«Буревісник» розгромив хмельничан

2019-11-21 12:14

Минулої п’ятниці, 15 листопада, у спортзалі НУ «Чернігівський колегіум» хмельницький «Новатор» приймав чернігівський «Буревісник-ШВСМ» у рамках четвертого туру чоловічої волейбольної Суперліги.

Саме так: незважаючи на те, що гра відбулася Чернігові, «Новатор» був господарем паркету, адже за календарем гра була гостьовою для «Буревісника», а на Сіверщину команди приїхали за домовленістю сторін, через ремонт спортзали у Хмельницькому.

Матч мав бути принциповим, адже обидві команди розміщувалися в нижній частині турнірної таблиці – хмельничани програли всі матчі та займали 8-му сходинку, а «Буревісник», з однією перемогою, розташувався на 7-й позиції.

Без думок про перемогу?..

Нагадаємо: «Новатор» іще минулого сезону виступав у Єврокубках, але потім команду наздогнали фінансові труднощі й у сезоні 2018/19 вона, за спортивним принципом, покинула Суперлігу. Залишитися в еліті українського волейболу хмельничанам допомогло розширення ліги, адже передбачалося, що цього року в Суперлізі гратимуть 10 команд… Утім (такі реалії сучасного українського волейболу), цього не сталося: «Фаворит» і «ШВСМ-СумДУ» в останній момент знялися зі змагань, і, як і минулого сезону, в чемпіонаті залишилося 8 команд, у тому числі «Новатор».

«Буревісник» же зберіг «прописку» в Суперлізі за спортивним принципом, зайнявши 6-те місце, й цьогоріч уболівальники чекають від команди Володимира Борисенка кроку вгору…

Однак на старті партії номінальний господар – «Новатор» – упевнено вийшов уперед. 4:0. Урятував «Буревісник» новачок – Олексій Дрофа. Досвідчений догравальник спочатку «прошив» блок суперника потужним ударом, а потім видав вдалу серію подач, яка дозволила чернігівцям не тільки зрівняти рахунок, але й вийти вперед.

У середині партії стався цікавий епізод: Ярослав Ковальчук на подачі двічі  потрапляв у сітку, від якої м’яч перевалювався на половину «Буревісника». З першим таким сюрпризом Денис Копич (чернігівський зв’язуючий, який перебував у 3-й зоні, й за амплуа, й за розташуванням узагалі не мав брати участі у прийомі) не впорався, а ось другий раз Денис, котрий цього сезону став капітаном «Буревісника», підняв м’яч, який чернігівці в підсумку й виграли. 12:9 на користь номінальних гостей.
На цьому боротьба в партії де-факто закінчилася: чернігівці доволі впевнено довели справу до перемоги – 25:17.

Іще менше виходило у «Новатора» на початку другого сету, а ось «Буревісник» знайшов свою гру й удачу: Олексій Білик, незважаючи на потрапляння м’яча в сітку, зумів провести успішну атаку з другої у четверту зону, а слідом Олексій Денін, замість передачі, скинув м’яч на половину суперника. 14:4 на користь чернігівців.

У кінцівці сету Володимир Борисенко випустив на паркет номінальних резервістів Богдана Ісакова, Олександра Лук’янця та Олега Ларка, але це не дуже позначилося на ході партії. 25:10 у сеті та 2:0 у матчі на користь «Буревісника-ШВСМ».

Волейбольна родина

За кілька годин до протистояння «Новатора» й «Буревісника» в цій же спортзалі в жіночій Суперлізі жіночий «Університет-ШВСМ» із Чернігова приймав «Прометей» із Кам’янського (репортаж про цей матч читайте в окремому матеріалі), й у цьому матчі догравальниця чернігівок  Юлія Українець була заявлена як Юлія Камінська, а це значило тільки одне: Юлія вийшла заміж за діагонального «Буревісника-ШВСМ» Павла Камінського. І за матчем «Новатор» – «Буревісник» молодята спостерігали, обіймаючи одне одного.

– Створення сім’ї – відповідальний крок. Одружилися ми у вересні. Думаю, те, що ми стали волейбольною родиною, не позначиться погано на жодній із наших команд, та й поза майданчиком усе буде гарно, – поділився емоціями Павло. – Я нещодавно переніс операцію на меніску, але вже близький до одужання: залишилося два тижні домашнього режиму, а відтак потроху братимуся до роботи.

Другим складом

Цього вечора «Буревісник» дарував своєму травмованому діагональному лише позитивні емоції. На початку партії «Новатор» зумів вийти вперед – 5:3, але «Буревісник» швидко наздогнав. Закінчували ж матч чернігівці в експериментальному складі. І справа не тільки в тому, що номінальний догравальник Андрій Чмірьов (який теж нещодавно відновився від травми) цього разу грав на позиції ліберо: тренерський штаб дав пограти в матчі всім заявленим гравцям, зокрема в кінцівці партії на паркеті «Буревісник» представляли Анатолій Муравка, Олександр Лук’янець, Денис Карпенко та Богдан Ісаков. Єдиним із заявлених волейболістів, хто не отримав ігрового часу, став… граючий головний тренер чернігівців Володимир Борисенко.

Втім, і без досвідченого зв’язуючого чернігівці довели справу до перемоги – 25:18 у партії та 3:0 у матчі. «Буревісник» уперше в сезоні виграє в Чернігові!

– Нам важливо було перемогти, адже у «Новатора» багато молодих гравців. Ми були зобов’язані набрати 3 очки, мали вигравати на «класі» й не дати суперникові жодного шансу, – скаже після матчу зв’язуючий «Буревісника-ШВСМ» Денис Копич. – Раніше капітаном команди був головний тренер Володимир Борисенко, але цього року він склав свої повноваження, тож ми влаштували таємне голосування, на якому я був обраний капітаном. Тепер відчуваю збільшену відповідальність – і за себе, й за хлопців: маю і грати краще, і психологічно підтримувати колектив.

– За перемогою цього сезону ми не їздимо. Наша мета – «обкатка» молоді. З огляду на обставини, які склалися у клубі, у нас залишилися молоді виконавці, які поки що не спроможні нікого перемогти, можуть тільки вдосконалювати свою індивідуальну майстерність, – зазначив головний тренер «Новатора» Роман Ковальчук.

І у другому матчі суперників упевнену перемогу здобув «Буревісник-ШВСМ» – 3:0 (25:16 25:15, 25:17). Таким чином, чернігівці здобувають третю перемогу в сезоні та підіймаються на 5-ту сходинку в таблиці.