Представники ІТ індустрії зустрілися зі студентами

2019-11-22 13:02

Не так давно на шпальтах «Деснянської правди» були публікації, присвячені міжнародному змаганню NASA Space Apps Challenge 2019, що проходило і в Чернігові. Це всесвітній хакатон, покликаний допомогти у вирішенні глобальних питань для нашої планети й людства. Окрім того подібні заходи відкривають для своїх учасників безліч можливостей.

Так, одна з команд, яка, на думку журі конкурсу, представила найбільш бізнес-орієнтовану ідею, отримала як приз зустріч із реальними людьми, котрі керують ІТ-компаніями в Чернігові, та зі спеціалістами, що працюють у глобальних світових компаніях сфери ІТ. 

Хлопці з команди, що одержала приз, узявши участь у хакатоні від NASA, розробили ідею механічно керованого лазерного променя. Він у режимі реального часу вказує на місце, де перебуває обраний супутник чи інший космічний об’єкт, координати якого знає NASA та віддає у вільний доступ. Такий пристрій може застосовуватися в ситуаційних центрах, у системах відслідковування, має декілька різноманітних варіантів застосування.

Тож команда, котра розробила та презентувала цей проєкт на чернігівській локації  NASA Space Apps Challenge 2019, зустрілася з уже досвідченими представниками ІТ-індустрії та бізнесу. 

Костянтин Макаров – генеральний директор однієї з найбільших чернігівських ІТ компаній SendPulse. Компанія працює на міжнародному ринку та має свої офіси-представництва в кількох країнах світу. Як один із провідних ІТ-бізнесменів міста Костянтин Макаров під час зустрічі  розповів переможцям хакатону, з чого він починав свою кар’єру, як на її початку створював сайти. Це стало цікавим досвідом для студентів: почути про кар’єрний шлях від людини, що починала як програміст, поступово перейшла в бізнес і нині розвиває саме бізнес-складову.

Ігор Лисенко – засновник Intelligent Computer Vision Ukraine та організатор NASA Space Apps Challenge 2019  у нашому місті. Він говорив зі студентами про нейромережі, сучасні тенденції в ІТ та про новітні технології, на які слід звертати увагу сучасним розробникам.

Тамара Коляда – випускниця ЧДТУ (нині ЧНТУ), спеціальність – Комп’ютерні системи, працювала в міжнародних компаніях, таких як RealView, Ciklum, згодом пройшла стажування в NASA у США за напрямом Data Science. А нині вона обіймає посаду Comminity Lead Developer circle від Facebook. Тамара Коляда добре знає, що зараз відбувається у глобальному ІТ-бізнесі. Вона розповіла про можливості, які відкриваються студентам під час навчання й закінчення університету, про міжнародні програми стажування, розказала і про технологічні тренди. Поділилася інформацією про стипендії та участь у різного роду конкурсах, хакатонах, про те, до яких викликів мають бути готові майбутні ІТ-фахівці.

Нагадаємо, що «Деснянська правда» виступала інформаційним партнером NASA Space Apps Challenge 2019 Чернігів, а директор видання Христина Лаврищева входила до журі цього конкурсу. Вона також була присутня на зустрічі й поділилася зі студентами досвідом в управлінській сфері.

Студенти ж у свою чергу були вкрай зацікавлені інформацією, отриманою під час зустрічі. Адже нагода поспілкуватися з такими представниками майбутньої професії випадає нечасто. Тим паче, коли можна більше дізнатися про можливості й вимоги ринку ІТ – місцевого та глобального, поговорити про технології й менеджмент у сучасному світі та перейняти досвід тих, хто вже досяг певних успіхів у цих сферах.

Дмитро ПАВЛЕНКО
Фото ДП

Інші новини:


​​​​​​​Секрет високоточної зброї від стресу та відновлення жіночого здоров’я після ударів війни – від відомих лікарів Василя Отрошка й Олексія Казакова

Відомий проєкт видання "Деснянська правда"  – ДП Кава – відновився в повному форматі. І 16 червня в готелі "Придеснянський", який гостинно відчинив  свої двері для такого заходу, зібралися наші пані та панянки, успішні в багатьох сферах діяльності на Чернігівщині.

2022-06-27 12:21