Владислав Атрошенко про продаж землі: "За таких умов, як сьогодні, це злочин проти України"

2019-11-21 08:55

– 13 листопада був прийнятий у першому читанні закон про продаж землі. Я вважаю, що спроба прийняття цього закону – найбільший злочин перед Україною і народом України за всю історію незалежності. На сьогоднішній день у тому стані, в якому перебуває Україна, – а це стан війни, в тому стані розвитку ВВП на душу населення, який у 25 разів нижчий від ВВП на душу населення розвинених країн, – це злочин. Безліч питань, починаючи від незаведення навіть усієї землі в земельні кадастри. Якщо ми зараз виділятимемо людські паї в натурі, з’явиться ситуація, коли певна кількість землі буде в болотах, на залізниці, в лісах; виявиться дуже багато розбіжностей. Коли дійде справа до виокремлення ділянок і продажу, буде дуже велика кількість несподіванок для людей.

Друге: земля – це на сьогоднішній день той актив, який із попередніми цінами, що розглядаються до продажу, явно недооцінений. Її очікувана ринкова вартість – від 1,5 до 2,5 тисячі доларів. Я вам скажу, що українська земля повинна мати мінімальну ціну у 20 тисяч доларів за гектар родючої землі. Інвестори Німеччини сьогодні із задоволенням інвестують у нерухомість з терміном окупності 50 років. Якщо взяти середню прибутковість – 500 доларів з гектара родючої землі (а є й вища, коли використовувати сучасну техніку, технології, насіння тощо) – і термін окупності 40 років (2,5% доходності), – це 20 тисяч. А збираються продавати за ціною в 10 разів нижчою. Скільки недоотримає Україна і, відповідно, українці? Візьміть калькулятор, помножте 40 мільйонів гектарів на 18 тисяч доларів – ви одержите цифру 720 мільярдів доларів. Це крім усього іншого.

Третє і найважливіше: сьогодні земля в Україні – це найважливіший актив, ціну якому треба складати навіть не у грошах. От яка ціна була в української ядерної зброї? Якась була і у грошах. Але стратегічно Україна, випавши з пулу ядерних держав, почала програвати як незалежна країна в усіх питаннях, закінчуючи Кримом і Донбасом. От ціна питання. Так само й питання землі. На сьогоднішній день є грошова якась оцінка і грошові виміри, а є негрошові. Якщо ми при такій ситуації, котра є зараз, на додачу до всього ще й продамо українську землю – то що відтак являтиме собою Україна? За що воюватимуть хлопці на сході, за чию землю?

Є опитування, які чітко говорять: 75 чи 77% громадян України проти цього. То хіба можна проводити рішення такої значимості для майбутніх поколінь? Для всього майбутнього цілої країни?

Куди ми спішимо? Ми що, вже все крім цього повирішували в державі? Ми що, вже знайшли, куди поділися сотні мільярдів гривень на рефінансування банків? Ми вже знайшли всіх бенефіціарів, усіх вигодонабувачів, хто заводить (це моя власна думка) вкрадені через офшори гроші в наші цінні папери під 17% річних?

Мені важко на посаді міського голови бути в опозиції до чинної влади, але я висловлюю свою позицію як громадянин. Це моя власна думка. Промовчати зараз, вважаю, не можна.

Інші новини:


Коли змінюєш світ на краще

…Тривалий час уже працювала в «Гарті», але ніяк не вдавалося побувати у відрядженні в єдиному районі області – Талалаївському. Бо у відділі військово-патріотичного виховання (був у тодішні часи в редакції такий), «оселився» виходець із чернігівського «Бенілюксу» Яків Ковалець.

2022-01-20 09:14