Про інновації та їх фінансування – на першому регіональному інноваційному форумі Чернігівщини

2019-11-29 08:34

Минулої п’ятниці, 22 листопада, в конференцзалі АТ «Полікомбанк» відбувся перший Чернігівський регіональний інноваційний форум, що мав назву «Формування ефективної інноваційної екосистеми як складової інвестиційного розвитку регіону». Його організатори – Чернігівська ОДА, Державна інноваційна фінансово-кредитна установа, Агенція регіонального розвитку Чернігівської області й ЧНТУ.

Під час урочистого відкриття форуму до присутніх з вітальним словом звернулися, зокрема, голова обласної держадміністрації Андрій Прокопенко, заступник голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Яна Підлісна, перший заступник голови обласної ради Валентин Мельничук.

Перш ніж перейти до першої панелі форуму та безпосередньо до виступів доповідачів, між Чернігівською ОДА й Державною інноваційною фінансово-кредитною установою було урочисто підписано Меморандум про взаєморозуміння та співробітництво.

Загалом же, окрім зазначених вище представників державних установ, у форумі взяли участь голова АТ «Полікомбанк» Микола Тарасовець, представники центральних та місцевих органів виконавчої влади й місцевого самоврядування, науковці, автори startup-проєктів, експерти із впровадження інновацій, представники інвестиційно-фінансових установ, консультанти у сфері захисту інтелектуальної власності, підприємці, працівники засобів масової інформації.

– Вважаю, що тема розвитку інновацій украй важлива, перспективна. Адже без них нині не може бути конкурентоспроможних регіонів. А ми Чернігівську область позиціонуємо саме як такий регіон, – зазначив під час інтерв’ю директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня, який виступав модератором першої панелі та був доповідачем у другій частині форуму. – В чому суть інновацій? Власне, це наукова розробка, що потім буде впроваджена в економіку, тобто в реальне виробництво. Розробка, яка потім капіталізується і приноситиме певний прибуток тій установі, що її зробила, та взагалі сприятиме економічному розвиткові. Тому дуже важливо збирати разом представників науки, бізнесу, а також представників влади. Аби вони зі свого боку розуміли, що відбувається в галузі. Адже наразі інновації – один із найцінніших продуктів, які існують сьогодні.

Можна з упевненістю стверджувати, що для будь-яких розробок, для нових ідей, для тих, хто тільки починає просувати їх на ринок, дуже важливо знайти підтримку. Й особливо важливим є фінансування на початкових етапах проєктів. Про те, де його знайти та як здобути, детально говорили у другій панелі форуму. Так, заступник голови правління Державної інноваційної фінансово-кредитної установи, що створена Кабінетом Міністрів, Яна Підлісна розповіла про залучення інвестицій, фінансову підтримку стартапів – про те, як пройти від ідеї до створення спільного підприємства за участі держави та інших інвесторів. 

Також у ході форуму відбувалися презентація та нагородження проєктів-переможців у рамках конкурсу «Краща інноваційна розробка регіону», де було представлено 14 робіт. Це, зокрема, навчальний  мобільний додаток у вигляді гри для підвищення рівня фінансової грамотності учнівської молоді; біологічний препарат, що ефективно захищає сільськогосподарські рослини від збудників хвороб та підвищує їх продуктивність, а також інші проєкти. Переможцем же першого такого конкурсу в нашій області став проєкт універсального автомобіля – пожежної автоцистерни АЦ-8-60. За словами його автора Євгенія Борисевича, на розробку цього проєкту знадобилося пів року. Поки що випущена лише одна така машина, однак вона вже виконує свої завдання в Києві.

Підсумовуючи, можемо сказати, що перший Регіональний інноваційний форум у Чернігові пройшов вдало. Маємо надію, що проведення такого заходу й надалі буде успішним. А саме – сприятиме налагодженню ефективного діалогу науковців і бізнесменів, пошуку інвестиційних ресурсів та додаткових джерел фінансування перспективних інноваційних проєктів. Що у свою чергу популяризуватиме інноваційну діяльність і комерціалізацію наукових досліджень та розробок.

Підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото Віктора Кошмала

Інші новини:


Вже третю Олімпійську алею висаджено на Чернігівщині

Продовжуючи нещодавно започатковану традицію на честь відзначення 30-річчя Національного олімпійського комітету України та 20-ї річниці створення відділення НОКу в Чернігівській області, сьогодні у Новгород-Сіверському відбувся черговий спортивно-масовий захід та урочисте висадження третьої Олімпійської алеї.

2021-09-20 11:05