занепокоєнням, що нині можливі певні посягання на трудовий кодекс. Адже є ті, хто, лобіюючи явно не інтереси найманих працівників, проштовхує такі варіанти законопроєктів, що, по суті, знівелюють профспілки. Наприклад, може так статися, що роботодавець матиме право безкарно звільнити людину, котра перебуває у відпустці, на лікарняному чи навіть у декреті.

– Важливо, щоби депутати, з котрими ми співпрацюємо, брали участь у розробці законопроєктів і не допустили прийняття такого роду дискримінаційного трудового кодексу, – продовжує свою думку Ігор Москаленко. – Якщо такі закони прийматимуть без узгодження з профспілками, то роботодавець зможе виштовхувати в будь-якій кількості своїх працівників на вулицю. Просто щось не сподобалося, виходиш із лікарняного, а тебе вже звільнили.

Також він додав, що наразі є великий ризик спроби «одержавлення» Фонду соціального страхування. Він формується зі сплати  єдиного соціального внеску й керувався за рівноправним принципом: по семеро представників від влади, від роботодавців і від профспілок. А тепер є наміри через відповідний законопроєкт змінити цю систему таким чином, що представники різних гілок будуть нерівномірно представлені: по 4 від профспілок і роботодавців та 10 – від влади. Що фактично створить там монобільшість, яка десятьма голосами проштовхуватиме будь-які потрібні владі рішення. А це означає, що такий орган правління буде суто номінальним.

– Тому, аби запобігти подібного роду тенденціям, посяганням на права найманих працівників, ми й доносимо до народних депутатів інформацію про відповідні законопроєкти. Та налагоджуємо з ними співпрацю, аби разом легше було попередити порушення прав громадян України, – підсумував голова ФПО Ігор Москаленко.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото надано ФПО Чернігівської області

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21