ОТГ мають культивувати підприємницьку діяльність серед власних громадян

2019-11-28 10:15

Саме з таким підґрунтям 23 та 24 листопада в рамках Днів популяризації економічного розвитку Михайло-Коцюбинської об’єднаної територіальної громади, що реалізуються в рамках проєкту ЄС «План місцевого економічного розвитку: Славутич – драйвер росту відкритої та вільної економіки регіону», відбулися тренінг «Розпочни свій бізнес» за програмою Міжнародної організації праці та «Фінансова ігротека для школярів». У цих заходах брали участь представники Славутича, Любецької та Михайло-Коцюбинської ОТГ, що об’єдналися задля реалізації цього проєкту.

Проводячи подібні заходи, їх організатори мають на меті сприяти розвиткові підприємництва в Михайло-Коцюбинській громаді. Нині тут офіційно працює понад сто приватних підприємців, і у примноженні їх кількості зацікавлені всі.  Адже це збільшує число зайнятого населення, а в перспективі, якщо будуть створені підприємства, дасть і нові робочі місця. А також – додаткові надходження до місцевого бюджету за рахунок податків.

Як зазначила виконуюча обов’язки голови Михайло-Коцюбинської ОТГ Ніна Ворох, місцева влада готова надавати підприємцям-початківцям всебічну підтримку. В тому числі – допомогти в юридичних питаннях, провести роз’яснювальну роботу та сприяти в подальшій їхній праці. Також, з її слів, тут регулярно проводять різного роду форуми, семінари, на яких молодь може опанувати підприємницьку справу й відкрити свій бізнес.

На дводенний тренінг «Розпочни свій бізнес» запросили потенційних підприємців, що вже мають реальні плани, а головне – бажають створити й розвивати власну справу. Під час його проведення тренери навчали майбутніх бізнесменів, як складати та втілювати бізнес-план, де брати ідеї для бізнесу, як розраховувати собівартість товарів і послуг, як та для чого робити фінансове планування, як працювати з персоналом, навчали організації та управління підприємством тощо. Велику увагу приділили й питанню стартового капіталу, адже, маючи лише ідею, важко розпочати власну справу. Тож навчали залучати кошти в бізнес, розповіли і про програму підтримки малого й середнього бізнесу від Європейського банку реконструкції та розвитку (ЄБРР).

Директорка Агентства регіонального розвитку Славутицької міської ради Арина Старовойтова, котра також брала участь у тренінгу, зазначила: «Любецька й Михайло-Коцюбинська ОТГ та місто Славутич працюють задля розвитку економічного й інвестиційного потенціалу всього нашого регіону. Тому й цей тренінг спрямований на те, щоби розвивати бізнес-навички у потенційних підприємців».

Слід зазначити, що основна частина роботи під час тренінгу тривала у форматі ділових ігор у командах. Це зроблено задля того, аби майбутні бізнесмени набули навичок будувати нові необхідні зв’язки. Були практичні завдання, дискусії, обговорення тощо. 

Директор Агенції регіонального розвитку Чернігівської області Сергій Хоботня, котрий у ролі тренера брав участь у заході, вважає важливим моментом те, що тренінги відбуваються в рамках такого проєкту, який фінансується Європейським Союзом, – ініціативи «Мери за економічне зростання».

– Наше завдання, в тому числі як Агенції регіонального розвитку, – зробити максимум задля того, аби у громадах розвивалося підприємництво. Наразі для нас це певний «пілот». Однак ми сподіваємося, що проєкт буде успішним. І в цьому випадку ми в таку програму зможемо підтягувати й інші громади, молодь. Долучати тих, хто бажає розвивати власну справу. – висловив свої сподівання пан Сергій, –  Даватимемо їм концентрований обсяг знань, а також готовий бізнес-план – як інструмент розвитку бізнесу. І далі вони вже зможуть самостійно розвивати власний бізнес. Таким чином розвиватиметься підприємництво, а отже – і громада.

Як зазначалося, в рамках Днів популяризації економічного розвитку Михайло-Коцюбинської ОТГ відбувся й інший захід.

«Фінансову ігротеку» провели студенти Чернігівського національного технологічного університету для учнів старших класів шкіл Славутича, Любеча та Михайло-Коцюбинського. Про те, що під час гри навчатися легше, вже давно відомо досвідченим тренерам. Знають про це і студенти. Саме тому для школярів вони й підготували навчання в такому форматі, одразу залучивши всіх присутніх до активностей. Під час них учні дізналися, як краще розпоряджатися коштами, планувати особистий бюджет, отримали розуміння того, як приймаються фінансові рішення.

Як зазначила професорка кафедри Фінанси, банківська справа та страхування ЧНТУ Олена Парубець, сьогодні фінансово обізнана людина є успішною. Оскільки в будь-якій сфері, якщо немає навичок фінансової грамотності, то дуже складно прийняти виважені рішення. І такі знання потрібні не лише підприємцям, а й пересічному громадянинові, щоби ефективно розпоряджатися особистими фінансовими ресурсами та складати свій бюджет.

На завершення висловимо думку, що такі заходи слід брати за приклад і іншим ОТГ нашої області для роботи з громадянами. Адже окрім цікаво та пізнавально проведеного часу школярами, отриманих сертифікатів і заведених нових корисних контактів майбутніми підприємцями-початківцями всі вони здобули поглиблені знання й розуміння фінансових механізмів, що в подальшому сприятиме їм у веденні справ і особистому розвиткові. А це у свою чергу посилюватиме та розвиватиме й громади, в яких мешкають обізнані та ініціативні люди.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото автора

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53