Чернігівський пологовий будинок зустрічав «ранніх пташок»

2019-11-20 07:26

Саме так іноді лагідно називають діточок, що народилися передчасно. Листопад – місяць, коли у світі привертають увагу до проблеми передчасно народжених дітей, а отже – ранніх пологів, у результаті яких на світ з’являються недоношені хлопчики та дівчатка.

Нинішнього року, як, власне, й торік, до цієї теми долучилося і КНП «Чернігівський пологовий будинок» – найпотужніший родопомічний медичний заклад Чернігівщини, де народжують жінки не тільки з обласного центру, а і з усієї області. Причому колектив закладу взяв участь в акції «Ранні пташки» не лише шляхом роз’яснення професійних аспектів допомоги при ранніх пологах, а й улаштував урочисту зустріч із батьками дітей, котрі в різні роки народилися раніше встановлених природою термінів. Звісно, головними «винуватцями» свята стали самі «ранні пташки» – дітки різного віку, що разом із татами та мамами прийшли до пологового будинку – місця, де вони вперше побачили світ і зробили перший  ковток повітря. Відбувся захід 11 листопада.

«Загалом, недоношені діти – не така вже й унікальна подія. Як і в інших країнах, в Україні, й на Чернігівщині зокрема, на кожну сотню дітей, що народжуються своєчасно, припадає 6-7 немовлят, які за тих чи інших причин «поспішили»з’явитися на землі, – стверджує головний лікар КНП «Чернігівський пологовий будинок» Василь Гусак. – Звісно, всі вони одразу потрапляють до нашого відділення дитячої реанімації, де є все необхідне, аби підтримати життя  маленької недоношеної дитини. Ми їх виходжуємо і маємо дуже хороші результати. Наприклад, у нас народилася дівчинка вагою 620 грамів і нині їй уже 9 років».

«Передчасне народження дитини має багато причин: генетика, екстрагенітальна патологія, хронічні захворювання матері, деякі проблеми під час вагітності, – доповнює Василя Гусака заступник головного лікаря з медичної частини Галина Леник. – Тому в нашому закладі  постійно працює «Школа відповідального батьківства», де лікарі, психологи, неонатологи роз’яснюють мамам, як поводитися під час вагітності, пологів та після них. Загалом, ми щорічно приймаємо до трьох тисяч пологів. За цей рік у нас народилося 225 недоношених дітей, із них 26 – з масою до одного кілограма».

Завідувачка відділення новонароджених, експертка Управління охорони здоров’я облдержадміністрації з неонатології Людмила Дудко розповіла, що свято зустрічі «ранніх пташок» працівники пологового будинку всіляко підтримують, адже бачать результати своєї професійної роботи – батьків та дітей, які прийшли цього дня зустрітися з тими, хто дав хлопчикам і дівчаткам «путівку в життя», а дорослих зробив щасливими.

Це підтверджують і слова гостей свята. Наприклад, жителька Чернігова Світлана К. прийшла  зі своїми трьома дітками – хлопчиками, які народилися зі зниженою вагою тіла – 1200, 1250 і 1300 грамів. «У мене були важкі вагітності. Я спочатку дуже злякалася, коли мені повідомили про вагу дітей. Але завдяки майстерності акушерів, інших медиків  пологового будинку, що доклали безліч  зусиль для того, щоб мої хлопчики  жили, я тепер дуже й дуже щаслива».

Оксана Крись – також мама недоношених двійнят. Саме це і спонукало її згодом обрати собі спеціальність перинатального психолога. Але не просто психолога, а «доула» – тобто дипломованого спеціаліста, який забезпечує неперервну фізичну, емоційну та інформаційну підтримку мам. «Я народжувала десять років тому, й тоді мені, на жаль, ніхто не допомагав психологічно. Тож я просто радію, що нині у пологовому будинку все змінюється на краще. Повірте: кожна з матерів, яка народжує передчасно, дуже потребує уваги з боку психологів. Тому я сьогодні тут».

На заході не могла не побувати і співробітниця пологового будинку Катерина С., яка розповідає: «Я народила на шість тижнів раніше, мене прооперували завчасно з приводу захворювання. Рятували не тільки моє життя, а й мого синочка. Я дуже вдячна своїм колегам, бо відчувала величезний стрес. Але, дякувати Богові, все нормально, нас виходили і ми понад два роки живемо повноцінним життям!»

Також у гості до  пологового будинку завітала голова Асоціації передчасно народжених дітей «Ранні пташки» Олександра Балясна. «Ми – всеукраїнська організація, і у нас єдина мета – всебічна підтримка цього руху, що з кожним роком набуває все більшого значення. Ми, батьки, об’єднуємося для того, щоби спільно з лікарями вирішувати питання, які турбують  спільноту у плані розвитку громадського сектору, підсилення комунікацій. Головний висновок, який можна зробити з нашої спільної роботи, – довести, що маму, яка народила передчасно, може зрозуміти така ж сама жінка. Адже свого часу кожній із нас було дуже важко опанувати себе. А тепер ми всі разом, бо маємо хороший спільний діалог і виробляємо напрями того, щоб дітки були здорові, мами морально краще почувалися, швидше виписувалися. Бо коли спокійна мати, дитина також почуватиметься комфортніше».

Під час заходу лікарі розповіли про досягнення сучасної родопомічної галузі, продемонстрували слайди, поспілкувалися з батьками та дітьми. Звісно, не обійшлося й без подарунків та виступів аніматорів. І, як сказала одна з учасниць свята, «добре, що ми зустрілися нині, згадали, як хвилювалися під час вагітності  та пологів. А тепер усе позаду й ми з нашими хлопчиками та дівчатками, що так поспішали побачити цей унікальний світ, живемо нормальним, активним та люблячим життям».

Пресслужба Управління охорони здоров’я Чернігівської облдержадміністрації

Інші новини:


"Сьогодні у нас новий відлік часу, і ми, попри все, рухаємося вперед"

Найкращим подарунком на нещодавній день народження для голови Чернігівської обласної ради Олени Дмитренко був прапор артилерійської бригади. "Артилеристи - справжні боги війни, - говорить пані Олена. - Я мала щастя з ними познайомитися. Наразі вони знову повертаються на бойові позиції. Це - нереальні хлопці, які щодня ризикують своїм життям, але в них зовсім немає помпезності. Немає такого: “Я - герой-захисник!" І стукання себе в груди. Амбіції - це не про них. Вони просто живуть тим, що захищають нас. Спілкуючись із такими воїнами, змінюєш свою думку про все, розумієш, наскільки у нас є круті ЗСУ-шники. І відчуваєш невимовну повагу. Бо вони просто роблять те, що мають робити, і йдуть до перемоги".

2022-08-09 16:42