Чернігівська область, новий варіант районного поділу: 4 замість 22-х

2019-11-27 10:45

У першій половині листопада в Чернігівському Центрі розвитку місцевого самоврядування відбувся «круглий стіл» «Громадське обговорення пропозицій з удосконалення адміністративно-територіального устрою субрегіонального рівня Чернігівської області». Участь у ньому брали громадські експерти, представники міжвідомчої регіональної робочої групи з підготовки пропозицій щодо адміністративно-територіального устрою базового та районного рівня Чернігівської області, працівники  ЧЦРМС, очільники районних державних адміністрацій, районних рад та об’єднаних територіальних громад.

Розпочалася зустріч з вітальних слів Ірини Кудрик – директорки ЧЦРМС, Тетяни Барановської – регіонального координатора проєкту «Підготовка та громадське обговорення обґрунтованої пропозиції нового районного (повітового) поділу всіх областей в рамках реформи місцевого самоврядування України» в Донецькій, Луганській, Харківській, Полтавській, Сумській та Чернігівській областях, і Арсена Дідура – заступника голови Чернігівської обласної ради.

Далі з детальною доповіддю «Моделі адміністративно-територіального устрою суб­регіонального рівня Чернігівської області» виступила радник з децентралізації ЧЦРМС Людмила Чабак. У ході своєї промови вона представила присутнім моделі, розроблені Мінрегіоном, експертами Ігорем Коліушком, Юрієм Ганущаком, а також власну альтернативну модель укрупнення районів на Чернігівщині. Після чого почалися виступи представників районів, що існують нині, та обговорення.

Ці моделі мають багато спільних моментів. Один із ключових – кількість районів. Її пропонують зменшити з 22-х до 4-х: Чернігівського, Ніжинського, Прилуцького та Північного. Стосовно останнього дискусійним лишається питання адміністративного центру, котрим може стати Новгород-Сіверський, Мена або Корюківка. Хоча в ході обговорень учасниками були запропоновані й варіанти поділу Чернігівської області на три та п’ять районів.

Чому ж узагалі нині виникла потреба таких змін адміністративно-територіального устрою? Відповідь на це можна знайти у словах Тетяни Барановської.

«Запровадження нового АТУ на субрегіональному рівні дозволить не тільки розв’язати проблему дублювання повноважень між ОМС та місцевими органами виконавчої влади, а також має на меті упорядкувати систему територіальних органів ЦОВВ на відповідній території. Це, серед іншого, суттєво скоротить видатки державного бюджету на утримання системи місцевих державних адміністрацій та районних рад, що існує сьогодні».

Після обговорення узагальнений варіант удосконалення буде направлено до Міністерства розвитку громад та територій України. Адже вже наприкінці цього року – на початку наступного планується розробити і прийняти проєкт Закону України про адміністративно-територіальний устрій України, в ході підготовки якого має враховуватися й думка експертів на місцях.

За матеріалами зустрічі підготував Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото взято з FB сторінки Чернігівського офісу з розвитку місцевого самоврядування

Інші новини:


Запобігти страшній недузі

У  Всесвітній день боротьби з раком молочної залози варто вкотре привернути увагу суспільства до проблеми цього захворювання. Адже цей вид раку посідає перше місце в структурі онкологічної захворюваності у жінок. І в зоні ризику − кожна представниця прекрасної статі репродуктивного віку.

2021-10-25 11:53