Те, про що не можна мовчати!

2019-11-27 08:25

Одним із найпоширеніших видів порушення прав людини в усьому світі є домашнє насильство. Тиша і мовчання навколо сімейної агресії дозволяють їй множитися й розцвітати: в середньому кожна третя жінка випробувала на собі кулак чоловіка або партнера, його приниження та знущання. У дев’яти випадках із десяти насильство чоловіка над дружиною призводить у подальшому до насильства батька або вітчима над дітьми. Розривати це замкнене коло краще на самому початку. 

Звідки беруться чоловіки-агресори? Чому сучасні жінки прощають тиранів навіть тоді, коли мають можливість піти від них?
Чому жінки терплять таке ставлення замість того, щоби повернутися жити до батьків?

Іноді спроба жінки піти закінчується спалахом найсильнішої агресії з боку чоловіка.

Але найчастіше відповідь на наше запитання лежить у жіночій психології. Справа в тому, що цикл насильства включає в себе чотири повторювані етапи. 

Перший – наростання напруги: посилюється невдоволення у стосунках, порушується спілкування між членами сім’ї. 

Другий – насильницький інцидент: відбувається спалах жорстокості вербального, емоційного або фізичного характеру. Все це супроводжується люттю, суперечками, звинуваченнями, погрозами, залякуванням.

Потім настає стадія примирення: кривдник просить вибачення, пояснює причину жорстокості, перекладає вину на потерпілу, іноді заперечує те, що сталося, або переконує дружину в перебільшенні подій. 

Слідом настає спокійний період у взаєминах, який ми називаємо «медовим місяцем»: насилля забуте, кривдник пробачений, якість стосунків між партнерами на цій стадії повертається до початкового. Після «медового місяця» взаємини повертаються на першу стадію, і цикл повторюється.

З часом кожна фаза стає коротшою, спалахи жорстокості частішають і завдають більшої шкоди. Але саме етап «медового місяця» змушує багатьох жінок повірити в те, що все ще можна виправити, а якщо не повторювати колишніх помилок, чоловік буде таким же милим та ласкавим, як у ці дні.

Так чому жінка не покидає свого насильника?

Тому що емоційна залежність жертви від агресора дуже сильна. Він, як і раніше, – найближча для неї людина, і цей зв’язок розірвати нелегко. В ідеалі можна запропонувати подружжю пройти курс колекційної програми. Але без бажання чоловіка це марна справа.

Я вважаю, що це дуже важка та важлива тема!

Вона повинна бути на слуху в соціумі, тому що дуже багато жінок просто бояться комусь про це розповісти. 

Якщо ви почули, як ваша знайома, подруга чи хтось із рідні вам натякає, що у неї є «невеликі» проблеми з агресією чоловіка, то не лишайте це непоміченим.

Якщо ця жінка – ви, то не мовчіть. Коли ми говоримо, нас слухають!

Не треба все проходити на самоті, не треба шукати проблему тільки в собі. 

Перш за все – любіть себе!

Жінка, яка погано до себе ставиться, «обирає» чоловіків, що кривдять. Йому не буде шкода вас, ваших дітей. Підступність цієї категорії кавалерів нескінченна і не піддається жодному контролю.

Відчуваючи самоповагу, ви не станете жертвою тирана!

Практичний психолог
Єременко Кристина Олександрівна
Tel: (093) 309-33-43
Instagram: kristennn100
E-mail: sarzhankris@icloud.com; kristinasarjan@rambler.ru

Інші новини:


Ірис Новакова – творець неповторного солодкого мистецтва

Те, що робить ця жінка з прекрасним ім’ям Ірис – не піддається короткому  опису. Це – справжні кондитерські шедеври, втілення її фантазій та бачення навколишньої краси, які, крім прекрасного зовнішнього оформлення, відрізняються особливим смаком.

2022-02-24 16:13