«Маяк» світив не для «Чернігова»…

2019-11-28 10:27

Минулих вихідних у спортзалі ОКДЮСШ БК «Чернігів» приймав «Маяк» (Сарни).

Обидві команди перебували серед лідерів групи 1 Першої ліги чоловічого чемпіонату країни з баскетболу: «Чернігів», який після чотирьох матчів мав в активі 3 перемоги та 1 поразку, ділив 1-2 місця зі столичним НУФВСУ, «Маяк» же, відомий одним із наймолодших головних тренерів ліги Володимиром Жартуном (наставникові лише… 20 років) приїхав до Чернігова, маючи 2 перемоги у двох матчах.

Тим несподіванішим став результат першого поєдинку суперників: на своєму паркеті чернігівці потерпіли найбільш розгромну поразку у своїй історії – 42:104!

– Ми недоналаштувалися, до того ж багатьох гравців основного складу не було. Начебто все робили непогано, але неправильно захищалися, тому багато пропустили, – розкаже про причини поразки розігруючий «Чернігова» Олег Овчаренко.

«Гойдалки» та суперечливі судді

Враховуючи результат першої гри й те, що матчі між собою відділяло менше доби, незрозуміло було, чи зможуть чернігівці зібратися на другу гру, яка розпочалася об 11-й ранку в неділю, 24 листопада.

Втім, рахунок у поєдинку, зусиллями Дениса Заворотного, відкрив «Чернігів», проте доволі швидко Жартун відзначився двома потрапляннями поспіль, а ось чернігівець Володимир Чехун двічі промазав. Як підсумок – 2:4 на користь гостей.

Господарі пропонували суперникам низькі швидкості (складалося враження, що сіверяни фізично так і не відійшли від попереднього матчу), до того ж наші хлопці не завжди розуміли один одного, що дозволяло суперникам набирати легкі очки.
«Зберіться!» – кричав своїм партнерам Овчаренко, який виглядав найбільш злим та зарядженим серед тих, хто був на паркеті.
І як треба збиратися, Олег вирішив продемонструвати власним прикладом: у сольному проході Овчаренко забив 2 очки з-під кільця, виконавши розворот на 360 градусів. 10:11 на користь гостей на 5.13 до закінчення стартової чверті.

За 3 хвилини 52 секунди до кінця ігрового відрізку Овчаренка вдарили у щелепу, однак якщо гравцеві гостей дали технічний фол, то й Олега, за емоційну реакцію, покарали зафіксованим порушенням.

За підсумками стартової чверті попереду була команда з Рівненської області – 24:20.

Наприкінці 13-ї хвилини гри Денис Заворотний забив 3 з фолом, додавши реалізований штрафний. 28:29 на користь «Маяка», але розрив скоротився до мінімуму.

А незабаром «Чернігів» нарешті вийшов уперед! Заворотний перехопив м’яч та видав довгий пас на Овчаренка, Олег виловив снаряд, який уже йшов в аут, та в польоті відпасував на Богатирьова, а центровий забив з-під кільця. 30:29!

За 4 хвилини до великої перерви «Маякові» вдалося перехоплення, відтак був довгий пас на Жартуна, але граючий головний тренер гостей не виловив передачу і м’яч пішов в аут. Здавалося, мають розпочатися нові 24 секунди на атаку чернігівців, але судді вирішили, що володіння м’ячем з боку гостей не було, й відвели на атаку «Чернігова» лише 2 секунди: Сергій Матвієнко не встиг кинути, втім, на той час команда з Сіверщини почувалася доволі комфортно – 37:31 на користь господарів.

А ось за 1.51 до перерви стався епізод, який, можливо, вплинув на подальший хід матчу: Заворотний унизу порушив правила на Денисі Сотнику. Бажання розігруючого чернігівців зіграти у м’яч було очевидним, але судді зафіксували технічний фол: два штрафні (які Сотник реалізував) + «бонусне» володіння. Проте на перерву все ж «Чернігів» пішов лідером – 45:41 після «трьохи» Заворотного на останніх секундах.

