Якщо вас усе дратує, то що робити…?

2019-11-20 07:50

Все, що вас дратує в іншій людині, є прихованою (нереалізованою) або тіньовою частиною самих вас.

Сучасні люди дуже схильні до агресії. Вони керуються ідеєю про те, що свої почуття потрібно висловлювати, не давати їм переростати в головний біль або гірше того – у психосоматику. Але цей шлях правильний лише частково. Якщо ви звикли казати все, що у вас накипає, БЕЗ ретельного аналізу, ЧОМУ це виникло та ЯК це можна змінити, то ризикуєте замкнутися в циклі, де будь-яка незручна вам ситуація починає викликати гнів, роздратування і лють.

Як багато агресії ллється на заможних людей, гарних та незалежних жінок і тих, хто «набрався нахабності» й почав реалізовувати свої найсміливіші ідеї – від подорожей до відкриття бізнесу…

Все, що вас дратує в них, – або

1 – ВАШЕ власне НЕреалізоване бажання (мати струнке гарне тіло, ні в чому собі не відмовляти, керувати цікавим бізнесом або гарно та смачно відпочивати), або це
2 – ВАША тіньова частина. Тобто ті риси вашої особистості, які Є в вас самих, але які ви в собі глибоко заперечуєте, пригнічуєте, приховуєте від навколишніх. Це завжди соціально девіантні риси: нахабство, самовпевненість, азарт, сексуальність тощо.

Часто можна зустріти людину, яка говорить: «Навкруги всі злодії, шахраї, накрали». А при близькому контакті з нею ти розумієш, що ця людина легко може проїхати в автобусі «зайцем», поцупити жуйку із супермаркету або пролізти без черги.

Ми можемо цю ситуацію розглядати з іншого боку, наприклад: «Те, що вас вражає в інших, є також у вас». Ви просто перестали помічати це. Отже, ваше завдання – побачити це і зрозуміти.

Напишіть список того, що вас дратує, й того, що вас вражає в інших. Зрозумійте для себе: чого більше? І як ми можемо це виправити?

Якщо більше того, що вражає, то зрозумійте для себе, що «Коли вони можуть, то чому я не можу?»

Якщо багато того, що дратує, то зрозумійте для себе: для вашого повноцінного життя вам потрібно повернути всі втрачені частини вас. І тоді ви будете жити тільки своїм життям.

Я дуже люблю одну фразу: «Наше оточення – це наше дзеркало, особливо ті, що нас дратують. Вони показують нам наші «червоні кнопки».

Не заганяйте самі себе у глухий кут депресії, краще озирніться в пошуках того хорошого, що є у вашому житті, й поставте на головне місце саме це. Нехай такі милі дрібниці, як усмішка дитини або поцілунок закоханої пари, стануть для вас не нагадуванням про те, чого у вас немає, а символом того, що у вас може бути, якщо ви цього справді захочете.

Тому якщо ви маєте бажання йти вперед і розвиватися, необхідно будь-які невдоволення навколишнім світом перевертати на себе й аналізувати СЕБЕ в контексті того, «ЧОМУ мене щось дратує і вражає?».

Практичний психолог
Єременко Кристина Олександрівна
Tel: (093) 309-33-43
Instagram: kristennn100
E-mail: sarzhankris@icloud.com; kristinasarjan@rambler.ru

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42