55 років тому на вулиці Чернігова виїхали перші тролейбуси

2019-11-15 13:39

У квітні 1963-го був підписаний наказ про створення в Чернігові дирекції з будівництва тролейбусної мережі, а трохи більше ніж за рік – 5 листопада 1964-го – в нашому обласному центрі почали здійснювати пасажирські перевезення перші електромашини. 

Протяжність усієї мережі на той момент становила 22 км. Відкрилося три маршрути, на яких працювало загалом 22 тролейбуси. Цікаво, що маршрут №1 «Бобровиця – Вокзал» майже не змінився. Нині він трошки подовжений – до «Сіверянки». №2 – «Бобровиця – Капронний комбінат» і №3 – «Бобровиця – Камвольний комбінат».

Вочевидь, появою тролейбусів у Чернігові завдячуємо активній розбудові міста, коли з’явилися нові житлові масиви та підприємства-гіганти. Відповідно почала зростати й чисельність населення.

– Пік розвитку тролейбусної мережі в Чернігові припадає на кінець 60-х років, – розповідає речник КП «ЧТУ» Микита Вікторов. – Саме в газеті «Деснянська правда» я знайшов інформацію, що в 1969-му існувало вже 8 тролейбусних маршрутів. Тобто фактично сформована сучасна мережа. Звісно, добудовувалися певні лінії: від Бобровиці до «Сіверянки», від П’яти кутів до автозаводу, Пухова – Бєлова. Ну а остання тролейбусна лінія відкрилася 2016 року: вулицею Козацькою до мікрорайону Масани поїхав новий тролейбусний маршрут №11, якого люди чекали близько 40 років.

Сьогодні на балансі комунального підприємства «Чернігівське тролейбусне управління» перебувають 103 машини. Щодня на лінії виходять 63 тролейбуси. Найстарішому з них більше 30 років. 11 маршрутів обслуговують 148 водіїв та 114 кондукторів. Варто відзначити, що електротранспорт Чернігова поступово оновлюється. Так, починаючи з 2016 року придбано 27 нових тролейбусів. Це машини «Еталон Т12110 Барвінок» Чернігівського автозаводу.

Поважний ювілей у ЧТУ вирішили відзначити доволі креативно: випустили транспортну картку з логотипом підприємства та хештегом #ЧТУ55. А ще запросили працівників підприємства – нинішніх і колишніх – до Міського палацу культури на святковий концерт. Найдостойніші отримали Почесні грамоти, подяки, відзнаки від Чернігівської ОДА, обласної та міської рад. Працівники, котрі мають 15 років безперервного трудового стажу на підприємстві, удостоєні ще й почесного звання «Ветеран ЧТУ», до якого додалися грошові премії.

– Хотів би висловити вдячність усім людям, які працювали чи працюють у ЧТУ і протягом цих 55 років гідно виконували свою роботу, – починаючи від водіїв, кондукторів, механіків… Усім-усім, хто віддав частинку свого життя для виконання такого важливого соціального завдання – забезпечення електротранспортом жителів Чернігова, – сказав під час вітального слова заступник Чернігівського міського голови Олександр Ломако. – У першу чергу це щирі подяки від ваших клієнтів, від пасажирів, від усієї чернігівської громади, тому що за приблизною статистикою за ці 55 років на наших тролейбусах було перевезено 4 мільярди людей. Передаю вам слова вдячності й від Чернігівського міського голови Владислава Атрошенка.

За словами Олександра Ломака, міська влада має амбітну мету стосовно розвитку електротранспорту – отримати кредит на придбання 40 тролейбусів за програмою ЄБРР. «Справді, за останні 4 роки розвиток ЧТУ став для нас одним із пріоритетів, – підсумував Олександр Ломако. – Це засвідчує той факт, що було придбано 27 нових тролейбусів. Стільки машин ЧТУ не купувало з радянських часів. Ми обов’язково продовжуватимемо цю роботу. Були зроблені кроки для забезпечення вищого рівня послуг, умов праці, підвищення заробітної плати. Це все дуже важливо для розвитку ЧТУ. Сьогодні це більш серйозний гравець на ринку перевезень, ніж 4 роки тому. Успіхів вам, міцного здоров’я, тепла й затишку вашим родинам!»

Працівників підприємства привітав і в. о. начальника ЧТУ Руслан Ємець. «Шановні друзі, колеги, мені дуже приємно приєднатися до слів поздоровлення, до слів подяки. Для нас усіх дуже важлива та праця, яку ви виконуєте, незважаючи ні на погоду, ні на якісь не дуже гарні умови для роботи. Той імпульс змін на підприємстві, що його започаткував Дмитро Лавренюк, якщо я буду затверджений у ролі директора, продовжуватиму. В першу чергу намагатимуся зробити наш побут, умови праці, заробітну плату достойними того рівня якості роботи, що ви виконуєте». 

Музичні привітання для працівників ЧТУ та ветеранів підприємства приготували найкращі колективи й солісти Міського палацу культури. 

Вікторія СИДОРОВА
Фото з сайту Чернігівської міської ради та архіву ЧТУ

Інші новини:


Приголомшливий успіх чернігівських плавців на чемпіонаті світу

Чернігівські плавці з інвалідністю вибороли 2 золоті та 11 срібних нагород на 1-му Чемпіонаті світу з плавання на короткій воді серед спортсменів з порушеннями слуху. Змагання проходили з 13 по 21 листопада у місті Ґлівіце (Польща), повідомляє Новий Чернігів.

2021-11-29 08:31