Не вистачило досвіду Логвіна?..

Уже за 2 хвилини третьої чверті гості вибрали ліміт фолів, але… зуміли не тільки зрівняти рахунок, а й вийти вперед – 45:46. «Чернігів» же вперше в ігровому відрізку зумів забити лише за 7.23 до кінця 10-хвилинки: Володимир Чехун відправив у кільце 2 очки з середньої дистанції – 47:48 на користь «Маяка».

І саме команда з Сарн узяла на себе роль лідера цього матчу. Чернігівці ж, здавалося, занадто поспішали: розрив у рахунку ще був не настільки великим, щоб «рятувати Вітчизну», але «Чернігів» намагався атакувати швидко та якось занадто емоційно-імпульсивно, що не завжди приводило до результату.

Тут варто згадати, що через стан здоров’я участі в зустрічі з «Маяком» не брали два лідери господарів: Артур Квач та Денис Солодовніков хоч і були на лаві запасних, але не могли допомогти своїй команді. До того ж не потрапив у заявку і ще один досвідчений гравець – Віталій Логвін (відомий виступами за чернігівських «Варягів»). І, здавалося, саме досвіду цих трьох баскетболістів не вистачало, щоб у потрібний момент заспокоїти партнерів. «На додачу» за 3.28 до кінця ігрового відрізку Володимир Чехун отримав п’ятий фол.

Втративши ще одного досвідченого гравця, «Чернігів» втратив і перевагу під кільцем: «Маяк» занадто легко набирав очки, а господарі раз за разом провалювалися в захисті.

59:71 на користь гостей після 3-ї чверті.

Згадувався матч цих команд у грудні 2017 року: тоді у справжньому баскетбольному трилері перемогу здобув «Чернігів» – 94:90. Чи буде так і цього разу?..

Не буде… У заключному відрізку «Чернігів» боровся, але молодим гравцям часто не вистачало віри в себе, до того ж за 2 хвилини 17 секунд до кінця Олег Овчаренко просто… ліг за межами ігрового майданчика. І не тільки не повернувся у гру, але й не підводився до кінця матчу, незважаючи на зусилля медичного персоналу.

– Насамперед далася взнаки втома: вийшла напружена гра – я провів багато часу на майданчику. Також – наслідки вчорашнього матчу: важко грати два дні поспіль. Це просто втома, що наклалася на травму, яку отримав у минулому турі – досі відчуваю дискомфорт, – прокоментує свій стан здоров’я Олег.

У кінцівці команди розслабилися, влаштувавши прохідний двір під кільцями, однак і тут більше очок набрав «Маяк». 72:93 – друга поспіль домашня поразка «Чернігова»…

– Тренерську кар’єру розпочав торік. Так склалися обставини, що став головним тренером «Маяка». По ходу сезону ми ще шукаємо наставника, але на цей час тільки у мене є ліцензія, тому я – тренер, – зізнався, як очолив клуб із Сарн, Володимир Жартун. – Ми задоволені результатом. У перший грі виграли з розривом у 60 очок, але думаю, це через те, що лідери «Чернігова» не грали. Гадаю, молоді чернігівські хлопці через рік-два зможуть показувати зовсім інші результати в Першій лізі.
– Третя чверть була переломною: нам не вдалося зробити те, про що ми домовлялися в роздягальні. Я не забив дуже багато м’ячів, які мав забивати, адже на мене було багато надій, та й я непогано почувався… Загалом, не забили те, що мали забивати, пропустили 90 очок – це все ж забагато. «Маяк» же цим скористався, – підіб’є підсумки гри Олег Овчаренко.

«Чернігів» залишився на 2-му місці в таблиці, але теоретично шанси перегнати нашу команду мають «Маяк», «Коростень» та «КСЛІ-Київ-Баскет-2», які зіграли на 2 матчі менше…